Partida 36 ore

http://www.hermes-peris.ro/

Moderatori: Dan Mateianu, iohann, florin masu, voicuionut

Scrie răspuns
viorel doloc
pescar de competitie
Mesaje: 1327
Membru din: Mar Iun 26, 2007 20:59
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

Re: Partida 36 ore

Mesaj de viorel doloc »

KK pe bete, Madaline....ce targetl aveți?
Carp Passion

Filip Mihai
Mesaje: 227
Membru din: Mie Iul 01, 2015 14:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partida 36 ore

Mesaj de Filip Mihai »

Si pana la urma...cineva cu informatii ?
Domnul Jhony ?

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Partida 36 ore

Mesaj de Dan Serban »

DumiD scrie:
Dan Serban scrie:
DumiD scrie:N-ai inteles boss. Eu ti-am zis ca se prinde in malul opus cand se hraneste, adica mai-octombrie. Find martie te-am indrumat spre primele standuri in ideea ca se incalzeste mai repede apa pe margini decat pe mijloc.
Adica cum, boss? :D :D
Fizica de liceu. Apa mica nu se stratifica termic, d-aia ingheata la mal mai intai...d-aia se si incalzeste mai repede.
Bine, si acum reciteste primul tau post si explica-ne care este legatura intre: luna martie, primele standuri si apa care se incalzeste mai repede "pe margini". :D
Pescar de rând

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Partida 36 ore

Mesaj de DumiD »

Dan Serban scrie:
DumiD scrie: Fizica de liceu. Apa mica nu se stratifica termic, d-aia ingheata la mal mai intai...d-aia se si incalzeste mai repede.
Bine, si acum reciteste primul tau post si explica-ne care este legatura intre: luna martie, primele standuri si apa care se incalzeste mai repede "pe margini". :D
Cauti galceava cu mine? Tocmai ti-am explicat. Vrei si un desen? Tu daca te duci la pescuit in martie cauti cea mai lata portiune a baltii? Sau cea mai ingusta? Pe primele standuri distanta intre maluri e de 70-80m, mai incolo ajunge la 170

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Partida 36 ore

Mesaj de Dan Serban »

DumiD scrie: Cauti galceava cu mine? Tocmai ti-am explicat. Vrei si un desen? Tu daca te duci la pescuit in martie cauti cea mai lata portiune a baltii? Sau cea mai ingusta? Pe primele standuri distanta intre maluri e de 70-80m, mai incolo ajunge la 170
Bine domle, m-ai convins.. daca e ceva, inchide ca te sunam noi.
Se pare ca ai descoperit apa calda. :lol: :lol:
Pescar de rând

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Partida 36 ore

Mesaj de petre iulian »

Domnule Dan Serban .

Toata iarna m-am uitat la TV la canalul de pescari si tot am vazut o reclama care mi-a starnit curiozitatea . Nu mai dorm `domne bine deloc decand am vazut niste reclame cu niste bile care sunt denumite dupa semnatura matale , care domne ....cand dai din cobra sare crapul si prinde bila , cand cade o bila pe jos , sare crapul pe mal s-o inhate si mai nou daca arunci o bila intr-o fantana prinzi crap si-n fantana ...

Domne am cosmaruri deja cand ma gandesc ca trebuie sa concurez impotriva matale la concursuri de crap ...cum domne sa pot castiga eu daca `matale scoti aceste bile si si le arunci pe mal si sar crapii pe mal si incepi sa-i aduni cu minciogul , daca nadesti sti unde este pestele ca sare din apa pe boiliesuri si mai grav este ca daca ai o fantana langa stand ...? .. Domne nu-i corect :D
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Partida 36 ore

Mesaj de andrei vladeanu »

Iulica,
Chestiile astea cu crapul pe mal, in aer sau fantana reprezinta varianta de TV.
Pentru mediul on-line exista alternativa "Din concursuri adunate"...
The One Team

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Partida 36 ore

Mesaj de DumiD »

Dan Serban scrie:
DumiD scrie: Cauti galceava cu mine? Tocmai ti-am explicat. Vrei si un desen? Tu daca te duci la pescuit in martie cauti cea mai lata portiune a baltii? Sau cea mai ingusta? Pe primele standuri distanta intre maluri e de 70-80m, mai incolo ajunge la 170
Bine domle, m-ai convins.. daca e ceva, inchide ca te sunam noi.
Se pare ca ai descoperit apa calda. :lol: :lol:
Nu mai vorbi la plural ca nu esti vreo personalitate, esti doar o copie palida a lui Doru Octavian Dumitru, cu acelasi glume basite. Ia citeste acuma si tu de la inceput tot ce ai scris, si vezi cu ce ai contribuit la subiect

Avatar utilizator
cornel73ro
Mesaje: 185
Membru din: Mar Oct 08, 2013 9:56
Puncte: 0
Localitate: Pitești

Re: Partida 36 ore

Mesaj de cornel73ro »

petre iulian scrie:Domnule Dan Serban .

Toata iarna m-am uitat la TV la canalul de pescari si tot am vazut o reclama care mi-a starnit curiozitatea . Nu mai dorm `domne bine deloc decand am vazut niste reclame cu niste bile care sunt denumite dupa semnatura matale , care domne ....cand dai din cobra sare crapul si prinde bila , cand cade o bila pe jos , sare crapul pe mal s-o inhate si mai nou daca arunci o bila intr-o fantana prinzi crap si-n fantana ...

Domne am cosmaruri deja cand ma gandesc ca trebuie sa concurez impotriva matale la concursuri de crap ...cum domne sa pot castiga eu daca `matale scoti aceste bile si si le arunci pe mal si sar crapii pe mal si incepi sa-i aduni cu minciogul , daca nadesti sti unde este pestele ca sare din apa pe boiliesuri si mai grav este ca daca ai o fantana langa stand ...? .. Domne nu-i corect :D
Iulică, faza cu bila pe jos am încercat-o eu pe Hermes(standul 4). Rezultatul a fost contrar tuturor aşteptărilor, toţi peştii şi-au spart căpăţâna de beton. Să nu mai spun cât am căutat o fântână pe baltă...
Cornel MILEA
C.S. Friends Carp Team

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Partida 36 ore

Mesaj de Dan Serban »

DumiD scrie: Nu mai vorbi la plural ca nu esti vreo personalitate, esti doar o copie palida a lui Doru Octavian Dumitru, cu acelasi glume basite. Ia citeste acuma si tu de la inceput tot ce ai scris, si vezi cu ce ai contribuit la subiect
Uite, vezi.. aici gresesti.
Daca vorbesc despre contributia ta pe acest forum incep sa ma usture ochii din cauza ineptiilor pe care le debitezi zilnic.
Aici inchei tentativa de dialog cu tine, nu imi place sa dau din maini pe forum; te las pe tine sa iti etalezi vastele cunostinte din domeniu.
Pescar de rând

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “HERMES - PERIS”