Shimano a castigat prin neparticipare!

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Încuiat
Marius Vintila
Mesaje: 48
Membru din: Lun Ian 02, 2012 11:45
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Shimano a castigat prin neparticipare!

Mesaj de Marius Vintila »

Bogdan Zaharia scrie:george este ultima persoana de care ar trebui sa te iei, este una dintre persoanele care cunoaste cat de cat personajele de pe acest forum si are destule cunostinte atat despre pescuit, scule de pescuit cat si despre moderat, din cate il cunosc eu, omul asta are mult prea mult bun simt ;)
Da, il stiu si eu de ani de zile, problema lui e ca nu mai este impartial si e pacat pentru ca il respectam pentru cunostiintele care le-a dobandit.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Shimano a castigat prin neparticipare!

Mesaj de gor965 »

Marius Vintila scrie:......

Forma de respect?
Da, cauta in Dex definitiile ptr. Coane (conas) si Nenea (Nea) !
Marius Vintila scrie:....dar atata timp cat te dai moderator sau Admin si o faci pe bani...
Am sa te rog sa-mi spui de unde stii ca o fac pe bani...si pe cati bani ?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Shimano a castigat prin neparticipare!

Mesaj de gor965 »

Marius Vintila scrie:
Bogdan Zaharia scrie:george este ultima persoana de care ar trebui sa te iei, este una dintre persoanele care cunoaste cat de cat personajele de pe acest forum si are destule cunostinte atat despre pescuit, scule de pescuit cat si despre moderat, din cate il cunosc eu, omul asta are mult prea mult bun simt ;)
Da, il stiu si eu de ani de zile, problema lui e ca nu mai este impartial si e pacat pentru ca il respectam pentru cunostiintele care le-a dobandit.
Inca o data ... n-am nici o treaba cu Mitranescu, nu am magazin, nu lucrez cu vre-un magazin, nu am recomandat produse hakuyo, nu folosesc produse de la Dan, am postat in topicul trecut ca ce a facut Dan cu palariile de paie mie mi-a parut o gluma, o satira si ptr. asta acum sunt impartial si i-am facut o favoare ca am inchis subiectul ala ?! :?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Shimano a castigat prin neparticipare!

Mesaj de Dan Mitranescu »

Osiris scrie:
gor965 scrie:Pai nu, una e sa deturnezi un subiect, alta e sa nu mai vezi nimic la comparatie decat Shimano si Hakuyo ...unde-s celelalte firme cand vine vorba de lansete ? Ai mai vazut pe cineva sa intrebe de Harrison, de Greys, cum erau alta data ?
Aici "unii nu intelege", ca majoritatea oamenilor care navigheaza pe acest forum se tot lovesc de aceasta "mare firma" hakuyo. Unde deschizi lanseta hakuyo Mtx, e cea mai tare, mulineta hakuyo, e ce mai tare, NU CONTEST ACEST LUCRU, poate este mai buna si decat un Century, cine stie...

NE DERANJEAZA PUBLICITATEA AGRESIVA. si caracterul anumitor persoane.
Aici trebuie sa intervina moderatorul si sa dea avertismente, daca lor li se permite sa faca "misto", caci doar la atat se pricep, de aici deviaza toate discutiile astea, din cauza acestor diversionisti, platiti sau nu sa faca asta.
Domnul Osiris,
Incerc de peste o ora sa-ti citesc mesajele de pe acest forum.
http://www.crapmania.ro/forum/search.ph ... r_id=10950
TOATE sunt legate numai de vanzari si putine cumparari. Nicio discutie legata de echipament sau strict de pescuit, in ajutorul unui membru al forumului. Pe langa astea, un rest de balacareli, pe diverse subiecte. ATAT.
Nu stiu unde ne-am intersectat discutiile sau in ce topic ai fost apostrofat de mine sau de cineva care prefera un anumit brand.
Cred ca inventezi totul si nu stiu cu ce scop. Nu-ti merg vanzarile din cauza mea, ca nu inteleg ?
Ai un asa mare respect fata de branul Shimano ?

Fara sa vreau, am gasit aceasta postare a ta :
http://www.crapmania.ro/forum/post68672.html#p68672
Inteleg. Tu ai voie , eu nu . :wink:

Marius Vintila
Mesaje: 48
Membru din: Lun Ian 02, 2012 11:45
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Shimano a castigat prin neparticipare!

Mesaj de Marius Vintila »

gor965 scrie:
Marius Vintila scrie:......

Forma de respect?
Da, cauta in Dex definitiile ptr. Coane (conas) si Nenea (Nea) !
Marius Vintila scrie:....dar atata timp cat te dai moderator sau Admin si o faci pe bani...
Am sa te rog sa-mi spui de unde stii ca o fac pe bani...si pe cati bani ?
E evident, ptr ca o faci de mult timp, te cunosc de pe Infopescar. Conta sa fi impartial, nu ma intereseaza pe mine cati bani faci din asta sau daca faci bani din asta. Statutul tau de Moderator nu implica sa ma iei peste picior crezand ca nu stiu ce inseamna un Coane sau Nea, spus intr-un anume context! Vede-ti de treaba ta, eu de a mea...nu am nimic cu tine, Mitranescu, hakuyo sau altcineva, ma deranjaza ca se promoveaza fortat o firma in detrimentul altora. Nu accept sa mi se spele creierul cu japca, pentru ca cineva sa faca bani in liniste. Vreau sa intru pe forum si sa discut strict tehnic despre scule nu sa vad ca cineva isi pune o palarie de paie sa arate el ca toate firmele sunt de rah@t mai putin cea pe care o promoveaza el.

