Cumpar LOGAN MCV

Anunturi de vanzare, cumparare sau inchiriere orice altceva in afara articolelor de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Cumpar LOGAN MCV

Mesaj de Dan Mateianu »

Cumpar LOGAN MCV, an fabricatie 2008-2010, 1.5 diesel, neaparat cu AC si km reali.
tel: 0732 887 343

dancalinescu
Mesaje: 242
Membru din: Lun Aug 03, 2015 13:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cumpar LOGAN MCV

Mesaj de dancalinescu »

Daca imi permiti un sfat, cauta unul la un dealer de ocazie cunoscut in piata. Aceste masini cand ajung la ei, in special provenite din recuperarile firmelor de leasing, au kilometri reali (nu am auzit cazuri cu problem la km la masinile recuperate pe leasing si lucrez de 10 ani in breasla), sunt ultra-verificate si de cele mai multe ori se vand cu 1-1.5 ani de garantie.
Este la fel de adevarat ca pretul platit pe ea nu va concura niciodata cu un exemplar similar care se vrea "maritat" la Autovit dar la autovit sau "vanzatori particulari" fie sunt "lucrati" kilometrii, fie sunt masini declarate "dauna totala" si reparate cu piese din dezmembrari sau in cazul "fericit", aftermarket.
Se intampla foarte rar sa nu fie teapa intr-un fel sau altul o achizitie SH luata de la particulari sau parcuri auto obscure.
Bine, daca iei de la cunoscuti e altceva...
Inca ceva, in domeniul auto SH, ce e prea frumos sa fie adevarat in materie de pret, de obicei chiar e teapa.

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: Cumpar LOGAN MCV

Mesaj de Dan Mateianu »

dancalinescu scrie:Daca imi permiti un sfat, cauta unul la un dealer de ocazie cunoscut in piata. Aceste masini cand ajung la ei, in special provenite din recuperarile firmelor de leasing, au kilometri reali (nu am auzit cazuri cu problem la km la masinile recuperate pe leasing si lucrez de 10 ani in breasla), sunt ultra-verificate si de cele mai multe ori se vand cu 1-1.5 ani de garantie.
Este la fel de adevarat ca pretul platit pe ea nu va concura niciodata cu un exemplar similar care se vrea "maritat" la Autovit dar la autovit sau "vanzatori particulari" fie sunt "lucrati" kilometrii, fie sunt masini declarate "dauna totala" si reparate cu piese din dezmembrari sau in cazul "fericit", aftermarket.
Se intampla foarte rar sa nu fie teapa intr-un fel sau altul o achizitie SH luata de la particulari sau parcuri auto obscure.
Bine, daca iei de la cunoscuti e altceva...
Inca ceva, in domeniul auto SH, ce e prea frumos sa fie adevarat in materie de pret, de obicei chiar e teapa.
salut.
am incercat, insa sunt cu min. 1500 de euro mai scumpe decat ce e pe piata..
ai ceva oferte unde lucrezi?

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Cumpar LOGAN MCV

Mesaj de gabi1 »

dancalinescu scrie:la autovit sau "vanzatori particulari" fie sunt "lucrati" kilometrii, fie sunt masini declarate "dauna totala" si reparate cu piese din dezmembrari sau in cazul "fericit", aftermarket.
Se intampla foarte rar sa nu fie teapa intr-un fel sau altul o achizitie SH luata de la particulari sau parcuri auto obscure.
Țepe își iau ageamiii.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Bazar Diverse”