o parere

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de osc1or »

Eu iti recomand sa ai si pat. In momentul in care renunti sa mai dormi pe jos sau pe saltele, pescuitul va deveni mult mai placut, mai confortabil, mai relaxant....
Critic echilibrat

Avatar utilizator
jdmishere
Mesaje: 714
Membru din: Dum Mai 01, 2011 11:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: o parere

Mesaj de jdmishere »

Dumitrache scrie:Dvs. Ce ati alege tinand cont ca am aprox 20 partide pe an dintre care jumatate de 24 h restul 12...pat sau scaun?
Ideal ar fi ambele; Daca nu e posibil eu zic sa iei un pat la inceput pentru ca acopera ambele situatii (dormit/stat jos). Intr-un scaun e mai greu sa dormi. Daca e musai si un scaun poti opta pe langa pat la un scaun pliabil cu spatar care nu e nici scump si nici nu ocupa mult loc.

Ulterior poti lua si un scaun decent strict pentru partidele de 12 ore
Dragos MARDARE
CS APS

Hert
Mesaje: 219
Membru din: Sâm Apr 16, 2011 17:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Hert »

Părerea mea este să folosești tot bugetul intr-un scaun de calitate în care să și poți dorm. Cu bugetul alocat probabil că nu vei găsi un pat foarte confortabil. Ținând cont de numerele de partide de 24 h, nu prea se merita patul. Dacă îți iei pat, gândește - te ca-l vei cara după tine și la partidele de 12 h ceea ce nu va fi foarte confortabil. Eu am fost în aceeași situație ca tine anul trecut și am optat pentru scaun. Bine înțeles că, dacă mărești numărul orelor/partidă și ajungi la 48 - 96h,atunci patul devine obligatoriu.
Bogdan Chiriac

carbocalm
Mesaje: 513
Membru din: Joi Mai 16, 2013 21:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: o parere

Mesaj de carbocalm »

Dumitrache scrie:Dvs. Ce ati alege tinand cont ca am aprox 20 partide pe an dintre care jumatate de 24 h restul 12...pat sau scaun?
Sunt foarte multi in aceeasi situatie cu tine printre care si eu.
Eu fac cam 25 de iesiri pe an, majoritatea de 24h si 5-6 de cate 48h.
Parerea mea este sa cantaresti foarte bine bagajeria , pentru ca vei constata ca si mine ca o sa iti ia 4-5h intinsul si stransul ceea ce e foarte mult pentru o partida de 24h.
Eu de anul trecut am recurs la un cort Quechua 2 seconds(e de fapt 2 minute ), o umbrela buna de 3m diametru(carp pro) o saltea autogonflabila cu grosime de 10 cm si un sac de dormit bun.
Pentru 12h un scaun decent de la Baracuda, Fl este suficient..

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: o parere

Mesaj de ionut72 »

Pat, fara discutie! Se poate folosi, fara probleme, si ca scaun. Invers e mai greu si mai incomod. La partide de 12 ore iti ajunge si un scaun pliant. Si sustin 100% recomandarea lui Albert.
Daca vrei pat ti-l recomand pe asta: http://www.decathlon.ro/pat-pescuit-la- ... 39236.html
Il am e super ok. 8 picioare,material de calitate. De pret nu mai zic :)
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Dumitrache
Mesaje: 378
Membru din: Lun Sep 12, 2011 11:12

Re: o parere

Mesaj de Dumitrache »

Ok, va multumesc din suflet.Parerile sunt impartite, o sa ma gandesc bine si la bagajerie, nu am o masina asa mare.Ma gandeam ca la partidele de 24 h sa dorm in masina(cum am mai facut-o) dar cand ma trezesc dimineata, mor de durere de gat, spate...singurul 'dezavantaj' la pat ar fi ca ocupa mult spatiu, altele nu-i vad. Patul din exemplu dat, ar fi perfect, se incadreaza si in pret.

JJAACCKK80
Mesaje: 55
Membru din: Vin Aug 15, 2014 13:40
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: o parere

Mesaj de JJAACCKK80 »

Pat, cata vreme nu mergi cu bicicleta la pescuit,pana nu dormi intru-n pat de pescuit nu stii ce pierzi

dantokes
Mesaje: 11
Membru din: Lun Mar 02, 2015 23:48
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: o parere

Mesaj de dantokes »

Eu unul recomand Scaun

Stau in el ca la cinema, e foarte confortabil, reglabil, rezistent, si accesibil ca pret, se poate si dormii in el.

Daca dispuneti de un buget mai mare va recomand PAT plus Cort

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”