Stabilirea noului record oficial pe lacul Harsany

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
steph26
Mesaje: 24
Membru din: Mar Mar 03, 2015 6:46
Puncte: 0
Localitate: Arad

Stabilirea noului record oficial pe lacul Harsany

Mesaj de steph26 »

Salutare tuturor,
Din lipsa de timp si un un program incarcat reusesc intr-un final sa descriu printr-un "scurt" text ultima noastra experienta pe anul 2015 incheiat cu cantarirea oficiala a unui "dulap" oglinda ce urma sa stabileasca NOUL RECORD PE LACUL HARSANY.
Desi avand un sezon destul de slabut in 2015 am terminat intr-un stil mare, 32.900 g intr-o partida de 72 ore, 9 lansete, 3 pescari "profesionisti" si doar 6 mustaciosi intre 11 - 18 kg.
Totul a inceput in Aug 2015 cand partenerul meu,Gabriel(Baietzel)foarte norocos fiind a dat peste Cosmin pe forum Crapmania,care din diverse motive a fost nevoit sa renunte la o partida programata cu un an in urma pe lacul Harsany(stiti voi,dormitul in masina de 1 dec pt a reusi sa ajungi la un nr de ordine si in cele din urma sa reusesti sa rezervi ce a mai ramas...dezamagitor "sistemul"de planificare a lui Peter Toth)...revenind insa la subiectul principal,dupa ce ne-am instalat corturile a si inceput ceva ce nu avea sa se opreasca pana in momentul impachetarii si aia fiind o ploaie mocaneasca pe care doar foita de cort o poate blestema.Binenteles ca la scurt timp dupa lasarea intunericului am sfarsit batuti de ploaie in corturi, iar in jurul orei 23:00 un run anemic se anunta la una din lansete.
Plin de "entuziasm" ca trebuia sa ies pe ploaie si sa aduc la mal o platica somnambula dau contra intr-un "bustean" si in acel moment am realizat ca urmeaza sa-mi depasesc recordul(18,5kg)insa nici un moment nu as fi crezut ca acel crap v-a cantari mai bine de 32 kg,doar in momentul in care am incercat sa-l ridicam din apa si ne-am cocosat.
N-am o explicatie tehnica pentru a descrie prinderea "monstrului", las asta in seama pescarilor ce reusesc sa-si petreaca mai bine de jumatate de sezon pe malul lacurilor, eu pescuiesc de placere si relaxare,insa v-a pot spune ca eu pescuiam dincolo de baliza adica la aprox 110 m de mal pe un substrat tare,dincolo de locul nadit cu bile seminte si pelete...un lucru important insa care in cele din irma avea sa faca diferenta a fost bila de 24 glazurata de la Dudi si nu as fi corect daca nu as spune ca norocul in faza asta a cantarit mai mult decat acel dulap.

O va doresc o seara frumoasa
PS
Imi cer insa scuze pentru calitatea fotografiilor

Avatar utilizator
steph26
Mesaje: 24
Membru din: Mar Mar 03, 2015 6:46
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: Stabilirea noului record oficial pe lacul Harsany

Mesaj de steph26 »

Si cateva poze
Fişiere ataşate
image.jpeg
image.jpeg (47.36 KiB) Vizualizat de 1750 ori
image.jpeg
image.jpeg (42.54 KiB) Vizualizat de 1750 ori
image.jpeg
image.jpeg (50.39 KiB) Vizualizat de 1750 ori
image.jpeg
image.jpeg (46.73 KiB) Vizualizat de 1750 ori
image.jpeg
image.jpeg (35.58 KiB) Vizualizat de 1750 ori
image.jpeg
image.jpeg (39.9 KiB) Vizualizat de 1750 ori
A fost nevoie de ceva efort pentru a reusi sa-l tin la poza
A fost nevoie de ceva efort pentru a reusi sa-l tin la poza
image.jpeg (49.44 KiB) Vizualizat de 1750 ori

Anonimous
Mesaje: 144
Membru din: Sâm Sep 26, 2015 14:12
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Stabilirea noului record oficial pe lacul Harsany

Mesaj de Anonimous »

Prietenii tăi îți urează multă baftă şi noroc în continuare.
☺☺☺
Felicitări!

Baitzel
Mesaje: 31
Membru din: Mar Iun 30, 2015 22:15
Puncte: 0
Localitate: Sannicolau Mare

Re: Stabilirea noului record oficial pe lacul Harsany

Mesaj de Baitzel »

Oprestete Olivian cu urarile...de noroc si bafta pentru ca sunt si eu pe acolo. :D :D :D
Felicitari Stefan pentru captura record sper cat de curand sa iti dobori si recordul asta.

gimi_mures
pescar de competitie
Mesaje: 1319
Membru din: Vin Apr 03, 2009 23:24
Puncte: 0
Localitate: Tg Mures

Re: Stabilirea noului record oficial pe lacul Harsany

Mesaj de gimi_mures »

Felicitari!
C&R

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”