Probleme utilizatori

Comunicate, anunturi si informatii.

Moderatori: Dan Mateianu, gor965

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: A demisionat Victor Ponta! Cine vine?

Mesaj de Albert »

Viorel M scrie:Au picat cele mai importante site-uri de stiri, realitatea.net, stirileprotv.ro, mediafax.ro.
Se anunta zile aprinse..
Mediafax merge.
Restul cocinilor asa sa ramana: cazute. realitatea, stirileprotv, antene, cancanuri...niste haznale dupa care se iau toti cei care vor succes on-line.
Viorel M scrie:Se anunta zile aprinse..
Serios?! Nu vezi nimic gresit in exprimarea asta?
De fapt ce ma mir...vad ce-a ajuns si crapmania.ro pe internet...aplicati modelul wowbiz, gandu, etc,etc..Poate zilele astea faceti un efort si suntei mai atenti la ce scrieti.

Avatar utilizator
Viorel M
Site Admin
Mesaje: 397
Membru din: Lun Aug 31, 2009 14:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: A demisionat Victor Ponta! Cine vine?

Mesaj de Viorel M »

Salut Albert,

Prin faptul ca au picat site-urile cu audienta mare am vrut sa subliniez ca interesul oamenilor pentru ceea ce se intampla la momentul de fata este enorm. De-asta am si concluzionat cu "Se anunta zile aprinse..".

Explica-mi te rog ce este gresit in aceasta exprimare.

De asemenea, te rog sa-mi explici si ce consideri tu ca a ajuns crapmania.ro pe internet si eventual cateva exemple in care aplicam modelul wowbix, gandu etc.

NU sunt cu nimic ironic sau arogant in explicatiile pe care le cer mai sus, dimpotriva ii rog si pe altii care au aceeasi parere cu tine sa vina cu exemple.

Consider ca parerea fiecaruia dintre noi este importanta atata timp cat este justificata. De asemenea, pentru a lua masuri, este important de stabilit daca parerea ta este un caz singular sau exista mai multi care gandesc la fel.

Astept din partea ta un raspuns sincer si fara ironii, asa cum am raspuns si eu.

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: A demisionat Victor Ponta! Cine vine?

Mesaj de razvan u. »

Iti raspund eu: permite-ti clone si stergeti mesaje dupa bunul plac.
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: A demisionat Victor Ponta! Cine vine?

Mesaj de Dan Mateianu »

razvan u. scrie:Iti raspund eu: permite-ti clone si stergeti mesaje dupa bunul plac.
Problema clonelor a tot fost discutata.. asa cum am mai spus e foarte greu sa-ti dai seama cine e clona si cine nu, iar daca stii vreo clona te rog sa ma instiintezi si voi incerca sa iau masuri sau sa iti arat daca este sau nu este clona (detaliile pe care eu le pot vedea si tu nu).

Legat de stersul mesajelor dupa bunul plac.. ce mesaje? Cine a mai sters ceva?

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: A demisionat Victor Ponta! Cine vine?

Mesaj de Albert »

Viorel M scrie:"Se anunta zile aprinse..".
Explica-mi te rog ce este gresit in aceasta exprimare.
Avand in vedere ce eveniment a declansat tot ce se intampla acum mi se o exprimare nefericita.
Fiind un subiect sensibil pentru mine tresar de fiecare data cand vad exprimari de genul asta.
Viorel M scrie:De asemenea, te rog sa-mi explici si ce consideri tu ca a ajuns crapmania.ro pe internet si eventual cateva exemple in care aplicam modelul wowbix, gandu etc.
Am mai spus-o de-a lungul timpului: titluri pompoase, redirecturi intre voi si site-ul de rapitori, promovare pe feisbuc a articolelor de acum 8, 9 ani sau folosirea acelor titluri pompoase...d-astea. Orice pentru un click. Probabil functioneaza ca biznis dar eu nu suport genul asta de site-uri.
Tre'sa recunosc ca acum nu mai stiu ce faceti.De cateva luni intru direct pe forum, pe feisbuc nu va mai am si ad-block-ul isi face treaba foarte bine.
Daca s-a schimat ceva din strategia aia pe care o stiu eu imi cer scuze :)
Viorel M scrie:", este important de stabilit daca parerea ta este un caz singular sau exista mai multi care gandesc la fel.
Nu cred ca e asa important. Nu pentru voi. Atata timp cat 80,90% din trafic il scoateti din bazar...acolo tre' insistat nu la ce spun cateva zeci/sute de useri care mai posteaza si pe restul forumului :) Nu mai vorbim despre clone si tratament preferentail..alea-s bonus :)

