Off topic - Extrudate

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: pelete extrudate

Mesaj de ingerasdefoc »

cornele,chiar nu ma consider o victima.stii care e faza?eu am inteles politica forumului.unde am gresit am fost corectat si m am conformat situatiei.sunt f f multi oameni care mi au lasat mesaje private si mi au cerut parerea despre peletele folosite si de unde le pot procura.dc crezi matale ca au trimis mesaje private si nu au scris pe forum?iti spun eu...au ales varianta privata pt ca daca intrebau pe forum se trezea cate un zeu din asta ca matale si ca altii care stiu doar sa jigneasca un om care pune o intrebare...pt matale poate intrebarea aia e banala dar el daca a pus o e clar ca nu e banala.nu cataloga un om care vrea sa invete adresand cuvinte naspa la adresa lui...ai zis de mine ca nu am simtul umorului.ok..da matale ai stat la bere cu mine ca sa ma fi cunoscut?matale stii ceva despre mine ca sa poti spune ca,cad in ridicol?asta e politica forumului?salaii sa manance porcusorii incepatori?pai daca e asa da mi voie sa ti spun ca e pacat de varsta pe care o ai.oi fi tu zeu dar nu uita ca si zeiii sangereaza...te rog din suflet sa lasi parerile,aluziile si apropourile la adresa mea deoparte.ne am spus parerile si cu asta...end of story!

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: pelete extrudate

Mesaj de cornelserbu »

ingerasdefoc scrie:end of story!
sa-nteleg ca am scapat chiar daca sunt probleme...nu-ti poti imagina cat de usurat ma simt :shock:
n-am sa-mi mai dau cu parerea in viata mea, mai ales ca mi-o interzice unul ca tine :( :( :(
despre ridicol nu mai spun nimic...daca ti-ai fi dat si tu seama, te opreai de la prima pagina :wink:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: pelete extrudate

Mesaj de ingerasdefoc »

daca am cazut in ridicol inseamna ca dupa matale si cei vreo 15 oameni care mi au cerut detalii tot in ridicol au cazut...las o balta...mi a parut bine sa te cunosc

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: pelete extrudate

Mesaj de Dan Mitranescu »

M-am prezentat la cateva zeci de concursuri numai cu malai, pentru ca asa cerea balta.
Ca mine mai sunt cativa. Si a aparut la toti si suta de podiumuri.
Ma tot gandesc daca s-a prezentat cineva la un concurs numai cu pelete. Nu conteaza rezultatul.
Ca sunt bune in combinatii , da , dar cine sustine ca sunt suficiente in anumite situatii ( asa cum este malaiul :) ) il invit la o competitie sa-si puna in aplicare planul.
Garantez ca este singurul cu metoda asta castigatoare, ca acolo toata lumea habar nu are de aceasta nada atent studiata de nutritionisti in piscicultura, ca sa o foloseasca exclusivist, iar locul unu chiar merita pe la toate concursurile. :)

Parerea mea este ca toate sunt bune, dar daca este sa renunt la ceva intre : boilies, mamaliga, porumb si pelete, o spun cu toata convingerea ca peletele zboara primele.

mac-mac team
Mesaje: 166
Membru din: Mar Mai 08, 2012 17:58
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

pelete extrudate

Mesaj de mac-mac team »

ingerasdefoc scrie:Albert nickname-ul meu are si el o poveste.dar tu zaci in ironia ta incorigibila si na...eu nu am gasit nici o nada minune.am intrebat doar daca cineva a folosit aceste pelete.si sunt f multi care lasa mesaje in privat si spun ca au fost si sunt multumiti.fiecare trage la osul lui si aici ma refer la producatorii de nada si bile.esti cumva vreun pupincurist aaa pardon vreun fieldtester stresat ca firma pe care o reprezinti nu va mai vinde marfa??nu cred ca o firma bine inradacinata isi face probleme pt un amarat de topic despre niste amarate de pelete.cu asta am pus punct discutiei pentru ca nu am cu cine sa ma inteleg.troncaneste cat doresti daca altceva mai bun nu ai de facut.
Te tog site pt pelete.
Multumesc

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: pelete extrudate

Mesaj de ionut72 »

cate un zeu din asta ca matale si ca altii care stiu doar sa jigneasca un om care pune o intrebare...
:D :D :D
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: pelete extrudate

Mesaj de cornelserbu »

ionut72 scrie:
cate un zeu din asta ca matale si ca altii care stiu doar sa jigneasca un om care pune o intrebare...
:D :D :D
de ce razi ???...e doar un mod de "gandire" caruia ii lipseste rationamentul...atat ! :wink:
da' ce, manelistii nu vad dusmani peste tot ??? :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: pelete extrudate

Mesaj de ionut72 »

cornelserbu scrie:
ionut72 scrie:
cate un zeu din asta ca matale si ca altii care stiu doar sa jigneasca un om care pune o intrebare...
:D :D :D
de ce razi ???...e doar un mod de "gandire" caruia ii lipseste rationamentul...atat ! :wink:
da' ce, manelistii nu vad dusmani peste tot ??? :D
De ce rad? De umorul involuntar al situatiei (ca, banuiesc ca nu te considera, realmente, zeu)! Zeus Cornelius! :)

Cum ar veni: cine p.i.z.d.a. ma-tii te-a invatat sa injuri , mah? :D :D

P.S. D' aia nu se asculta manele in Elvetia, ca n-au dusmani, sunt neutri!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
viper28
Mesaje: 893
Membru din: Vin Noi 23, 2012 0:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: pelete extrudate

Mesaj de viper28 »

Stiu modalitati de a nadi cu pelete, unele chiar foarte bune (mie doar mi s-au explicat, nu le-am inventat eu :))) ); metode de a folosi "peletele" pe momitor. Daca faci un simplu calcul un 1 kg de pelete pentru furajatul crapului costa 5.5 - 6 ron. Mi se pare un pret destul de rezonabil pentru a aborda partidele de placere - aici fac referire la faptul ca ingerasdefoc nu vroia sa mearga la concurs cu remorcuta de pelete dupa el (cel putin asa inclin sa cred). Acele pelete contin cam tot ce-i trebuie crapului sa se hraneasca/dezvolte. Daca avem si posibilitatea asta, de ce sa nu o incercam? Nu neg faptul ca peletele pierd cursa in fata mamaligii (pe unele balti) sau a boiliesului (peste tot), dar totusi, 6 ron/kg ma fac sa ma gandesc atent la buzunarul meu.

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: pelete extrudate

Mesaj de ingerasdefoc »

Bine gandit Viper!eu nu merg la concursuri!pescuiesc de placere.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”