Osiris
Mesaje: 550
Membru din: Mar Dec 08, 2009 22:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Shimano a castigat prin neparticipare!

Mesaj de Osiris »

Nu domnule Mitranescu, nu imi scazi vanzarile, deoarece nu lucrez in domeniu si nu ma intereseaza afacerea dvs. si nici nu ma intereseaza sa va scad vanzarile.
DAR ATI INTOXICAT FORUMUL CU HAKUYO.
Nu poate omul sa deschida un subiect despre ceva ca va bagati aiurea in seama si numai hakuyo exista in tara asta.
Acum observ ca exista si o politie a acestui forum, daca vreti va dau si nr de tel sa-l ascultati si sa ma monitorizati, poate, poate scoateti ceva de la mine.
CHIAR NU MA INTERESEAZA PERSOANA DVS. va admiram ca pescar, si ce ati realizat, dar acum am observat caracterul tipic al baiatului de cartier (Rahova)
Si nu, nu ne-am intersectat niciodata pe acest forum, poate pe vreo balta sau poate la vreun concurs, cine stie..
Si inca un nu, nu ma plateste nimeni sa fac reclama la nici o firma mai ales la Shimano.
Eu sunt fan: Trakker, Nash, Fox, ACE, BP, Matrix, Korda, Avid, Century, Free Spirit, Chub si multe altele.
Ultima oară modificat Mar Mar 10, 2015 23:09 de către Osiris, modificat 1 dată în total.

Marius Vintila
Mesaje: 48
Membru din: Lun Ian 02, 2012 11:45
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Shimano a castigat prin neparticipare!

Mesaj de Marius Vintila »

gor965 scrie:
Marius Vintila scrie:
Bogdan Zaharia scrie:george este ultima persoana de care ar trebui sa te iei, este una dintre persoanele care cunoaste cat de cat personajele de pe acest forum si are destule cunostinte atat despre pescuit, scule de pescuit cat si despre moderat, din cate il cunosc eu, omul asta are mult prea mult bun simt ;)
Da, il stiu si eu de ani de zile, problema lui e ca nu mai este impartial si e pacat pentru ca il respectam pentru cunostiintele care le-a dobandit.
Inca o data ... n-am nici o treaba cu Mitranescu, nu am magazin, nu lucrez cu vre-un magazin, nu am recomandat produse hakuyo, nu folosesc produse de la Dan, am postat in topicul trecut ca ce a facut Dan cu palariile de paie mie mi-a parut o gluma, o satira si ptr. asta acum sunt impartial si i-am facut o favoare ca am inchis subiectul ala ?! :?
Glume si satira de-asta acra pot conduce la o problema morala...intr-o tara eoropeana ar fi fost dat in judecata de toate firmele de profil. Mi se pare o badjocura pentru Kevin Nash (care apropos este si el un inventator in domeniu pescuitului mai apreciat decat Mitranescu), mi se pare o badjocura pentru Fox, Korda, pentru ca toti au contribuit in felul lor la ceea ce azi voi numiti Fenomen.

Osiris
Mesaje: 550
Membru din: Mar Dec 08, 2009 22:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Shimano a castigat prin neparticipare!

Mesaj de Osiris »

Oricum din partea mea aceasta discutie se incheie aici.
Nu imi permit sa stau de vorba cu asemenea entitate in domeniul pescuitului.
SA VA CREASCA VANZARILE DE 1000 DE ORI.
BAFTA MAXIMA, in ceea ce faceti.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Shimano a castigat prin neparticipare!

Mesaj de gor965 »

Marius Vintila scrie:....

E evident, ptr ca o faci de mult timp.......
Ptr. mine nu e evident, ptr. ca nu sunt angajat ca Moderator, nu sunt platit nici ca Admin si nu accept sa ma judece cineva care nu stie treaba asta ! Ti-am raspuns de ce am inchis topicul si m-ai luat la rost ca si cand ti-as fi provocat cine stie ce daune morale ! Eu nu sunt angajat, iar dumneata nu ai de ce sa-mi ceri sa ma port ca un angajat !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Shimano a castigat prin neparticipare!

Mesaj de gabi1 »

Vreau sa intru pe forum si sa discut strict tehnic despre scule nu sa vad ca cineva isi pune o palarie de paie sa arate el ca toate firmele sunt de rah@t mai putin cea pe care o promoveaza el.
Ce sa discuti tehnic? poate pe www electronisti.ro sau despre cate un mic deal in Bazar, in rest ai refulari spontane in functie de cand te apuca. Apropo, Osiris e sosia ta sau sunteti frati de cruce?
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”