Dealer Harrison in Romania???

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

atb333atb
Mesaje: 208
Membru din: Lun Noi 12, 2012 19:05
Puncte: 0
Localitate: Cluj Napoca

Dealer Harrison in Romania???

Mesaj de atb333atb »

Va rog sa ma ajutati sa gasesc un magazin care aduce Harrison torix de 3,90 3,5lb la un pret decent. Sau un dealer international preferabil germania/ungaria
Erau la meetcarp dar din cate observ site-ul este dezafectat. La ei era 1440 buc. Sau sa astept promotii de iarna la Bigfish?
Flaviu Zapartan. Virusat recent de pescuit.

gaby_po23
pescar de competitie
Mesaje: 1094
Membru din: Joi Oct 15, 2009 8:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Dealer Harrison in Romania???

Mesaj de gaby_po23 »

La Bigfish nu gasesti promotie..nu vei gasi niciodata..iar pretul la ce cauti tu sare de 1900 lei.
Nu avem dealar Harrison adevarat in Romania.
Orienteazata la SH..le gasesti la 1000 lei noi..nu mai stiu ce user vindea 5 buc...promotii nu exista la noi ..e vrajala..

Avatar utilizator
cristiand
Mesaje: 250
Membru din: Joi Oct 21, 2010 15:33
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti/Alexandria

Re: Dealer Harrison in Romania???

Mesaj de cristiand »

3.50 3.95 13' 60-120g Blank unten 18.5mm oben 3.3mm 269.00 EUR
http://www.cmw-angeln.de/angelgeraete-r ... rrix--HTX/
doar blank-ul... ii mai tre jante, cauciucuri, si cateva accesorii

Harrison Torrix 3.95m 3.5lbs 269,00EUR
http://www.rutenbau.eu/shop/harrison-ha ... 3_103.html
la fel doar blank-ul

daca esti fan acest blank eu zic sa vb cu Silviu Florescu pentru ca din cate stiu el isi aduce blancuri din germania poate iti aduce si tie 3-4buc si ti le aranjeaza el cu inele, mandrine...pe gustul tau dar un pret total de 1500/buc cred ca e prea optimist tinand cont de pretul blankurilor
sau... iei in teste unul din betele lui si poate iti schimbi afinitatile
succes!
BARICADA CARP CLUB
(part-time)

atb333atb
Mesaje: 208
Membru din: Lun Noi 12, 2012 19:05
Puncte: 0
Localitate: Cluj Napoca

Re: Dealer Harrison in Romania???

Mesaj de atb333atb »

Abisfer? M-ar tenta dar vreau ceva care sa nu fie ultra dedicat distantei pentru ca nu sunt aruncator profi si daca e mai permisiv batul ma ajuta...
Flaviu Zapartan. Virusat recent de pescuit.

Avatar utilizator
cristiand
Mesaje: 250
Membru din: Joi Oct 21, 2010 15:33
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti/Alexandria

Re: Dealer Harrison in Romania???

Mesaj de cristiand »

tocmai asta e avantajul, poti lua 2-3 bete sa le testezi si sa vezi care se potriveste mai bine stilului tau.
nu stiu cati comercializanti de torrix ti-ar da batul pe mana
BARICADA CARP CLUB
(part-time)

Avatar utilizator
Florin Coacaza
Mesaje: 91
Membru din: Mar Aug 13, 2013 23:35
Puncte: 0
Localitate: Turda/Ploiesti

Re: Dealer Harrison in Romania???

Mesaj de Florin Coacaza »

gaby_po23 scrie:La Bigfish nu gasesti promotie..nu vei gasi niciodata..iar pretul la ce cauti tu sare de 1900 lei.
Nu avem dealar Harrison adevarat in Romania.
Orienteazata la SH..le gasesti la 1000 lei noi..nu mai stiu ce user vindea 5 buc...promotii nu exista la noi ..e vrajala..
iar vorbesti prostii?
in fiecare an la Big Fish sunt reduceri .. la Black Friday si etc... dar vad ca tu te bagi in seama mereu..

Avatar utilizator
edibss
Mesaje: 989
Membru din: Dum Ian 06, 2008 12:46
Puncte: 0
Localitate: TIMISOARA

Re: Dealer Harrison in Romania???

Mesaj de edibss »



Avatar utilizator
mariusangler
Mesaje: 533
Membru din: Mar Oct 23, 2007 11:24
Puncte: 0
Localitate: timisoara

Re: Dealer Harrison in Romania???

Mesaj de mariusangler »

Atat Torrix cat si Abisfer nu sunt lansete de incepatori,ai reala sansa sa nu poti arunca cu ele la reala lor capacitate.Amandoua sunt lanste rapide si necesita cunostinte bune de casting,poti sa-l intrebi si pe Silviu Florescu.Sfatul meu este ca de inceput sa-ti iei lansete permisive si cu real ajutor la casting,un model este Tribal XS1 Intensity de la Shimano.Dupa ce te pui la punct su tehnica de lansare poti s atreci si la lansete rapide.
Mad carp Team

Avatar utilizator
tecsi78
Mesaje: 977
Membru din: Dum Sep 04, 2011 21:56
Puncte: 0
Localitate: Odorheiu Secuiesc

Re: Dealer Harrison in Romania???

Mesaj de tecsi78 »

mariusangler scrie:Atat Torrix cat si Abisfer nu sunt lansete de incepatori,ai reala sansa sa nu poti arunca cu ele la reala lor capacitate.Amandoua sunt lanste rapide si necesita cunostinte bune de casting,poti sa-l intrebi si pe Silviu Florescu.Sfatul meu este ca de inceput sa-ti iei lansete permisive si cu real ajutor la casting,un model este Tribal XS1 Intensity de la Shimano.Dupa ce te pui la punct su tehnica de lansare poti s atreci si la lansete rapide.
Imi pare rau dar nu sunt de acord. Torrix este o lanseta mai blanda, daca vrei, decat XS1 Intensity, nicidecum nu este rapida.

Mentionez ca pescuiesc cu Torrixuri dar am avut ocazia sa fac un casting cu ele, in paralel cu XS1, cunosc ambele modele.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”