Balta Caprioara,judetul Cluj

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Balta Caprioara,judetul Cluj

Mesaj de eugen dragnea »

Salutare,
am fost invitat de catre un amic la o braila pe acest bazin si nu gasesc informatii prea multe despre aceasta locatie...ma poate ajuta cineva cu ceva detalii despre substrat,structuri,geografia fundului,tipuri de nada si arome,densitatea reala a pestelui?
Multumesc anticipat!
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2762
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Balta Caprioara,judetul Cluj

Mesaj de PallBogdan »

Salut, am avut ocazia sa fac o partida de 24 de ore anul trecut in luna iulie cand balta nu a fost extinsa. Am pescuit in malul de vis a vis de cabana 1 unda am aflat ca era si hraniti de obicei pestele. A fost o partida rrusita zic eu in conditiile in care noaptea m-am ales cu o furtuna all inclusive de toata frumusetea. Am prins doi crapi in cursul primei zile de pescuit, unul de 7.5 kg si unul de 10 kg, dupa care pestele nu a mai vrut sa colaboreze deloc. Balta nu are structuri, substratul e destul de malos, aproximativ 10-15 cm. Pestii i-am prins la bilele lui Ciprian Dudila, mai precis Mister Dudi la carlig si mix de forest squid si Mister Red la nadire. Montura folosita a fost un blow back cu bila glazurata de 20 mm si pop up de 15 mm.
Fitlre intinse si rezultate maxime.

zander
Mesaje: 449
Membru din: Mar Oct 05, 2010 19:20
Puncte: 0
Localitate: Dej
Contact:

Re: Balta Caprioara,judetul Cluj

Mesaj de zander »

Daca te mai intereseaza intra pe forumurile clujene si gasesti informatii despre lac .

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Balta Caprioara,judetul Cluj

Mesaj de robyvan »

zander scrie:Daca te mai intereseaza intra pe forumurile clujene si gasesti informatii despre lac .
i-am trimis si eu mp cu linkul forumului.....da o uitat sa multumeasca :wink:
slowly we rot- by Obituary

Andrei91
Mesaje: 515
Membru din: Mie Ian 06, 2016 18:31
Puncte: 0
Localitate: Cj

Re: Balta Caprioara,judetul Cluj

Mesaj de Andrei91 »

Am programata si eu o partida, sa inteleg ca mai tot fundul este malos ? se prinde in malul de vis-a-vis ? Multumesc

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Balta Caprioara,judetul Cluj

Mesaj de gabi1 »

După topicul cu făina de lup(ino) acum ai găsit"căprioara"lui Labiș...cum le descoperi :roll: zici ca esti arheolog. :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Andrei91
Mesaje: 515
Membru din: Mie Ian 06, 2016 18:31
Puncte: 0
Localitate: Cj

Re: Balta Caprioara,judetul Cluj

Mesaj de Andrei91 »

Altcineva ?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”