De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de cornelserbu »

Val scrie:Alo ... cred ca vorbesti de plictiseala ...
exact, mam plictisit de refularile voastre...ati pierdut si nu stiti sa pierdeti...ati umplut 100 de pagini de tampenii care s-au fasait de pe 5 aprilie...reveniti-va si mai incercati si altceva, poate o noua liga, sau mai stiu eu ce, dar la cat sunteti de iubiti, mai bine schimbati activitatea, zau asa!
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de Cristi Y »

Val scrie:Pai lasa mai Tatae , ca din discutiile cu tine nimeni nu a iesit nepatat ..... Pai asta iti doreai ...? Sa fi pavaza la ce ? La o chestie certa ....si o lipsa de reactie universala ....mai misca Serbu si Oana ...din cind in cind .... Bai asta e pescuitul in Romania ?

eu nu am facut referire la Sebu sau la Oana , eu am atacat o atitudine

popescu a adoptat o strategie " divide et impera " simplista si diabolica ... combustibilul care i-a motorizat actiunea a fost alaturarea catorva actiunii lui si controversele sadite in lumea noastra , controverse care de fapt au avut si au in continuare rolul de a canaliza atentia si resursele in cu totul alta directie decat inspre inlaturarea lui
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de andrei vladeanu »

cornelserbu scrie: din fericire suntem pe un forum, nu la tribunal unde trebuie sa vii cu dovezi scrise (mai fluturi mult foaia aia pe aici, ca s-a cam plictisit lumea), deci argumentele sunt destul de bune, poate nu chiar zdobitoare...
poate ai atzipit umpic intre timp, dar iti reamintesc ca singura dovada produsa de tine care sa-ti intareasca afirmatia "vladeanu si pangica au anulat mondialu'" este urmatoarea afirmatie:

"cine stie ce l-ati invatat voi pe popescu sa faca"

asta e argument destul de bun???
The One Team

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de Val »

Cristi Y scrie:
Val scrie:Pai lasa mai Tatae , ca din discutiile cu tine nimeni nu a iesit nepatat ..... Pai asta iti doreai ...? Sa fi pavaza la ce ? La o chestie certa ....si o lipsa de reactie universala ....mai misca Serbu si Oana ...din cind in cind .... Bai asta e pescuitul in Romania ?

eu nu am facut referire la Sebu sau la Oana , eu am atacat o atitudine

popescu a adoptat o strategie " divide et impera " simplista si diabolica ... combustibilul care i-a motorizat actiunea a fost alaturarea catorva actiuni lui si controversele sadite in lumea noastra , controverse care de fapt au avut si au in continuare rolul de a canaliza atentia si resursele in cu totul alta directie decat inspre inlaturarea lui
Mai Cristi , inlaturarea cuiva care are acte date de MTS nu se face prin injuraturi pe Forumul asta sau altul .... Poti injura sa nu mai ai scuipat in gura ...ala are acte ...! legale ! Si face ce stie el ...
Uite ca m-am bagat in discutie cu el ... si cred ca ma crezi daca iti spun ca nu l-am vazut in viata mea face to face .. Ma crezi ?
Am vrut sa stiu ce face si ce idei are .... legat de actele detinute de el ..si aratau si o sa razi inca arata bine actele alea ...
Cu AGVPS am si bune si rele ... dar mi-au ramas alea rele in cap ... Dpmdv nu e solutia dorita de mine , dar e subiectiva si nu insist ...Poate altora le convine ... eu zic ca nu .
Dar chestia asta de Forum ...in care unul mai breaz ca altul il injura si il face cum crerde fiecare ....la ce ajuta ? Adica ajuta la atmosfera ....daca ai avea un alt lider care sa coaguluze aceste nemultumiri liber exprimate si sa isi faca capital de reusita cu ele ....Dar la noi nu exista IDEI , nu EXISTA VARIANTA , exista doar negare permanenta ....
Nu vrem Federatie ....cu Popescu ... dar legal ce vrem ? Ai vazut vreo postare de acest fel ? De ce nu vii tu sa faci ceva ? Ca nu sunt multi care pot sa faca ...cu scuzele de rigoare ...
Ultima oară modificat Vin Aug 22, 2014 21:51 de către Val, modificat 1 dată în total.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de Val »

