Balastiera Fughiu Bihor

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Cristicj
Mesaje: 52
Membru din: Dum Oct 11, 2009 6:52
Puncte: 0
Localitate: Cluj Napoca

Re: Balastiera Fughiu Bihor

Mesaj de Cristicj »

In perioada 15-23 05 2015 am facut impreuna cu partenerul meu o partida de pescuit pe standul 1 de pe aceasta superba balta,care este si balta mea de suflet.Am ajuns pe balta vineri seara iar pe la 21,30 am terminat de instalat tabara,am lansat monturile la intamplare si ne-am pus la somn.Dimineata dupa ce am servit cafeaua am inceput sa sondam apa si neam dat seama ca avem in fata un teren de fotbal iar singurele lucruri de ca puteam sa ne legam a fost a fost namolul din partea stanga pe care am pecuit eu si o zona cu nisip in partea dreapta pe care a pescuit prietenul meu.Am nadit,am pozitionat lansetele si am asteptat.Pestele nu a raspuns cum ne-am asteptat fiind cantonat in cealalta parte de lac pregatit sa depuna.A fost o partida in care te-ai bucurat pentru fiecare peste prins si in care a trebuit sa muncesti pentru el.Eu am avut 17 trasaturi din care am reusit sa pun pe saltea 13 crapi cu greutati intr 7 -15,8 kg si o medie de 11,947 kg iar prietenul meu 10 trasaturi din care a pus pe saltea 3 crapi si 5 amuri cel mai mare fiind un comun de 15,5 kg.Mai jos atasez cateva poze
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Si cateva poze cu partenerul meu
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

cristi_fughiu
Mesaje: 14
Membru din: Lun Mar 19, 2012 8:55

Re: Balastiera Fughiu Bihor

Mesaj de cristi_fughiu »

in perioada 10-14 iunie s-a desfasurat prima etapa a turneului Best of 3

rezultatele le gasiti mai jos :
Fişiere ataşate
final.jpg
final.jpg (66.34 KiB) Vizualizat de 830 ori

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”