Zona Brasov

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ursu Florin
Mesaje: 263
Membru din: Mar Apr 14, 2015 23:36
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Ursu Florin »

horica85 scrie:La Coseni au deschis azi si sambata am facut o rezervare
O sa vin si eu sambata cu un prieten. Vorbiti de Magic Lake nu ? Care sunt conditiile de pescuit acolo ? Nu am pescuit niciodata pe aceasta balta.

P.S: Eu sunt pregatit!
Fişiere ataşate
12746237_1035250023211919_1024555551_n.jpg
12746237_1035250023211919_1024555551_n.jpg (55.86 KiB) Vizualizat de 2220 ori
Din om "faci" pescar usor, dar din pescar nu mai ai cum sa "scoti" om.

georgehadrian
Mesaje: 318
Membru din: Dum Aug 16, 2015 13:37
Puncte: 0
Localitate: Sfantu Gheorghe

Re: Zona Brasov

Mesaj de georgehadrian »

din ce stiu...cel putin anul trecut ,aveai voie doar cu 2 lansete,12 ore..60 ron cu retinere 5 kg/30 ron c&r

Avatar utilizator
Ursu Florin
Mesaje: 263
Membru din: Mar Apr 14, 2015 23:36
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Ursu Florin »

Multumesc, nu ma intereseaza pescuitul cu retinere. Am vazut pe pagina de facebook a baltii ca este si ceva peste mai mare. 24h nu se pescuieste ? Din cate vad nu prea ai loc pentru campat, e numai piatra in jur.
Din om "faci" pescar usor, dar din pescar nu mai ai cum sa "scoti" om.

Horia Cotler
Mesaje: 270
Membru din: Joi Iun 26, 2014 10:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Horia Cotler »

Te accepta fi fara de grija doar sa iti fac rezervare

max-carpfishing
Mesaje: 151
Membru din: Lun Dec 05, 2011 22:34
Puncte: 0
Localitate: Roma

Re: Zona Brasov

Mesaj de max-carpfishing »

Singurele balti private mai aproape de Brasov care mi-au placut,sunt Stigma Fishing si Belin plopi,pe ambele poti pescui si campa linistit pe timp de noapte.Restul ori sunt prea departe de Brasov,ori sunt balti prea mici ca suprafata si au doar cativa ciortani in ele...in plus mai au si o taxa mica cu retinere!Asadar automat acestea vor fi pline de sacosarii care pecuiesc la caras si care bineanteles ca din cand in cand vor da peste firele tale!Pe restul care ar fi ok nu poti pescui noaptea si trebuie sa-ti cari si bagajele in carca ca magarul pentru 12 ore!
PS:Pentru o partida de doar 12 ore de pescuit pe o balta mica,se poate merge la balta Cristian! :wink:

georgehadrian
Mesaje: 318
Membru din: Dum Aug 16, 2015 13:37
Puncte: 0
Localitate: Sfantu Gheorghe

Re: Zona Brasov

Mesaj de georgehadrian »

Tot pentru distractie poti sa incerci balta de la Valea Mare...cand o sa se deschida.e o balta ingrijita cu peste relativ mult dar foarte mic(s-a deschis de 3 ani parca).anul trecut a fost taxa 20 lei/12 ore.peisaj frumos,liniste,curatenie,pesti ..multi dar mici. eu am ramas placut surprins de aceasta balta.sper sa fie ingrijita si in 2-3 ani sa se prinda si ceva mai mare.
Anul acesta am sa incerc sa-mi fac abomament la Sanpaul.fara abonament cred ca e cam mare taxa de 150 lei...cel putin pentru veniturile mele....si prima iesire mai lunga in aprilie am s-o fac la Ruganesti.

Avatar utilizator
Ursu Florin
Mesaje: 263
Membru din: Mar Apr 14, 2015 23:36
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Ursu Florin »

La Cristian e prea mica balta. La valea mare am pescuit de 2 ori, e destul de ok balta dar dupa cum spune si gheorghehadrian pestele e mic. La ruganesti imi place mult, dar acolo merg pentru minim 48-72 h pentru ca nu merita sa bat drumul pentru 24h.
Din om "faci" pescar usor, dar din pescar nu mai ai cum sa "scoti" om.

deusex
Mesaje: 215
Membru din: Joi Feb 05, 2015 16:07
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Zona Brasov

Mesaj de deusex »

SEPY31 scrie:
Cretzu194 scrie:- Taxa pe (MINIM 48 ORE):350 RON / Persoana – inclus cabana gratuit si 7kg de pelete aller aqua

Din cate vad s-a facut 175 ron 24h dar mai ai si 7 kg de pelete.
anul trecut era 140 acum cinestie cat o fi pe 2016 oricum mai bag un pescuit acolo chiar daca stau in bucuresti

Aveti idee ce sortiment de pelete de la Aller se dau?

max-carpfishing
Mesaje: 151
Membru din: Lun Dec 05, 2011 22:34
Puncte: 0
Localitate: Roma

Re: Zona Brasov

Mesaj de max-carpfishing »

deusex scrie:Aveti idee ce sortiment de pelete de la Aller se dau?
Pelete Aller MOKA!!!

Avatar utilizator
adibogdan
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Iul 05, 2014 21:29
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Zona Brasov

Mesaj de adibogdan »

Salut! Fa-ti abonament pt 2016 la Doripesco. In momentul de fata, in Brasov, nu stiu ce poate fi mai reprezentativ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”