Echipa Big Fish - split

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Organizatori

Exista un conflict de interese ! Adriano este sef al arbitrilor si echipa "Big Fish" participa la acest concurs !! Banul e ochiul dracului , asta se stie !
Consider necesar ca la aceasta echipa sa i se acorda o atentie sporita si sa existe permanent un arbitru din afara sferei de influenta a lui Adriano , linga aceasta echipa ! Frica pazeste pepenii !!!!!!! E bun si un arbitru de la Pescari4Ever - de exemplu Cristi Radulescu - care m-a ars si pe mine la Peris ! ( bazat pe fapte concrete - bravo Cristi ! ) . In acest fel eventualele contestatii vor fii mai usor dezbatute de stafful arbitrilor . Altfel nu cred ca suntem credibili ! Voi propune acesta idee si la tragerea la sorti , in plenul concurentilor . O lansare mai sucita , o nadire mai la limita , o lanseta in afara standului , un textil mai lung decit e regulamentar , etc - se string si e pacat sa avem iarasi discutii ! Cunoscind stilul precar de pescuit al celor din echipa Olandezului ( bazat pe lipsa de indeminare cu sculele aferente) , propun balizarea standului acestei echipe . Ma supun si eu fara probleme , la aceeasi metoda de balizare stinga - dreapta , si accept fara probleme un arbitru permanent la mine in stand. Chiar mi-ar place sa vina Adriano !

De acelasi tratament ar trebuii sa beneficieze si echipele :
Radu Popescu
Viorel Rizea-Bogdan Radu
tinind cont ca si ele fac parte din echipa Big Fish .

Mai am o intrebare - se pescuieste cu momitor ? Ca sa fie clar pentru toata lumea !

vio
Mesaje: 104
Membru din: Lun Ian 10, 2005 16:37

Mesaj de vio »

Administrator scrie:
Mai am o intrebare - se pescuieste cu momitor ? Ca sa fie clar pentru toata lumea !
Pentru Dumneavoasatra este permis si cu viermusi si mamaliga , fara rame ca a plouat si sant in prohibitie !

Bafta d-le administrator !!!

PS:
Intradevar frica pazeste pepenii ......ai Dumneavoastra , nu?
Viorel Rizea
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA

vio
Mesaje: 104
Membru din: Lun Ian 10, 2005 16:37

Mesaj de vio »

Era sa uit :
Ce sa faca arbitrul la Dumneavoastra in stand ?
Adriano nu stie table !
Viorel Rizea
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ati cedat nervos ?? :lol: :lol: Sau va e frica ca fara Adriano nu mai stiti cheia succesului ??????????????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Iti multumesc pentru sincerele urari si nu pot decit sa iti urez si tie acelasi lucru . Adica ce-mi urezi tu mie iti urez si eu tie - ca-mi esti drag ! :lol: :lol: :lol: Si sa-mi vezi pepenii ce mari sunt - e de ajuns pentru toata lumea ! La ce bun sa-i pazesc ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Eu pe astia de imi spun bafta la peste , in general ii inec sau ii rup pe genunchi , dar pe voi va iert ca sunteti la categorie mica si se cheama lipsa de fair - play !

Acum fara gluma - e voie cu momitor ?
Ultima oară modificat Dum Sep 25, 2005 17:22 de către EX-UL, modificat de 3 ori în total.

vio
Mesaje: 104
Membru din: Lun Ian 10, 2005 16:37

Mesaj de vio »

Da , e voie !
Viorel Rizea
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Multumesc !

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

Administrator scrie:@Organizatori

Exista un conflict de interese ! Adriano este sef al arbitrilor si echipa "Big Fish" participa la acest concurs !! Banul e ochiul dracului , asta se stie !
Consider necesar ca la aceasta echipa sa i se acorda o atentie sporita si sa existe permanent un arbitru din afara sferei de influenta a lui Adriano , linga aceasta echipa ! Frica pazeste pepenii !!!!!!! E bun si un arbitru de la Pescari4Ever - de exemplu Cristi Radulescu - care m-a ars si pe mine la Peris ! ( bazat pe fapte concrete - bravo Cristi ! ) . In acest fel eventualele contestatii vor fii mai usor dezbatute de stafful arbitrilor . Altfel nu cred ca suntem credibili ! Voi propune acesta idee si la tragerea la sorti , in plenul concurentilor . O lansare mai sucita , o nadire mai la limita , o lanseta in afara standului , un textil mai lung decit e regulamentar , etc - se string si e pacat sa avem iarasi discutii ! Cunoscind stilul precar de pescuit al celor din echipa Olandezului ( bazat pe lipsa de indeminare cu sculele aferente) , propun balizarea standului acestei echipe . Ma supun si eu fara probleme , la aceeasi metoda de balizare stinga - dreapta , si accept fara probleme un arbitru permanent la mine in stand. Chiar mi-ar place sa vina Adriano !

