PARERI CLUBURI DESPRE CN 2015

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: PARERI CLUBURI DESPRE CN 2015

Mesaj de Val »

Eu intrebam respectuos ... cui sa ma adresez si pe ce topic ... ? La ala in care Oliviu anunta contul , sau asta pe care Vladutz si Oana nu sunt de acord ..

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: PARERI CLUBURI DESPRE CN 2015

Mesaj de Vali Vesa »

Rad si curcile de noi :oops: Ca sa nu mai spun ca le dati apa la moara si au inceput sa ridica capul si clontul :evil:

Pai daca noi nu suntem in stare sa respectam o hotarare, pe care tot noi am luat-o in urma cu vreo 3 luni si ceva, atunci de ce radem de altii???

Sincer, in momentul asta, noua nu ne convine sa se tina calificarile 2015 anul asta, deoarece mai mult ca sigur ca nu o sa putem sa participam. Dar asta e problema noastra, nu a altora si daca s-a hotarat asa, asa ar trebui sa fie.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: PARERI CLUBURI DESPRE CN 2015

Mesaj de Vali Vesa »

Nea Victore,

Cu tot respectul, lasa Portugalia 2013 in pace, ca nu stii ce a fost acolo, cum am fost pregatiti si cum am pescuit.
Daca vrei dezvoltam, dar nu cred ca e de interes.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: PARERI CLUBURI DESPRE CN 2015

Mesaj de Val »

Mi-a mai spus odata Oliviu ca daca vreau o informatie sa fac cerere scrisa la AGVPS si chiar am calitatea sa o fac . Pe mine m-au scapat la suspendarea aia ... sau ma rog , nu au indraznit .
Concret , citesc mereu si mereu acest topic .... dar ceva oficial exista ? Repet , exista un anunt de concurs , legal facut cu conditii contractuale , care sa ma fac sa respect regulile concursului sub penalitate si sa ma protejeze de neprevazut ? Gen Disclaimer si Respect regulile Forumului ... ( bifele alea pe care le dam cind ne inregistram oriunde ) . Fortza majora cum este definita ? Vad ca viram banii unui SRL ? Ofera cineva garantii ? Daca da ..cum ? Daca nu ... de ce nu ?
Nu va suparati dar vad un haos ...Oliviu propune ceva , 2-3 sunt cu el ... alti 2-3 sunt impotriva ...

Pentru ca orice ar vrea lumea sa creada ...un topic de Forum e doar topic ...eu sper sa obtin de la domniile voastre o sursa oficiala . Cu respect !

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: PARERI CLUBURI DESPRE CN 2015

Mesaj de petre iulian »

Dragos Sinca scrie: as dori sa se desfasoare campionatul in 2015.
--------

Normal pt. ca nu aveti inca clubul format (cu acte) si `cantati pe la membrii nostrii sa alcatuiti un lot cu fel de fel de promisiuni .....doar ,doar sa `furati vre-un membru de la noi :wink: . Vreti pescari ? Crestetii in cadrul clubului cum am facut noi din 2009 :wink: .

ps. aviz amatorilor de promisiuni si "proiecte" . Suntem un club unit si ma anunta imediat .....de propunerile voastre `indecente :D . Va rog sa `cantati la opereta ,nu la noi :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Dragos Sinca
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 446
Membru din: Mar Ian 12, 2010 8:59

Re: PARERI CLUBURI DESPRE CN 2015

Mesaj de Dragos Sinca »

Iulian, te rog sa nu iti versi frustrarile in public... Intre cluburile noastre este o mare diferenta din punct de vedere ideologic: noi nu vizam comertul in cadrul clubului. Daca tie iti pleaca membrii si ramai sa canti la luna nu este problema mea.

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: PARERI CLUBURI DESPRE CN 2015

Mesaj de oanavictor »

Vali Vesa scrie:
Sincer, in momentul asta, noua nu ne convine sa se tina calificarile 2015 anul asta, deoarece mai mult ca sigur ca nu o sa putem sa participam. Dar asta e problema noastra, nu a altora si daca s-a hotarat asa, asa ar trebui sa fie.
nu cred ca este benefica desfasurarea competitiei doar cu 4-5 cluburi si alea stoarse dupa un sezon competitional destul de incarcat iar acele cluburi sa fie doar cele care promoveaza diferite feluri de nada si care au interese financiare in desfasurarea activitatii comerciale .Acest lucru se poate reglementa prin organizarea in paralel a unei competitii a producatorilor de nada
mai multe cluburi sunt in situatia clubului ovidius inclusiv pelicanul iar decat un campionat slab cu putine cluburi participante tinut acum la sfarsit de sezon prefer un campionat in primavara cu participare numeroasa si unde echilibrul si valoarea loturilor isi va spune cuvantul .
asta nu inseamna neseriozitate ,asta inseamna adaptarea la situatii dificile in interesul pescuitului si a competitiei in sine .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: PARERI CLUBURI DESPRE CN 2015

Mesaj de gabisandu »

oanavictor scrie:atunci a participat chiar si gabi sandu si a votat iar acum nici macar nu intervine sa lamureasca ceva !!!!!!!!!
Nea Victor, am lipsit putin din peisaj. Dar revin in forta.:)
Daca se tine la anul participam si noi.
Votez pentru la anul.
Anul asta iese din discutie, pentru noi.

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: PARERI CLUBURI DESPRE CN 2015

Mesaj de oanavictor »

Vali Vesa scrie:Nea Victore,

Cu tot respectul, lasa Portugalia 2013 in pace, ca nu stii ce a fost acolo, cum am fost pregatiti si cum am pescuit.
Daca vrei dezvoltam, dar nu cred ca e de interes.
nu a fost si nici nu este in intentia mea de a aduce acuze cuiva despre pescuit fiind sigur ca pescarii au facut tot ceea ce a fost posibil pentru a iesi invingatori .......acuzele au plecat vis-a-vis de lacul corbu iar eu am adus ca argument in defavoarea lacului corbu clasamentele 2013 si 2014 iar parerea mea este ca daca si 2015 se continua cu corbu avand in vedere viitoarea locatie a campionatului mondial ............esecul este iminent !
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Dragos Sinca
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 446
Membru din: Mar Ian 12, 2010 8:59

Re: PARERI CLUBURI DESPRE CN 2015

Mesaj de Dragos Sinca »

In fine, a schimba ceva INAINTE de startul competitiei in folosul acesteia si al echipei nationale eu nu cred ca este neseriozitate. Competitia per ansamblu ar avea de castigat, echipa nationala ar avea de castigat. Sunt momente cand mai bine luam o decizie si schimbam ceva decat sa mergem inainte manati de seriozitate, dar cu rezultatele care se vad...

Depinde insa daca cei care iau deciziile urmaresc interesul competitiei, sau cedeaza la insistentele si presiunile persoanelor care au interese comerciale pentru a se desfasura acest CN acum.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”