Daiwa

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

mihai florescu
pescar de competitie
Mesaje: 1630
Membru din: Lun Ian 10, 2005 14:28
Puncte: 0
Localitate: Rosiori de Vede

Re: salut

Mesaj de mihai florescu »


Avatar utilizator
odsec
Mesaje: 684
Membru din: Vin Apr 29, 2005 14:10
Puncte: 0
Localitate: Odorhei

Re: Daiwa

Mesaj de odsec »

ca sa raspund si eu de ce am spus "ia gandul....."am avut - nu a pus firul frumos pe tambur dupa un timp misca din toate partile avea un sunet ca rasnita de cafea a bunici si nici ca mulineta nu mi a placut, nu intrebati de ce am cumparat :D eram fan shimano pana in mai anull trecut cand sa taiat plasticul de la galet la CI 14 acum am altceva mult mai ieftin si inca sunt multumit tambur acelasi dimensiune ca la shimano ,angrenajul a fost conceput pentru a avea o oscilatie, in timpul mulinarii, aproape insesizabila, facand astfel folosierea ei o adevarata placere, dar si bobinarea firului in spire aproape paralele . 11 ture face manivela la o cursa a tamburului la o rotatie a manivelei recupereaza un metru de fir (masurat)

viorel doloc
pescar de competitie
Mesaje: 1327
Membru din: Mar Iun 26, 2007 20:59
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

Re: Daiwa

Mesaj de viorel doloc »

Mulțumesc pentru răspuns.
Ce ai ales pana la urma?
O zi buna.
Carp Passion

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Daiwa

Mesaj de pescarusull »

odsec scrie:ca sa raspund si eu de ce am spus "ia gandul....."am avut - nu a pus firul frumos pe tambur dupa un timp misca din toate partile avea un sunet ca rasnita de cafea a bunici si nici ca mulineta nu mi a placut, nu intrebati de ce am cumparat :D eram fan shimano pana in mai anull trecut cand sa taiat plasticul de la galet la CI 14 acum am altceva mult mai ieftin si inca sunt multumit tambur acelasi dimensiune ca la shimano ,angrenajul a fost conceput pentru a avea o oscilatie, in timpul mulinarii, aproape insesizabila, facand astfel folosierea ei o adevarata placere, dar si bobinarea firului in spire aproape paralele . 11 ture face manivela la o cursa a tamburului la o rotatie a manivelei recupereaza un metru de fir (masurat)
Mersi de raspuns. Exact asta vroiam, sa citesc o parere a cuiva care a folosit aceasta mulineta.
Acum putin timp am strans parale sa iau 4 mulinete si ma uitam destul de des la modelul ala.
M-a salvat shimano cu oferta la betele velocity.
Acum am bete dar nu mai am buget pt mulinete, dar pana la primavara mai e.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

luctrif
Mesaje: 64
Membru din: Dum Apr 19, 2015 1:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Daiwa

Mesaj de luctrif »

Ungureanu Bogdan scrie:daca vrei br ia ti infinity x-br si bblc sh dar sa le cunosti provenienta.
infinity e mai scumpa dar e japan si e mai usoara ca bblc cu vreo 150 gr
Salut,

Daiwa Infinity este mai usoara decit BBLC... DAR doar cu 25 de grame !!! (are 765 grame - 27 oz fata de BBLC 790 grame...)

Si pe mine ma interesa, dar folosesc des clips-ul de pe tambur pentru lansat in aceasi zona si stiu ca Daiwa ciupeste firul (are un clips oribil... stil vechi) fata de BBLC.. In schimb pentru plantat este ideala...

mon amy
Mesaje: 86
Membru din: Vin Mai 22, 2009 13:50
Puncte: 0
Localitate: Turda

Re: Daiwa

Mesaj de mon amy »

Salut , are cineva Penn Affinity 7000 LTD Live Liner Reels as fi interesat de ele cum se prezinta in lucru . multumesc

CARP NEXT LEVEL

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”