Ajutor!!!

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Ajutor!!!

Mesaj de eugen dragnea »

Din pacate Romania a cazut in prapastie si singura nu va mai iesi in veci din mocirla in care s-a lasat afundata...
Avem nevoi de un alt domn strain cum a fost Carol I care sa ne dea doua palme,sa ne organizeze si sa ne oblige sa ne redobandim demnitatea...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
ggc
Mesaje: 149
Membru din: Dum Feb 10, 2013 21:28
Puncte: 0
Localitate: Galati

Re: Ajutor!!!

Mesaj de ggc »

Ma asteptam la mai multe reactii din partea colegilor pescari, multumesc celor ce si-au facut timp sa posteze pe forum, din pacate pentru mine o sa renunt. :( .

bengosu
Mesaje: 46
Membru din: Lun Apr 19, 2010 21:58

Re: Ajutor!!!

Mesaj de bengosu »

mare pacat de balta de la vladesti.am pecuit de cateva ori acolo. la inceput a fost cu restrictii(nu aveai voie sa plantezi,etc)dupa un timp se planta cu ce aveai(barca, prin apa, cu vaporas).am mai fost dupa aceea de 2 ori si am renulntat.(bucuresti)

moise
Mesaje: 1
Membru din: Lun Apr 21, 2014 13:40

Re: Ajutor!!!

Mesaj de moise »

propun o campanie in, incercarea de-a recupera baltile noastre de alta data!! numai uniti o sa avem unde pescui!cine se pricepe sa faca un cont pe facebook si acolo noi,dragi pescari sa ne spunem ofurile .

Avatar utilizator
ggc
Mesaje: 149
Membru din: Dum Feb 10, 2013 21:28
Puncte: 0
Localitate: Galati

Re: Ajutor!!!

Mesaj de ggc »

In 2013 am spus ca o sa renunt si asa a fost, microbul a ramas, mi-am vandut tot si asta a fost...pana anul acesta cand am luat hotararea, impreuna cu intreaga mea familie, nevasta, baiat(7ani si ii place pescuitul)si subsemnatul, de a parasii definitiv Romania, motivele sunt nenumarate si le vedeti toti la stiri, dar, si lipsa locurilor de pescuit e unul dintre ele. Plec, si sper sa-mi tineti pumnii. Ma duc intr-o tara unde esti respectat ca om si baltile sunt ingrijite si respectate, pestii sunt pescuiti de placere nu de foame. Va multumesc celor care au raspuns. Sper sa le vina mintea la cap tuturor celor ce conduc acum si celor ce vor conduce in viitror. Va doresc INTINSE TUTUROR si o sa am interventii pe forum de dincolo sa va povestesc... ma voi apuca iar de PESCUIT!

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Ajutor!!!

Mesaj de gor965 »

ggc scrie:In 2013 am spus ca o sa renunt si asa a fost, microbul a ramas, mi-am vandut tot si asta a fost...pana anul acesta cand am luat hotararea, impreuna cu intreaga mea familie, nevasta, baiat(7ani si ii place pescuitul)si subsemnatul, de a parasii definitiv Romania, motivele sunt nenumarate si le vedeti toti la stiri, dar, si lipsa locurilor de pescuit e unul dintre ele. Plec, si sper sa-mi tineti pumnii. Ma duc intr-o tara unde esti respectat ca om si baltile sunt ingrijite si respectate, pestii sunt pescuiti de placere nu de foame. Va multumesc celor care au raspuns. Sper sa le vina mintea la cap tuturor celor ce conduc acum si celor ce vor conduce in viitror. Va doresc INTINSE TUTUROR si o sa am interventii pe forum de dincolo sa va povestesc... ma voi apuca iar de PESCUIT!
Sanatate multa si succes in noul inceput de viata (in afara tarii) !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2758
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Ajutor!!!

Mesaj de PallBogdan »

Toate cele bune, mult noroc si inspiratie in noua ta aventura alaturi de cei dragi!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Ajutor!!!

Mesaj de Vladut Mateianu »

ggc scrie: Ma duc intr-o tara unde esti respectat ca om si baltile sunt ingrijite si respectate, pestii sunt pescuiti de placere nu de foame. !
Ai mai fost pe acolo de sti ? :D Vezi sa nu vorbesti de Italia sau de Spania, ca acolo s-au aciuat multi romani de-ai nostri, care respecta la maximum pestii ! Dar in congelator si tigaie ! :lol:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”