Mtx 14 mandrina

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Mtx 14 mandrina

Mesaj de Dan Mitranescu »

Tritoiu Dragos scrie:Pe mine m-a mirat faptul ca taman Td-ul sa nu stea perfect, taman pe Mtx. Mtx-urile le am cam de un an , de curand am luat si td-urile. Culmea e ca td-urile stau perfect pe Shimano Beastmaster de 3,60, un model mai vechi visiniu. Combinatia naibii :D .
TD-urile au talpa pentru mandrina de 20 , iar mulinetele Shimano au talpa ceva ma subtire, adecvata mandrinelor de 18.
Am vazut sute de combinatii inverse, incat pot sa spun ca nu conteaza "nepotriviri" de acest fel, indiferent ca exista mici jocuri, sau mandrina este prinsa "prea putin".
P.S. MTX14 cu inel de 40 a avut si mandrine de 18. Toate celelalte modele au mandrina de 20.

Tritoiu Dragos
Mesaje: 327
Membru din: Lun Apr 14, 2014 23:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Mtx 14 mandrina

Mesaj de Tritoiu Dragos »

Cunosc detaliile astea legate de latimea talpilor mulinetelor , madrine de 18 de 20 , okume, pinioane si alte chestii,....Legat de ce am zis anterior....am zis doar asa ..de dragu' conversatiei :D . Asa mi-a venit pe moment...sa comentez.
Ps.. sa fie Mtx-urile mele cu mandrina de 18? Mi-e lene sa verific acu ..Si eu mai vreau 3, tot cu inel de 40...acu tre sa ma uit si la chestia asta ..ca sa fie identice :D

rinvid2000
Mesaje: 102
Membru din: Lun Mar 24, 2014 11:08
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare

Re: Mtx 14 mandrina

Mesaj de rinvid2000 »

Si cu permisiunea voastra doresc sa visez un altfel de raspuns oficial :

,, Dupa cativa ani pe piata si confirmarea ca mtx14 este un produs care prezinta incredere noi am lansat o provocare : oferim 10 lansete din aceasta gama celui care va avea probleme de lipitura a mandrinei... Iata ca au mai trecut cativa ani si mii de modele vandute si sunteti primul client care ne semnaleaza aceasta problema. Ne face o deosebita placere sa onoram aceasta promisiune deoarece este un caz izolat care pe noi ne face sa zambim si trecerea timpului
nu modifica nici o afirmatie , nici o promisiune facuta de noi ... ne asumam o mandrina cu o lipitura defecta la cateva mii de produse vandute si sapte ani in care produsele noastre au facut fata tuturor provocariilor ... totusi ca si utilizator de mtx14 nu o sa va oferim mtx14 pentru ca de atunci noi am evoluat ca si model, pe piata lansand cateva modele mai noi care elimina toate aceste mici inconveniente . Noi numim acest lucru evolutie. Va oferim 4 lansete Mtx Class, varful nostru de gama care indeplineste toate cerintele unui model care poate fi considerata cea mai buna lanseta de crap pentru a va bucura in continuare de Hakuyo. ''

Am sa raman un utilizator de MTX , recomand in continuare aceste produse deoarece vin insotite de un pachet de garantie si postgarantie inegalabil pe piata din Romania.
Toate cele bune !

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Mtx 14 mandrina

Mesaj de Alin Galbenu »

:mrgreen: :lol: Cred ca ti-ai stricat degeaba lansetele
Imagine

razvi
Mesaje: 142
Membru din: Lun Dec 20, 2010 20:27
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Mtx 14 mandrina

Mesaj de razvi »

Dane! Tu alegi!
50 mtx 14, sau 20 mtx class? :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Mtx 14 mandrina

Mesaj de Lao »

Daca nu va luati lansete adevarate si puneti botu la vrajeala.
Orice iei de nou de hacuio trebuie sa le modifici, repari, etc....

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Mtx 14 mandrina

Mesaj de gabi1 »

Lao scrie:Daca nu va luati lansete adevarate si puneti botu la vrajeala.
Orice iei de nou de hacuio trebuie sa le modifici, repari, etc.......
Ai ceva la vanzare... :roll: :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Mtx 14 mandrina

Mesaj de Lao »

nop. il oftic pe mitranescu. :mrgreen:

aaa..mint, un juvelnic. te bagi? :lol:

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2762
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Mtx 14 mandrina

Mesaj de PallBogdan »

Deci asa sta treaba...tu vrei un upgrade si nu gaseai varianta... E...abia de acu incolo o sa primesti cu adevarat o reducere consistenta... Fii pe faza!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Mtx 14 mandrina

Mesaj de gabi1 »

:idea: Dupa pupatul de moaste, urmeaza Black Friday 2015 si sambetele mortilor. Tineti aproape!
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”