Fox, intre calitate si bataie de joc

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Dan Andrei
Pescar de competitie
Mesaje: 481
Membru din: Mie Apr 08, 2009 20:28
Puncte: 0
Localitate: Campina PH

Re: Fox, intre calitate si bataie de joc

Mesaj de Dan Andrei »

Au avut cu siguranta reclamatii de la cumparatori si probabil au inceput sa acorde o mai mare atentie aspectului cu fermoarele :D Mai am si eu diverse gentute mici care intradevar au niste fermoare supradimensionate in raport cu marimea lor si sunt f.rezistente dar degeaba daca nu le-au pus si acolo unde chiar era nevoie de ele....
“Când ești mort, nu știi că ești mort. E greu doar pentru ceilalți..... la fel și când ești prost.”

Philippe Geluck.

ady10
Mesaje: 250
Membru din: Lun Iul 01, 2013 15:33
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fox, intre calitate si bataie de joc

Mesaj de ady10 »

Dan Andrei scrie:Eu stiam ca Warrior este gama ieftina de la Fox nu Royale ,dar ma rog nu te contrazic :D

Warrior pe bete..pe bagajerie este Royale..
Gama premium pe bagajerie este FX.
O viata avem..

danutlupu
Mesaje: 287
Membru din: Mar Aug 23, 2005 14:11
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Fox, intre calitate si bataie de joc

Mesaj de danutlupu »

Sunt surprins sa aud ca exista huse de la Sky Pod fara probleme, eu am vazut multe si toate rupte sau blocate, inclusiv a mea si banuiesc ca rezista doar la proba.
Cea mai mare bataie de joc mi se pare cu ce a devenit Nash in ultima vreme, in special de vreo 5 ani incoace:
- materialele alea placute la atingere de la scaune si paturi acum sunt scortoase,
- sacii de dormit sunt de nerecunoscut,
- blocatoarele de la picoare la scaune se rup si se dau peste cap,
- porti o scapca sau un tricou si te arde pielea de la vopseaua infecta iar bonus capeti o nuanta de verde, la prima spalare tricoul e o carpa.
Lansez precis la buza stufului si deodata...........

Avatar utilizator
lucim23
Mesaje: 188
Membru din: Mar Noi 03, 2009 14:42
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Fox, intre calitate si bataie de joc

Mesaj de lucim23 »

sunt posesor de sky-pod (fox) deja de doua sezoane, intr-adevar fermoarele nu sunt printre cele mai reusite, daca te grabesti le poti rupe si cheita si fermoarul propriu-zis, acesta prinde materialul care il acopera si astfel se blocheaza iar clema care e actionata de cheita se toceste si blocheaza culisarea peste zimti.......personal, dupa 2 ani de utilizare (maxim 3 saptamani, in total, pe an, petrecute pe balta) nu am nici o problema cu fermoarele, nici cel de la rod-pod si nici cel de la buzunarul buzz-barilor, e drept ca am foarte mare grija de scule......daca totusi ai probleme cu ele cea mai simpla solutie e sa cumperi 2 fermoare calitative iar un croitor bun le schimba in 20min......
ps: personal nu consider asta o "bataie de joc" sunt multe corturi (de la diferite firme consacrate) la care fermoarele din cauza neutilizarii corecte cedeaza foarte repede (fie ca se rup zimtii, cheitele sau corpul acestora), oricum, prin natura lor fermoarele sunt foarte expuse deteriorarii......

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fox, intre calitate si bataie de joc

Mesaj de Dan Serban »

Sunt posesor de skypod si husa lui este o mizerie, eu nu o mai folosesc.
Transport skypod-ul ca atare in portbagaj, iar buzzbarii ii tin in geanta de accesorii. :D
Pescar de rând

danutlupu
Mesaje: 287
Membru din: Mar Aug 23, 2005 14:11
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Fox, intre calitate si bataie de joc

Mesaj de danutlupu »

Cand te ieftinesti la 2 EUR pentru un fermoar mai bun si pui acea mizerie de fermoar, da, E O BATAIE DE JOC !
Am incercat sa-l schimb dar tehnic e greu, e spatiu ingust si trebuie descusuta toata husa ca se coase intr-o anumita ordine ce e acolo.
Lansez precis la buza stufului si deodata...........

Avatar utilizator
Daniel Ene
pescar de competitie
Mesaje: 1151
Membru din: Joi Noi 18, 2010 9:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fox, intre calitate si bataie de joc

Mesaj de Daniel Ene »

American components, Russian components...ALL MADE IN TAIWAN
sau mai rau...in China
http://www.naviscarpo.ro
NAVIS CARPO - bait boats

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fox, intre calitate si bataie de joc

Mesaj de osc1or »

Si eu consider ca e bataie de joc.
3 tevi metalice, 2 suruburi de plastic, o husa si 2 fermoare daca costa 300euro, trebuie sa fie IMPECABILE!
Mai ales ca internetul este full de review-uri cu problemele sky-pod-ului de care sunt convins ca cei de la Fox nu sunt straini.
Critic echilibrat

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Fox, intre calitate si bataie de joc

Mesaj de DumiD »

aiure mi se pare ca citesc fel si fel de comentarii cu vizite la cizmari si croitori, da' in rest sunt impecabile. treziti-va oameni buni ! cizmarul sau croitorul nu v-a luat mai mult de 10 lei, e o rusine ca trebuie sa va duceti husele la remat pentru ca s-au zgarcit englezoii la 3 lire !

Avatar utilizator
soare_33
Mesaje: 218
Membru din: Joi Sep 08, 2011 18:37
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fox, intre calitate si bataie de joc

Mesaj de soare_33 »

Eu am sky-ul din 2011 și nu am avut nici un fel de problema cu husa și nici a partenerului meu care îl are din 2008. Intradevar husa nu este foarte încăpătoare......
LogiCarp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”