Shimano sau MTX?

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Thomas Cristian
pescar de competitie
Mesaje: 1273
Membru din: Joi Oct 04, 2012 17:35
Puncte: 0
Localitate: Otopeni

Shimano sau MTX?

Mesaj de Thomas Cristian »

Salut ! Eu am avut si Mtx 14 si acum am Velocity. Mi se par niste lansete foarte bune si pentru distanta si pentru placerea drilului. Nu sunt totusi nici feedere. Eu pescuiesc cu ele 90% la plantat, dar cand am iesit la o sesiune de casting, am aruncat bine cu ele, cu fir subtire si plumb de 120g, in jur de 160-170m masurati.
Mtx14 mie imi par mai tari decat Velocity, sunt niste lansete foarte bune si astea, dar am trecut la Shimano in primul rand pt finisaje si black-ul slim.
Asadar cauta aici pe forum, in Marele Bazar niste Velocity, cere-le cu vericare colet si iti garantez ca sunt best buy la 400 de lei. Este cineva pe forum care le are cu garantie chiar.
Stima !!

Chira
Mesaje: 92
Membru din: Mie Aug 24, 2016 16:34
Puncte: 0
Localitate: Aiud

Re: Shimano sau MTX?

Mesaj de Chira »

Multumesc pt raspunsuri.

Chira
Mesaje: 92
Membru din: Mie Aug 24, 2016 16:34
Puncte: 0
Localitate: Aiud

Re: Shimano sau MTX?

Mesaj de Chira »

Poate o sa se mai ieftineasca peste iarna. Imi trebuie pt sezonul viitor deci nu e graba. Poate o sa adun bani si de velocity.

Avatar utilizator
malavita
Mesaje: 695
Membru din: Sâm Ian 17, 2015 21:47
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: Shimano sau MTX?

Mesaj de malavita »

Cumpara velocity.eu am trecut de pe alivio pe velocity,diferenta ca intre mig si f16 ca totv se vb de venira vechiturilor sh
"V-am lasat saraci si prosti,v-am gasit si mai saraci si mai prosti"
Constantin Brancusi,sculptor roman.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Shimano sau MTX?

Mesaj de Vladut Mateianu »

Daca nu ai bani de Mtx Class, ia-ti Velocity... :D

Ps. Nu conteaza ce scrie pe lanseta, ci cum se comporta. Oricum in China sunt facute toate.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Cristi Chiritoi
Mesaje: 383
Membru din: Lun Apr 23, 2012 11:15
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Shimano sau MTX?

Mesaj de Cristi Chiritoi »

Vladut Mateianu scrie:Daca nu ai bani de Mtx Class, ia-ti Velocity... :D

Ps. Nu conteaza ce scrie pe lanseta, ci cum se comporta. Oricum in China sunt facute toate.
Sau MTX 14 TOP. Superbe :wink:
Merita efortul peste buget initial.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Shimano sau MTX?

Mesaj de gabi1 »

Problema nu este afinitatea față de un brand sau altul, ci despre cât cheltuim pentru performanță și cât pentru fiță.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Chira
Mesaje: 92
Membru din: Mie Aug 24, 2016 16:34
Puncte: 0
Localitate: Aiud

Re: Shimano sau MTX?

Mesaj de Chira »

Cred ca o sa raman la velocity. Stie careva ceva magazin prin cluj unde pot sa le vad?
Si oare cu ce molinete se "asorteaza"?
Multumesc de ajutor.

Chira
Mesaje: 92
Membru din: Mie Aug 24, 2016 16:34
Puncte: 0
Localitate: Aiud

Re: Shimano sau MTX?

Mesaj de Chira »

gabi1 scrie:Problema nu este afinitatea față de un brand sau altul, ci despre cât cheltuim pentru performanță și cât pentru fiță.

Eu sunt un pescar incepator(la crap). Am vazut ca astea sunt cele mai titrate lansete si am zis sa cer si o parere. Cand ma duc pe balta nu vreau sa vada lumea ca am scule "de firma". Vreau sa vada cum le dau in gura la pesti. Putin imi pasa de fita. Vreau un set care sa ma ajute mai bine decat ce am momentan si sa nici nu arunc banii pe toate prostiile.

Avatar utilizator
cristi.rusu
Mesaje: 24
Membru din: Joi Sep 22, 2016 9:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Shimano sau MTX?

Mesaj de cristi.rusu »

Chira scrie:
gabi1 scrie:Problema nu este afinitatea față de un brand sau altul, ci despre cât cheltuim pentru performanță și cât pentru fiță.

Eu sunt un pescar incepator(la crap). Am vazut ca astea sunt cele mai titrate lansete si am zis sa cer si o parere. Cand ma duc pe balta nu vreau sa vada lumea ca am scule "de firma". Vreau sa vada cum le dau in gura la pesti. Putin imi pasa de fita. Vreau un set care sa ma ajute mai bine decat ce am momentan si sa nici nu arunc banii pe toate prostiile.
Atunci daca asa sta treaba ia MTX 16 sau Class.
Eu mi am vandut Beast Master urile si am luatClass.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”