Propunere pentru Dl Mitranescu!

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Chryys
Mesaje: 163
Membru din: Joi Iun 19, 2014 12:51
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: Propunere pentru Dl Mitranescu!

Mesaj de Chryys »

Sta cum e in poza de mai sus, iar la trasatura se aprind si restul de leduri. Era suficient un led de pe rola. Posibil sa existe ceva setari mai asunse.

Avatar utilizator
Ungureanu Bogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2792
Membru din: Joi Oct 29, 2009 15:09
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: Propunere pentru Dl Mitranescu!

Mesaj de Ungureanu Bogdan »

no offence, dar sunt uratei rau, si cu atatea lumini mai si semnalizeaza pt asta...
catch&release

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Propunere pentru Dl Mitranescu!

Mesaj de nit_matias »

Cam pom de craciun, dar daca isi fac treaba, asta are o importanta mai mica. Nu sunt pe gustul meu, dar fiecare e liber sa cumpere ce vrea.
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Avatar utilizator
Ovidiu Bunea
Mesaje: 347
Membru din: Mie Iul 16, 2014 11:34
Puncte: 0
Localitate: Titu, Dambovita
Contact:

Re: Propunere pentru Dl Mitranescu!

Mesaj de Ovidiu Bunea »

Domnilor, weekendul ce tocmai a trecut am prins o ploaie torentiala la Hermes, iar avertizorii au facut cunostinta cu ea. Nici macar o problema. In plus, nu va faceti griji despre lumini, cum am spus, exista mai multe moduri nocturne din cate am observat, se poate opta doar pentru o lumina mica de veche in partea dreapta dar puteti alege sa se aprinda rola si/sau ledurile din centru :D
We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget. Expect us.

balan petrica
Mesaje: 283
Membru din: Sâm Feb 15, 2014 23:33
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Propunere pentru Dl Mitranescu!

Mesaj de balan petrica »

am folosit acesti senzori impreuna cu dan la rig,la cn etapa 1 si finala si sunt perfecti din toate punctele de vedere....
cat despre lumini,ii poti seta dupa bunul plac...nu esti obligat sa folosesti toate luminile,poti alege ce anume sa lumineze,v-ul,doar rotita.etc....dupa trei concursuri in care au fost folositi la maxim,nu am schimbat nici o baterie...

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Propunere pentru Dl Mitranescu!

Mesaj de Dan Mitranescu »

Asa cum spune si Petrica , am pescuit cu ei aproape o tona de crap.

Ca avantaje:
- rola are foarte bine gandit locasul de trecere pentru fir si este angrenata usor chiar de fire foarte subtiri.
- conectarea bateriei nu face probleme cu ruperea firelor.
- mufa laterala pentru swinger
- statia a functionat cu o singura baterie pana acum , asa ca avertizorii pot functiona linistiti un sezon cu o baterie.
- cauciucul de sprijin al lansetei foarte bine fixat, fara a avea riscuri sa se desprinda.
- forma compacta si destul de finuta zic eu.
- statie cu 6 posturi si 6 culori de avertizori.
- toate luminile se pot anula prin simpla desfacere a avertizorului ( doua suruburi ) si scoaterea ledurilor cu pricina !!!
- piesele componente si cablajele lucrate profesional. ( antena in varnis, silicon transparent peste piese, firele lipite pe lungime fara sa atarne direct in punctele cositorite, ... , adica se vede atentia acordata ).
Avertizorul este impecabil din toate punctele de vedere.

Cu toate astea am sa opresc vanzarea produsului.
Imi pare rau daca dezamagesc asteptarea clientilor mei, dar consider ca este mai bine asa.
Am sesizat o mica necorelare intre unii avertizori si statie.
Am mai avut un client care a sesizat acelasi lucru pe un avertizor.
( Este ceva foarte ciudat, ba emite , ba nu emite..., statia suna, dar nu in ritmul avertizorului asa cum o face in mod normal )
Pana nu se remediaza problema, nu am sa mai comercializez avertizorii .
Am rugamintea la clientii care au achizitionat produsul si sesizeaza cea mai mica problema in acest sens sa ne trimita setul inapoi si isi vor primi banii. Imi pare rau pentru situatie.

Am anuntat si fabrica despre problema sesizata si astept inclusiv raspunsul lor. Poate am gresit eu ceva in utilizare.

ghenumarcel
Mesaje: 70
Membru din: Dum Oct 24, 2010 23:32
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Propunere pentru Dl Mitranescu!

Mesaj de ghenumarcel »

Buna ziua , as dori sa stiu si eu daca ati rezolvat problema senzorilor ( daca aveti un raspuns din partea fabricii ) , si daca ii comercializati in continuare.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Propunere pentru Dl Mitranescu!

Mesaj de Dan Mitranescu »

ghenumarcel scrie:Buna ziua , as dori sa stiu si eu daca ati rezolvat problema senzorilor ( daca aveti un raspuns din partea fabricii ) , si daca ii comercializati in continuare.
Am anuntat pe celalalt topic ca problema a fost remediata si ca am gasit o metoda prin care sa depistam avertizorii cu probleme, inainte sa ii trimitem catre clienti.
Avertizorii sunt la vanzare online de o saptamana.
Desi stocul este pe terminate, nu am mai avut niciun caz de intoarcere la garantie.

AlexCom
Mesaje: 2
Membru din: Mar Dec 06, 2016 17:10

Re: Propunere pentru Dl Mitranescu!

Mesaj de AlexCom »

Dl Mitranescu, cind v-a fi disponibil pentru comande avertizorii 2017?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”