@Dan M
Aha. Iar ai atitduinea aia de smecheras, de baietel d-ala care ne scoate la fotbal dar daca nu-l lasam sa "dribleze" se supara isi ia artexu' si merge in casa:) Esti simpatic :))
Ei bine nu va las. Atat timp cat vad ceva ce nu-mi convine voi scrie. Ca doar de aia mai stau aici pe forum..sa va critic. Esti fericit? :lol: :lol:

ON TOPIC. A zburat si Piedone. Bun, bun..daca dupa o zi in strada au zburat astia...Sper ca in seara asta sa fim mai multi ca si ieri...poate-poate se intampla schimbarea aia ce trebuia sa se intample acum 15-20 de ani.

Avatar utilizator
Viorel M
Site Admin
Mesaje: 397
Membru din: Lun Aug 31, 2009 14:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Probleme utilizatori

Mesaj de Viorel M »

Pe langa ce a spus Dan M mai sus, din experienta mea cu identificatul clonelor pot sa spun ca este un lucru destul de greu si, mai mult decat atat, necesita mult timp de investigare, timp pe care, cel putin eu personal, nu il am.

In acest caz, am mai spus-o, solutia pentru utlizatorii care doresc sa poarte discutii constructive este de a ignora userii suspecti de a fi clone, care in timp vor renunta sa mai scrie atata timp cat nu sunt bagati in seama.

Desigur, ca sa puteti sa va abtineti uneori este nevoie sa renuntati putin la orgoliu, dar se poate.

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Probleme utilizatori

Mesaj de razvan u. »

Viorel,
Ai la dispozitie rapoartele moderatorilor.
Vezi acolo cine a sters astazi postari.
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Probleme utilizatori

Mesaj de Albert »

Viorel M scrie: solutia pentru utlizatorii care doresc sa poarte discutii constructive este de a ignora userii suspecti de a fi clone, care in timp vor renunta sa mai scrie atata timp cat nu sunt bagati in seama.
Desigur, ca sa puteti sa va abtineti uneori este nevoie sa renuntati putin la orgoliu, dar se poate.
Ntz..nsuh ce sa zic. Mai mult ca sigur in regulamentul forumului exista si ceva legat de clone..mai exact cred ca nu-s acceptate.
Ce zici tu e ca eu sa incerc sa respect un regulament pe care tu l-ai facut dar nu prea poti sa-l aplici..O fi logic si corect? :)

Avatar utilizator
Viorel M
Site Admin
Mesaje: 397
Membru din: Lun Aug 31, 2009 14:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Probleme utilizatori

Mesaj de Viorel M »

Albert, multumesc pentru raspunsuri, voi raspunde si eu ceva mai tarziu, momentan sunt prins la birou.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: A demisionat Victor Ponta! Cine vine?

Mesaj de gabi1 »

Albert scrie: ON TOPIC. A zburat si Piedone. Bun, bun..daca dupa o zi in strada au zburat astia...Sper ca in seara asta sa fim mai multi ca si ieri...poate-poate se intampla schimbarea aia ce trebuia sa se intample acum 15-20 de ani.
Bun, cine sa faca schimbarea: clasa politica, institutii, etc, cat timp dureaza si ce sa puna in loc.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comunicate CRAPMANIA.RO”