PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

http://www.hermes-peris.ro/

Moderatori: Dan Mateianu, iohann, florin masu, voicuionut

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Mikcutu
Mesaje: 268
Membru din: Lun Mar 23, 2009 12:28
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de Mikcutu »

Salut, eu nu am pescuit inca pe balta asta.
Poti sa ne spui cum a mers, tinand cont ca pe alte balti pe care s-a prins ceva peste saptamana trecuta; acum au fost putine trasaturi?

De asemenea, ai dat al bile sau la porumb?

Merci,
Za dacs cam from za tracs!

FlorynC.
Mesaje: 199
Membru din: Dum Feb 15, 2015 12:06
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de FlorynC. »

Salut fost ceva rezultate in wk acum sau ca doar a fost balta plina ceva poze cu capturi ?

Alex0711
Mesaje: 360
Membru din: Mar Noi 16, 2010 9:24
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de Alex0711 »

FlorynC. scrie:Salut fost ceva rezultate in wk acum sau ca doar a fost balta plina ceva poze cu capturi ?
Am fost sambata...s-a luat peste pe locurile 2 sau 3 si pe standurile de la intrare in incinta....
in rest..very..very..quiet...
Apa...5-6 grade.... nici macar o saritura nu am vazut....dar in cateva zile..mai mult ca sigur ca o sa inceapa sa pape bine...
Alex0711 (Calaretu Alex)
TWO CARP TEAM

Alex0711
Mesaje: 360
Membru din: Mar Noi 16, 2010 9:24
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de Alex0711 »

FlorynC. scrie:Salut fost ceva rezultate in wk acum sau ca doar a fost balta plina ceva poze cu capturi ?

Nu s-a luat mai mare de 8-9 kg...din cate stiu..
Alex0711 (Calaretu Alex)
TWO CARP TEAM

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de osc1or »

A luat partenerul meu, Dragos Mardare, un 8, un 9 si un 12. Pestele a avut un interval de 3 4 ore sambata spre duminica cand a mancat. Noi am prins 9 buc in vreo 4 ore. Dupa cele 4 ore, de pw la 6 dim pana la 18 seara, pestele nu a mai socializat deloc... nu prea a prins nimeni nimic
Critic echilibrat

Avatar utilizator
jdmishere
Mesaje: 714
Membru din: Dum Mai 01, 2011 11:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de jdmishere »

Noi am prins doar noaptea, dinspre sambata spre duminica, chiar daca au fost -2 grade. Duminica liniste totala. Eu am luat 4 bucati: un optar, doi nouari si captura usor sarita de 12kg; asta intr-un interval de maxim 3-4 ore... apoi gata....parca pescuiai in alta balta.
Fişiere ataşate
bau-bau1.jpg
bau-bau1.jpg (34.19 KiB) Vizualizat de 2516 ori
img-20150322-wa0010.jpg
img-20150322-wa0010.jpg (56.42 KiB) Vizualizat de 2516 ori
bau-bau-3.jpg
bau-bau-3.jpg (26.51 KiB) Vizualizat de 2516 ori
Ultima oară modificat Lun Mar 23, 2015 16:19 de către jdmishere, modificat de 2 ori în total.
Dragos MARDARE
CS APS

Alex0711
Mesaje: 360
Membru din: Mar Noi 16, 2010 9:24
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re:

Mesaj de Alex0711 »

osc1or scrie:A luat partenerul meu, Dragos Mardare, un 8, un 9 si un 12. Pestele a avut un interval de 3 4 ore sambata spre duminica cand a mancat. Noi am prins 9 buc in vreo 4 ore. Dupa cele 4 ore, de pw la 6 dim pana la 18 seara, pestele nu a mai socializat deloc... nu prea a prins nimeni nimic

Eu exact in acest interval am fost...ghinion pt. mine....trasaturi am avut in agatatura...dar nu am vrut sa pescuiesc acolo...deoarece nu aveam cum sa ii scot...nu avea rost sa ii ranesc....
Alex0711 (Calaretu Alex)
TWO CARP TEAM

Alex0711
Mesaje: 360
Membru din: Mar Noi 16, 2010 9:24
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de Alex0711 »

jdmishere scrie:Noi am prins doar noaptea dinspre sambata spre duminica chiar daca au fost -2 grade. Duminica liniste totala.

Felicitari maxime!
Alex0711 (Calaretu Alex)
TWO CARP TEAM

Avatar utilizator
jdmishere
Mesaje: 714
Membru din: Dum Mai 01, 2011 11:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de jdmishere »

Alex0711 scrie:
jdmishere scrie:Noi am prins doar noaptea dinspre sambata spre duminica chiar daca au fost -2 grade. Duminica liniste totala.

Felicitari maxime!
Multumim!
Dragos MARDARE
CS APS

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de RazvanG »

Salutare,

Sambata seara am ajuns pe locul 25 ,loc in care speram noi, uitandu-ne pe prognoza si stiind ca are apa mica, ca in orele ce urmau datorita temperaturilor ridicate, sa turnam cativa dulapi din noii locatari ai baltii.
Ei bine , pana duminica la pranz am avut 3 prezentari cu 3 salonte scoase pe mal.
Faza frumoasa vine abia noaptea pe la 2-3 cand ,dupa o trasatura hotarata si doua luari de fir din larg, aduc un solzos frumos la minciog.
Il trezesc pe Cosmin si ne apucam facem poze, dar tipul cum il luam in brate, cum incepea sa danseze :lol: :lol: :lol:
Dupa mai multe incercari, ne am lasat pagubasi si spre siguranta lui i-am dat drumul in apa.
CU salteaua uda ,acul cantarului s-a oprit la 16,7 kg.
Poze am sa pun imediat cum imi trimite Cosmin atat aici cat si pe Facebook.

Multumim Florin Masu si pentru tratatiune, pentru faptul ca am avut cum sa vad live meciul Simonei si lui Johnny pentru pariul onorat :lol: :lol: :lol: si pentru felul cum administreaza balta.

Cosmin & Razvan

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “HERMES - PERIS”