Povestiri de pescuit

Pentru pasionatii foto-video.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
vali003
Mesaje: 104
Membru din: Mie Iun 13, 2007 22:30
Puncte: 0
Localitate: Long Sault

Povestiri de pescuit

Mesaj de vali003 »

As avea o intrebare moderatorilor acestui topic ,in general povestirile sint insotite de fotografii ,pentru a putea incarca fotografiile pe Crapmania ,trebuie sa le micsorez atit de mult ca nu mai au calitatea necesara .Am un blog unde mai scriu din cind in cind ceva povesti de pescuit ,pot pune aici link cu aceste povestiri ? In acest fel si fotografiile ramin la o calitate mult mai buna .Multumesc .

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Povestiri de pescuit

Mesaj de gor965 »

vali003 scrie:As avea o intrebare moderatorilor acestui topic ,in general povestirile sint insotite de fotografii ,pentru a putea incarca fotografiile pe Crapmania ,trebuie sa le micsorez atit de mult ca nu mai au calitatea necesara .Am un blog unde mai scriu din cind in cind ceva povesti de pescuit ,pot pune aici link cu aceste povestiri ? In acest fel si fotografiile ramin la o calitate mult mai buna .Multumesc .
Rubrica asta a unui forum am vazut-o la un sit extern si avea succes tocmai ptr. ca utilizatorii povesteau in scris si postau imagini foto-video. Nu prea ar avea rost daca in loc de povestirea pe care o asteapta unii am punem link-uri catre alte surse ...facebook, youtube, blog-uri, ori alte sit-uri. N-ar mai fi o rubrica dedicata imaginilor foto-video ...ar fi o lista de link-uri, si-atat! Stiu ca e nasol sa pui o imagine care ti-e draga la o rezolutie prea mica, asa ca pana rezolvam ceva legat de marimea atasamentelor acceptate pe serverul Crapmania, eu as indruma utilizatorii catre sit-urile dedicate gestionarii de imagini, ImageShack, Photobucket, etc.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

vali003
Mesaje: 104
Membru din: Mie Iun 13, 2007 22:30
Puncte: 0
Localitate: Long Sault

Re: Povestiri de pescuit

Mesaj de vali003 »

Merci George ,am sa astept pina veti rezolva .

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Povestiri de pescuit

Mesaj de gor965 »

vali003 scrie:Merci George ,am sa astept pina veti rezolva .
S-a rezolvat ! Poti atasa direct pe server imagini cu rezolutia maxima 1100 pixeli pe lungime, 1300 pe inaltime si marime maxima a fisierului de 350 kb.
p.s.
Un program bun de redimensionat (precum FastStone Photo Resizer) reuseste sa scoata imagini de 1100 pixeli pe lungime la o compresie de 4-10% din marimea fisierului de baza !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “FOTOGRAFIE, IMAGINI VIDEO SI POVESTIRI DE LA PESCUIT”