Propunere Marele Bazar

Comunicate, anunturi si informatii.

Moderatori: Dan Mateianu, gor965

Avatar utilizator
Sorin Daringa
Mesaje: 877
Membru din: Mar Aug 10, 2010 11:12
Puncte: 0
Localitate: Skjern-Denmark

Re: Propunere Marele Bazar

Mesaj de Sorin Daringa »

DumiD scrie:.bun sistem, asa e, nu se dau tepe :lol: :lol: :lol:
Si marmota ce facea?
Hotului de furat i-e frica :wink:
Imagine

Avatar utilizator
gabize
Mesaje: 230
Membru din: Mar Dec 30, 2014 19:03
Puncte: 0
Localitate: Bistriţa

Re: Propunere Marele Bazar

Mesaj de gabize »

Ar trebui descurajată şi chiar sancționată obişnuința unora de a ignora întrebările pertinente legate de produsele si prețurile acestora.
E, d.p.m.d.v. lipsă de respect față de potențialul cumpărator o astfel de practică, şi am întâlnit-o chiar recent.
Susţin pescuitul catch & release!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Propunere Marele Bazar

Mesaj de gabi1 »

gabize scrie:Ar trebui descurajată şi chiar sancționată obişnuința unora de a ignora întrebările pertinente legate de produsele si prețurile acestora.
E, d.p.m.d.v. lipsă de respect față de potențialul cumpărator o astfel de practică, şi am întâlnit-o chiar recent.
gabize,
Spune tata concret ce intelegi prin raspunsuri pertinente legate de pret/produse.
Ce ai intrebat si ai fost refuzat?
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
gabize
Mesaje: 230
Membru din: Mar Dec 30, 2014 19:03
Puncte: 0
Localitate: Bistriţa

Re: Propunere Marele Bazar

Mesaj de gabize »

Nu refuzat, pur şi simplu ignorat. Întrebările, pe PM, legate de preț, livrare şi plată. Fără răspuns, deşi userul era activ pe forum zilnic. OK, aici moderatorii nu pot controla. Dar, în interval de câteva zile de la întrebările adresate pe PM am încercat comunicarea şi pe pagina de pe forum. Ignorat total, repet, activitate pe forum exista, după care la câteva zile a postat sec că marfa s-a vândut. Ăsta e cel mai recent exemplu, la 2 click-uri distanță poți verifica. ;)
Şi nu e singular.
Susţin pescuitul catch & release!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Propunere Marele Bazar

Mesaj de gabi1 »

Nu refuzat, pur şi simplu ignorat
Daca oferta este considerata indecenta vanzatorul isi poate rezerva dreptul sa nu raspunda, se evita discutiile sterile.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
gabize
Mesaje: 230
Membru din: Mar Dec 30, 2014 19:03
Puncte: 0
Localitate: Bistriţa

Re: Propunere Marele Bazar

Mesaj de gabize »

Îți garantez că am o formare etică şi morală care nu-mi permit să încalc regulile minime ale dialogului. Iar întrebările erau pur tehnice, pe PM. Iar în forum, o avertizare legată de mesajul privat şi o întrebare legată de valabilitatea anunțului sigur nu se pot califica drept indecente.
Susţin pescuitul catch & release!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comunicate CRAPMANIA.RO”