Montura Blow-Back ( anou )

Ce monturi folosim pentru a pescui la crap?
Avatar utilizator
romanraul
Mesaje: 541
Membru din: Mar Sep 10, 2013 23:41
Puncte: 0
Localitate: Focsani

Re: Montura Blow-Back ( anou )

Mesaj de romanraul »

Da e ok line alignerul sau dc e ceva de modificat iti va spune experienta pe balta.... Testeaza si vei intelege singur
Membru Fondator - Enjoy Fishing Team
Web : www.enjoyfishing.ro
Facebook : Enjoyfishingclub

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Montura Blow-Back ( anou )

Mesaj de gabi1 »

Ma repet daca nu am fost inteles: la carligele cu tija lunga, curbata, adaptorul este absolut inutil(parerea mea). Ce sa verifici pe balta cat timp forma/constructia carligului sunt pe sistem "mamastire intr-un picior ghici ciuperca ce-i".
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Montura Blow-Back ( anou )

Mesaj de cornelserbu »

gabi1 scrie:Mai ales adaptorul line-aligner la carlige cu tija lunga curbata, fara el pescarul nu trece de un anumit prag psihologic. :D
:D nici nu l-am vazut...e transparent rau si se vede doar in umbra :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

g3o
Mesaje: 20
Membru din: Sâm Dec 05, 2015 13:15

Re: Montura Blow-Back ( anou )

Mesaj de g3o »

Ursu Florin scrie:Buna seara, astazi am legat prima montura blow-back cu anou. Atasez o poza sa imi spune daca este legata corect si daca nu ce trebuie sa modific la ea. Multumesc!
Nu vreau sa fac pe profesorul dar monturile sunt zona care ma obsedeaza la pesc. crapului. In ceea ce priveste montura ta(sincer nu m am uitat f atent la detalii) in primul rand eu spun ca acel prelungitor nu i si are rostul deoarece tija este f luna si curbata iar mecanica carligului isi face treaba asa cum este, sa nu uitam a lua in calcul ca acest carlig coase gura crapului de f multe ori.
Cat despre carlige la ora actuala avem pe piata toate modele posibile incat nu mai e nevoie sa venim noi cu invetii proprii..de ex: nu i ti place wide gape-ul ca are tija prea scurta,iti cumperi long-curv shang..vrei cioc de papagal iti iei, de ex ce imi plac mie f mult WMC Spark Point -au vargul ascutit in 3 ca si sagetile de harpon,in concluzie avem orice carlig ne dorim la care au lucrat arhitecti, ingineri care au calculat ei mecanica fiecarui carlig. Cat despre carligele de 25-30 lei mai am eu o cutiti tipla de la fox ti-o dau pe un plic care face mai putin de jumatate. Sa trecem la montura ta, este o montura bine gandita dar se poate face intr un fel f simplu si la fel de eficient, chiar mai buna,mai camuflata ma refer la faptul ca introduci firul de par prin carlig exact in locul in care este anoul, daca vrei o detaliez, Nu eu am inventat-o ci o pers care merita tot respectul,eu nu prea fol montura asta pt ca prefer sa pot deplasa momeala cu ajutorul varnisului de pe tija.
Va salut si fire intinse.

Avatar utilizator
cristiand
Mesaje: 250
Membru din: Joi Oct 21, 2010 15:33
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti/Alexandria

Re: Montura Blow-Back ( anou )

Mesaj de cristiand »

renunta la aligner-ul ala si e perfecta
BARICADA CARP CLUB
(part-time)

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: Montura Blow-Back ( anou )

Mesaj de Dan Mateianu »


senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Monturi Crap”