Produse noi WLC CARP 2016

Moderator: Dragos Sinca

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Produse noi WLC CARP 2016

Mesaj de DumiD »

Sorin Daringa scrie:Nu vreau sa fiu carcotas.Dar uite un ex despre cam ce contin niste bile de la un producator norvegian.

Important. This bait is more soft than normal boilies. We recommend hard hookbaits when fishing waters with other fish than carp.
Made with: Crushed tigernuts, milk powder, acid casein, rennet casein, vanilla extract, fruit extracts, crushed coconut, hemp, red eggfood, robin red (Haiths), nigerseeds, yellow birdfood, csl liquid, yeast, fermented maize protein, WPC, essential amino acids, vitamins, propolis, liquid coconut extract, tigernut extract, butyric acid, spices, Himalayan salt, natural sugars and fresh eggs. No artificial flavors added.
Este o explicatie cat de cat realista ca sa stie omul ce cumpara.Fraza asta cu" Folosind ingrediente de cea mai inalta calitate" ar trebui data deoparte.
Spuneti fratilor ce contin bilele astea nu numai ce aroma au. :(
Boilies din 25 de ingrediente, n-am auzit tampenie mai mare. Lumea chiar da banii pe asa ceva? Sarea de Himalaya ce rol are?

Avatar utilizator
WLC Carp
Mesaje: 505
Membru din: Mie Noi 26, 2014 8:27
Puncte: 0
Contact:

Re: Produse noi WLC CARP 2016

Mesaj de WLC Carp »

Din pacate noi nu putem sa dam un raspuns la intrebarea legata de sarea de Himalaya intrucat postul de mai sus se referea la un anume producator norvegian si la reteta folosita de el.

Insa, pot spune ca si reteta noastra contine 24 de ingrediente, deci numarul nu este exagerat in postarea de mai sus.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Produse noi WLC CARP 2016

Mesaj de DumiD »

Da, la producatorul norvegian ma refeream. Dar daca aveti si voi 24 de ingrediente poate adaugati si sare de Himalaya si voi, sa iasa 25. Dumneavoastra folositi 25 de ingrediente la un fel de mancare? Dati-mi voie sa ma indoiesc

Avatar utilizator
WLC Carp
Mesaje: 505
Membru din: Mie Noi 26, 2014 8:27
Puncte: 0
Contact:

Re: Produse noi WLC CARP 2016

Mesaj de WLC Carp »

Da, uneori ne apuca creativitatea si in bucatarie, insa asta cred ca este subiect pentru alt topic.

Cu toate astea, sa ne gandim ca reteta pentru boilies contine atat mix cat si parte lichida. Sunt retete mai simple si retete mai complicate. Reteta noastra de boilies Tournament contine 24 de ingrediente, iar rolul fiecarui ingredient noi il consideram important.

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2693
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Produse noi WLC CARP 2016

Mesaj de PallBogdan »

DumiD scrie:Da, la producatorul norvegian ma refeream. Dar daca aveti si voi 24 de ingrediente poate adaugati si sare de Himalaya si voi, sa iasa 25. Dumneavoastra folositi 25 de ingrediente la un fel de mancare? Dati-mi voie sa ma indoiesc
Probabil ca folosesc...ca nu au in meniu numai paine cu margarina!

Avatar utilizator
Sorin Daringa
Mesaje: 877
Membru din: Mar Aug 10, 2010 11:12
Puncte: 0
Localitate: Skjern-Denmark

Re: Produse noi WLC CARP 2016

Mesaj de Sorin Daringa »

DumiD scrie: Boilies din 25 de ingrediente, n-am auzit tampenie mai mare. Lumea chiar da banii pe asa ceva? Sarea de Himalaya ce rol are?
Ai fi chiar uimit sa vezi ca bila aia chiar prinde pesti pe baltile salbatice din tarile nordice,acolo unde solubilele sau celebra squid & capsuna sau belachanul nu prea sunt acceptate in meniul crapilor.
In fine...a fost doar un ex, greseala a fost a mea ca nu am cercetat mai bine despre produsele WLC :oops: .
Imagine

Avatar utilizator
Dragos Sinca
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 446
Membru din: Mar Ian 12, 2010 8:59

Re: Produse noi WLC CARP 2016

Mesaj de Dragos Sinca »


senzor planet
Încuiat

Înapoi la “WLC CARP”