Attx vs JRc Dsi

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Stoica dragos
Mesaje: 562
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 21:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Attx vs JRc Dsi

Mesaj de Stoica dragos »

Cei care detin aceste modele imi pot da cateva detalii .... parti bune si parti slabe ale lor .... nu stiu ce sa aleg dintre ei
Dragos Stoica
Presedinte - CS CARP LEGION CLUB ....

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Attx vs JRc Dsi

Mesaj de cornelserbu »

singura problema (cam mare) la attx este ca nu poti regla sensibilitatea decat schimband rotita...in rest sunt impecabili !
Cornel Serbu
Friends Carp Team

mihai florescu
pescar de competitie
Mesaje: 1633
Membru din: Lun Ian 10, 2005 14:28
Puncte: 0
Localitate: Rosiori de Vede

Re: Attx vs JRc Dsi

Mesaj de mihai florescu »

Ca minus ar mai fi si faptul ca atunci cand este o zi mai insorita nu se vede rola luminoasa.
Din punctul meu de vede JRC DSI sunt fara cusur.
http://www.totalfishing.ro/advanced_sea ... rds=jrc+ds

Avatar utilizator
andrei_81
Mesaje: 457
Membru din: Mar Feb 08, 2011 17:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de andrei_81 »

Jrc dsi fara discutii

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2296
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Attx vs JRc Dsi

Mesaj de Albert »

ATT fara discutii :lol:

Avatar utilizator
soare_33
Mesaje: 218
Membru din: Joi Sep 08, 2011 18:37
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Attx vs JRc Dsi

Mesaj de soare_33 »

ATTX nici un reproș.....nu știu cați senzori pot spune ca te țin doua, trei sezoane cu o singura baterie . După părerea mea rola cu care vin din fabrica e perfecta ptr o indicare corecta și fără biipuri false......într-adevăr pe timpul zilei, in soare nu prea se vede lumina senzorului, dar pentru asta avem swingere :wink: .........sau hangere.......a și uitasem se compensează acest mic dezavantaj cum se văd noaptea
LogiCarp Team

darius123
Mesaje: 682
Membru din: Lun Iun 21, 2010 0:43
Puncte: 0
Localitate: TIMISOARA

Re: Attx vs JRc Dsi

Mesaj de darius123 »

Detin modelul Jrc DSI si sunt foarte multumit, baterile tin de la inceput de sezon. Cred ca ne legam de aspecte prea minore si nu exista ,, cei mai buni'' avertizori. Sunt 3-4 modele de top, la care parerile sunt impartite, dar este greu sa faci un clasament.
Majoritatea din cei enumerati fac aceiasi treaba, dar unul vrea pom de craciun, altul vrea mp3 player, altul se uita la 20-30 ron(baterii) desi a dat 1500-3000 ron pe avertizoare.
Recunosc ca nu ma puteam arunca la Delkim si Nash, dar intre Jrc, Fox Eos, ATTX, Fox Mr+, etc......am alex Jrc Radar si nu regret alegerea facuta, dar nu inseamna ca ceilalti sunt mai prosti. Totul tine si de gust, subiectivism, etc.
Jrc sunt singurii avertizori de care nu am gasit pareri negative, nici pe forumurile de afara nu se plange nimeni de calitatea acestora. Daca te mai gandesti ca sunt mult mai ieftini ca alti avertizori din gama lor, cred ca este o afacere buna.

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Attx vs JRc Dsi

Mesaj de cornelserbu »

soare_33 scrie:După părerea mea rola cu care vin din fabrica e perfecta ptr o indicare corecta și fără biipuri false...
logica adevarata...oare de ce marii si vechii producatori pun tampenia aia de buton de reglaj a sensibilitatii cand ar putea lejer s-o regleze din fabrica asa "perfect"cum spui tu ?!?
niste idioti :!:
ba mai mult, astia de la gardner si-au dat seama de logica ta si au facut si role cu 2 sau 6 magneti...cred ca doar pentru a vinde pe langa avertizori si o surubelnita speciala :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2296
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Attx vs JRc Dsi

Mesaj de Albert »

cornelserbu scrie:logica adevarata...oare de ce marii si vechii producatori pun tampenia aia de buton de reglaj a sensibilitatii cand ar putea lejer s-o regleze din fabrica asa "perfect"cum spui tu ?!?
..si eu m-am intrebat la ce naiba trebuie atatea butoane si butonase la un amarat de senzor :lol:
cornelserbu scrie:niste idioti :!:
Unii cam da :lol:
cornelserbu scrie: ba mai mult, astia de la gardner si-au dat seama de logica ta si au facut si role cu 2 sau 6 magneti...cred ca doar pentru a vinde pe langa avertizori
..dupa ce am folosit rolele standard si cele cu 4 magneti pot sa-ti spun ca alea cu 4 magneti au un singur avantaj: sunt albastre :lol:
cornelserbu scrie: si o surubelnita speciala :D
Asa ceva nu exista. Surubelnita aia de care spui tu chiar nu-si are rostul :lol:

Avatar utilizator
soare_33
Mesaje: 218
Membru din: Joi Sep 08, 2011 18:37
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Attx vs JRc Dsi

Mesaj de soare_33 »

Mai flăcărilor v-ați cam aprins......nu am dat cu parul ci doar mi-am spus părerea :roll: ........așa ca cill dawn...vorba aia tot e vremea asta frumoasă afară !!!
LogiCarp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”