Sarulesti-sfarsit de august.......

Moderator: Dan Mateianu

Încuiat
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Sarulesti-sfarsit de august.......

Mesaj de Vladut Mateianu »

72 de ore de pescuit la Sarulesti, intre Becker si Buduroi.

Impreuna cu colegii mei Costel Stanilea si George Slave, am fost sa testam niste noi boiliesuri Senzor Planet, denumite Turbojet (tari). Am avut doar bile de 24 si 30 mm , stiam ca balta geme de ciortani sub 4 kg si nu am riscat cu solubile. Dupa 2-3 ore de cautat cu sonarul, am ales 3 locuri, unul pe un platou cu apa de 2 m, un prag de 5 m si cea mai adanca apa gasita, aproape 8 m. Am nadit masiv, cu circa 5 kg pe fiecare "cuib", apoi am dus cate 2 lansete pe fiecare pat(intre 200 si 300 de metri).
Dupa 4 ore a inceput macelul, intai pe 2 m, apoi si pe celalalte adancimi. 8 kg, 10 kg, 9 kg, 12 kg...etc fara numar.....Am inceput sa folosim la carlig numai bile de 30 mm, in speranta ca vom face selectie. Apoi, cate 2 de 30 mm ! Am marit distanta intre carlig(nr. 1/0 P-Line) si bile la 7-8 cm :!: si tot nu au aparut diferente, tragea constant , intre 4 si 12 kg.
Am incercat pescuit izolat, plantata la nimereala si cu doar o mana de bile. Aceleasi rezultate, dar mult mai rare. Intre timp paturile initiale produceau constant, pesti cacau :D in continuu....
In total au fost cateva sute de kg de crap, driluri de exceptie, 99 % dintre crapi nefiind prinsi niciodata....Un peste de 5 kg pleca din bait de iti era frica sa intepi...si asta in conditiile in care lanseta era plantata la 300 de metri !!!!!!!!

O partida superba, obositoare, care ne face sa revenim cat de curand la Sarulesti.

PS Pret pachet vineri-luni, 200 euro/2 pescari.Cort si barca incluse.... :wink:

Voi reveni cu poze.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: Sarulesti-sfarsit de august.......

Mesaj de Dan Mateianu »

Cititi cu atentie comentariile de sub poze......
:wink:
Imagine
Primul musafir.
Imagine
Baros loveste.
Imagine
Baros invatat cu cozile de pe vremea lui Ceasca.
Imagine
Un musafir nepoftit.
Imagine
Au inceput dulapii!
Imagine
Alt dulap.
Imagine
Acelasi dulap, in timpul unui exercitiu oral.
Imagine
Marimea conteaza?
Imagine
Dumnezeu sa te impinga-n bine!
Imagine
Intoarcerea barosului.
Imagine
Frumoasa si Bestia.
Imagine
Alta bestie.
Imagine
Bucate alese pentru crap..
Imagine
Si pentru pescari..
Imagine
- Lua-te-as in carca, Costele!.. :lol:
Imagine
3 doamne si toti 3.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Sarulesti-sfarsit de august.......

Mesaj de gor965 »

Foarte frumos !...da' pe mustaciosul ala cu tricou de camuflaj ... la ce l-ati prins ?! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Luci
Mesaje: 74
Membru din: Lun Aug 10, 2009 16:13
Puncte: 0

Re: Sarulesti-sfarsit de august.......

Mesaj de Luci »

Superbe pozele Vladut...in schimb ai si tu grija cind mai postezi imagini culinare se duce p...i de suflet tot regimul meu :mrgreen: direct in frigider m- am oprit dupa ce am vazut poza... :lol:
Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintile reduse ii discuta pe altii.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “SARULESTI”