Solutii financiare pentru echipa Romaniei de crap

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: CARP UNITED ARE NEVOIE DE SPRIJINUL DUMNEAVOASTRA

Mesaj de eugen dragnea »

Salut Bogdan,
poate reusesti si tu ceva de genul "organizare concursuri caritabile in vederea sponsorizari lotului cu premii simbolice" ,sunt sigur ca ai sprijinul catorva balti bune si a catorva producatori care sa sara la cap cu ceva nada si accesorii,eventual o licitatie a componentilor lotului in echipe mixte la respectivul concurs (adica eu platesc o suma de bani licitata ca sa te am cu mine in echipa la respectivul concurs,cam ce vezi pe afara cu vedetele,pe pariu ca se vor bate zeci de oameni pe voi la licitatie),sa nu mai zic ca se pot baga si alti "dulai" ai pescuitului la crap chiar daca nu merg la CM,macar asa din orgoliu...cu miloaga nu prea mai merge in "romanica",trebuie sa dai putin din coate ca sa iesi la lumina...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

dedeciu mihai-paul
Mesaje: 141
Membru din: Mie Mai 04, 2011 19:54

Re: CARP UNITED ARE NEVOIE DE SPRIJINUL DUMNEAVOASTRA

Mesaj de dedeciu mihai-paul »

Sau concursuri organizate de cei din lot fara bani, pe Corbu sau alte balti care sa va dea balta gratis ca sponsorizare si restul banilor sa ramana la voi, venim multi de placere la concurs fara premi ca sa stim ca taxa va fi pentru lot. Si cautati si un manager sponsor cum au alte loturi ca Abara, nu este o rusine sa platesti ca sa stai la masa cu campionii, se practica in orice sport din lume.

Avatar utilizator
ZABELEA
Mesaje: 293
Membru din: Mar Ian 11, 2005 15:42

Re: CARP UNITED ARE NEVOIE DE SPRIJINUL DUMNEAVOASTRA

Mesaj de ZABELEA »

Am incercat sa facem la Hermes concurs cu taxa mica fara premii si nu s-a inscris nimeni.Topicul a fost facut pentru cei care vor sa ajute, idei sunt multe dar sunt greu de aplicat.
P.S. O sa postam si o lista cu cei care deja ne-au ajutat financiar.
MIHAI PRIPON - CARP UNITED TEAM.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: CARP UNITED ARE NEVOIE DE SPRIJINUL DUMNEAVOASTRA

Mesaj de eugen dragnea »

ZABELEA scrie:Am incercat sa facem la Hermes concurs cu taxa mica fara premii si nu s-a inscris nimeni.Topicul a fost facut pentru cei care vor sa ajute, idei sunt multe dar sunt greu de aplicat.
P.S. O sa postam si o lista cu cei care deja ne-au ajutat financiar.
Despre ce concurs vorbim?
S-a specificat clar si transparent traseul banilor ?
S-a adus ceva interesant la structura organizatorica?
S-a desfasurat in week-end?
Poate nu ati inteles bine,concursul trebuie sa aiba taxa enorma,supusa la licitatie,cu greii pescuitului pe post de MC,cu premii in produse consistente,sa fie un format agreabil dar totodata competitiv,cu meniuri incluse etc.
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: CARP UNITED ARE NEVOIE DE SPRIJINUL DUMNEAVOASTRA

Mesaj de eugen dragnea »

Ca idee:
24 de locuri
24 de pescari de competitie pe fiecare loc care vor fi licitati de doritori (unii vor aduce mai multi bani,altii mai putini...asa e-n tenis!),ca si artificiu de marketing as impune o taxa minima si as face licitatia inainte de tragerea la sort ca sa fie si show... si bani multi!,s-ar ocupa mai intai cei mai doriti pescari si usor usor se golesc toate buzunarele...
Pachete de nada incluse in taxa din partea sponsorilor,partide gratuite in cursul saptamanii ca premii,voucere la diferite magazine,deplasare cu lotul la CM etc.
Cu publicarea fara perdea a celor care au raspuns pozitiv la chemare si cu o lista neagra a celor care s-au dat loviti...promovata corect,actiunea ar trebui sa va aduca pana si banii de suveniruri la final.
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
ZABELEA
Mesaje: 293
Membru din: Mar Ian 11, 2005 15:42

Re: CARP UNITED ARE NEVOIE DE SPRIJINUL DUMNEAVOASTRA

Mesaj de ZABELEA »

eugen dragnea scrie:
ZABELEA scrie:Am incercat sa facem la Hermes concurs cu taxa mica fara premii si nu s-a inscris nimeni.Topicul a fost facut pentru cei care vor sa ajute, idei sunt multe dar sunt greu de aplicat.
P.S. O sa postam si o lista cu cei care deja ne-au ajutat financiar.
Despre ce concurs vorbim?
S-a specificat clar si transparent traseul banilor ?
S-a adus ceva interesant la structura organizatorica?
S-a desfasurat in week-end?
Poate nu ati inteles bine,concursul trebuie sa aiba taxa enorma,supusa la licitatie,cu greii pescuitului pe post de MC,cu premii in produse consistente,sa fie un format agreabil dar totodata competitiv,cu meniuri incluse etc.
1.DA
2.Interesant sau nu concursul a fost postat in felul urmator: taxa 450 ron, bere + gratar sponsorizare,arbitraj campioni mondiali + multipli campioni nationali care stau la dispozitie cu sfaturi si sugestii.
Inscrieri la acest concurs 0(ZERO)
3.In week-end nu iti da nimeni lacul gratis.
MIHAI PRIPON - CARP UNITED TEAM.

Avatar utilizator
ZABELEA
Mesaje: 293
Membru din: Mar Ian 11, 2005 15:42

Re: CARP UNITED ARE NEVOIE DE SPRIJINUL DUMNEAVOASTRA

Mesaj de ZABELEA »

eugen dragnea scrie:Ca idee:
24 de locuri
24 de pescari de competitie pe fiecare loc care vor fi licitati de doritori (unii vor aduce mai multi bani,altii mai putini...asa e-n tenis!),ca si artificiu de marketing as impune o taxa minima si as face licitatia inainte de tragerea la sort ca sa fie si show... si bani multi!,s-ar ocupa mai intai cei mai doriti pescari si usor usor se golesc toate buzunarele...
Pachete de nada incluse in taxa din partea sponsorilor,partide gratuite in cursul saptamanii ca premii,voucere la diferite magazine,deplasare cu lotul la CM etc.
Cu publicarea fara perdea a celor care au raspuns pozitiv la chemare si cu o lista neagra a celor care s-au dat loviti...promovata corect,actiunea ar trebui sa va aduca pana si banii de suveniruri la final.

Ce spui tu aici mie mi se pare de domeniul fantasticului.
Daca esti dispus sa ajuti esti binevenit in organizarea acestui eveniment cu tot suportul nostru.In primavara putem face asa ceva (daca te incumeti la organizare) pe lacul Corbu sectorul A.
MIHAI PRIPON - CARP UNITED TEAM.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: CARP UNITED ARE NEVOIE DE SPRIJINUL DUMNEAVOASTRA

Mesaj de eugen dragnea »

ZABELEA scrie: Daca esti dispus sa ajuti esti binevenit in organizarea acestui eveniment cu tot suportul nostru.In primavara putem face asa ceva (daca te incumeti la organizare) pe lacul Corbu sectorul A.
Parca aud in urechi: "Muieti sunt posmagii ?"...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”