De acelasi tratament ar trebuii sa beneficieze si echipele :
Radu Popescu
Viorel Rizea-Bogdan Radu
tinind cont ca si ele fac parte din echipa Big Fish .

Mai am o intrebare - se pescuieste cu momitor ? Ca sa fie clar pentru toata lumea !
Pescuitul cu momitor este permis(pct 7 din regulament)
Pentru ca anticipam astfel de acuzatii vom avea si 4 arbitri din afara asociatiei.Din bun simt nu-i putem obliga sa arbitreze pe malul opus casei lui Victor pentru ca ar trebui sa stea in cort.Daca-i convingeti voi noi nu avem nici o problema sa-i amplasam acolo unde doriti.Pe malul celalalt voi merge eu, Vali Comaneci si inca doi arbitri din asociatie.
Despre balizare sa ma ierti dar ori balizam stanga dreapta la toate standurile ori pe niciunul.Cei care au suspiciuni sa-si plateasca arbitri pe care-i vom integra in echipele de arbitraj.Pot sa-i instaleze unde vor dar acestia vor raspunde tuturor cerintelor arbitrului principal de sector sau pleaca.
Val, raspunde-mi te rog la urmatoarele intrebari:
1.Ati fi mai linistiti daca Adriano ar concura?
2.Daca Echipa Big Fish cere ca echipele din care faci parte tu, Adi Dulau, Cezar Bibu si Pompi, membri ai Asociatiei, sa fiti arbitrati de persoane din afara asociatiei unde am ajunge?
3.Asta-i modul in care am organizat si celelalte doua concursuri CRAP 4EVER.Ai ceva sa ne reprosezi legat de desfasurarea lor?
4.Ai avut acces la toate discutiile legate de organizarea concursului.De ce acum si de ce tocmai tu adopti o astfel de pozitie?
The second best is the first loser!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

1. Nici o teama - a trecut primavara !
2. Ar fi nasol - dar eu ma refer la Seful arbitrajului si la echipe inscrise sub titulatura magazinului sau ! Eu sunt concurent si membrii asociatiei sunt in numar de vreo 50 - nici macar nu ii cunosc pe toti . Sunt sigur ca nici ei pe mine , deci nici o grija .
3. Am si precizat ca membrii asociatiei noastre te ard de nu te vezi chiar daca esti membru si ii cunosti personal . Am dat exemplul lui Cristi Radulescu si ca el sunt toti . Dar avem arbitrii si din afara si trebuie sa luam masuri de precautie suplimentare pentru a nu mai avea un scandal ca cel din primavara . In rest nici un repros - oorganizare excelenta de fiecare data . Acum e un caz particular si de asta spun dinainte ca sa nu ne iasa vorbe dupa aia .
4. De ce acum - citeste Forumul ! Pentru ca acum au ridicat coada echipele Big Fish - pesemne stiu ca Senzorii sunt plecati si se simt castigatori , avindu-l si pe Adriano la carma , care orice ai spune , nu poate fi impartial , vizavi de nimeni . Noroc ca mai sunt si ceilalti membrii ai asociatiei despre care stiu SIGUR ca nu au "favoriti" si sunt super corecti . Pe ei ma bazez !

PS - de unde stii ca echipele Big Fish vor cadea pe malul de vizavi ?

Olandezu'
Mesaje: 34
Membru din: Joi Aug 04, 2005 12:45
Puncte: 0
Localitate: ploiesti

Mesaj de Olandezu' »

Pai eu de sa stiu domnule ziarist ca dumneavoastra nu o sa fiti favorizat de arbitri asociatiei din care faceti parte? si mai am o intrebare,la hobaia dc nu ati propus balizarea echipelor senzor,ptr ca acolo chiar organizatorul era unul din membri echipei?
BIG FISH_CARP TEAM

Olandezu'
Mesaje: 34
Membru din: Joi Aug 04, 2005 12:45
Puncte: 0
Localitate: ploiesti

Mesaj de Olandezu' »

Era sa uit,nu ati vrea sa imi impartasiti si mie din stilul deosebit de pescuit al dumneavoastra domnu ziarist de crap
BIG FISH_CARP TEAM

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”