cornelserbu scrie:
Val scrie:Alo ... cred ca vorbesti de plictiseala ...
exact, mam plictisit de refularile voastre...ati pierdut si nu stiti sa pierdeti...ati umplut 100 de pagini de tampenii care s-au fasait de pe 5 aprilie...reveniti-va si mai incercati si altceva, poate o noua liga, sau mai stiu eu ce, dar la cat sunteti de iubiti, mai bine schimbati activitatea, zau asa!
Hai sa nu vorbim de pierderi .... Eu unul nu am pierdut nimic .... adica am pierdut timp cu tine , cu Oana , samd ... Nasol este ca imbatrinim urat si nu ne mai tine dialogul decit 10 min , pentru ca la pensie ....e vorba de prostata ....
Si ce am pierdut pina la urma ...ce NIMENI NU a castigat vreodata ? Esti boem draga Cornele !
Ultima oară modificat Vin Aug 22, 2014 21:55 de către Val, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de gabi1 »

andrei vladeanu scrie:
cornelserbu scrie:
"cine stie ce l-ati invatat voi pe popescu sa faca"

asta e argument destul de bun???
In conditiile in care voi l-ati sprijinit doar fizic (sa nu-si sparga capul la o eventuala cadere de calciu) atunci intrebarea poate fi reformulata.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de Val »

gabi1 scrie:
andrei vladeanu scrie:
cornelserbu scrie:
"cine stie ce l-ati invatat voi pe popescu sa faca"

asta e argument destul de bun???
In conditiile in care voi l-ati sprijinit doar fizic (sa nu-si sparga capul la o eventuala cadere de calciu) atunci intrebarea poate fi reformulata.
Pai ce mai astepti ?

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de cornelserbu »

Val scrie:
cornelserbu scrie:
Val scrie:Alo ... cred ca vorbesti de plictiseala ...
exact, mam plictisit de refularile voastre...ati pierdut si nu stiti sa pierdeti...ati umplut 100 de pagini de tampenii care s-au fasait de pe 5 aprilie...reveniti-va si mai incercati si altceva, poate o noua liga, sau mai stiu eu ce, dar la cat sunteti de iubiti, mai bine schimbati activitatea, zau asa!
Hai sa nu vorbim de pierderi .... Eu unul nu am pierdut nimic .... adica am pierdut timp cu tine , cu Oana , samd ... Nasol este ca imbatrinim urat si nu ne mai tine dialogul decit 10 min , pentru ca la pensie ....e vorba de prostata ....
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: daaa, de data asta ai lovit la fix, nici nu stii ce ma oftic :lol: :lol: :lol: :lol: oricum, voi tot loser-i sunteti :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de Val »

:P :P :P :P Imi cer scuze ca te-am lovit pe esentza ... habar nu aveam ... , am blufat , dar la modul serios daca ai nevoie de ajutor medical iti stau la dispozitie , no charge .. .dar mai vezi-ti de afectiune si daca ai ceva de scris nu te lua ca boala de omul sarac .. Nu e grija ta , cum ma vede lumea pe mine ...... grija ta e alta .... Sau sa fim decenti si seriosi daca vrei sa ne respectam ... Ca vad ca pe personal ne pupam si pe Forum pe luam de glanda ... Ce faci tu ? Cind esti neserios ? Cind ma vezi la PV TV si facem o emisiune impreuna si ne pupam si ne imbratisam ca nu ne-am vaxut de atita vreme ...sau cind ma faci aici cum vrei tu ? Cind esti instabil ? Asta e diferentza cu mine ..eu spun ce cred ....chiar daca supar ...
Ultima oară modificat Vin Aug 22, 2014 22:07 de către Val, modificat de 2 ori în total.

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de cornelserbu »

gabi1 scrie:In conditiile in care voi l-ati sprijinit doar fizic (sa nu-si sparga capul la o eventuala cadere de calciu) atunci intrebarea poate fi reformulata.
dragul meu, retracteaza te rog...la vladeanu andrei vii numai cu dovezi scrise si parafate, altfel nu poti sa vorbesti cu el :D :D :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”