Rusine big fish

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Rusine big fish

Mesaj de Florin Pata »

Dupa ce am fost mult timp cumparator la BF si eu sunt suparat pe ei !Ultima data am cumparat un baston de nadire Century care aparea pe site la vreo sapte sute si ceva de lei(nu mai stiu exact) si redus cu vreo 100 de lei la un pret final de sase sute si ceva de lei ! Merg , cumpar , dau cardul , nu ma uit la suma...deh...increderea :) , iar acasa cand ma uit pe bon mi s-a luat pretul intreg , fara reducere :oops: !!!

Adriann
Mesaje: 186
Membru din: Lun Iun 02, 2014 21:07
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Rusine big fish

Mesaj de Adriann »

Impart acelasi sentimente de dezamagire... dar uite ca din multitudinea de false reduceri considerabile, am identificat la totalfishing acele reduceri ca sa zic.... la gama trabuco au 20% si va pot confirma ca sunt reale... tot urmaresc un feeder sygnum si l-am gasit cu 100 lei mai jos... verificata treaba..
Adrian Nita

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Rusine big fish

Mesaj de gabi1 »

Doar într-o țară bolnavă moral și suferindă social se pot întâmpla asemenea mizerii.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

ccc
Mesaje: 11
Membru din: Mar Apr 29, 2014 15:18
Puncte: 0
Localitate: Bucureşti

Re: Rusine big fish

Mesaj de ccc »

Big fish au o mare problema si cu actualizarea stocurilor. Am sunat sa comand un produs si am cerut detalii despre el. Mi s-a raspuns in cel mai evaziv mod posibil. Am rugat sa verifice daca il au pe stoc si mi s-a raspuns ca din moment ce pe site apare cu livrare in 24 h este pe stoc. Am facut comanda online si dupa ce am asteptat cateva zile am sunat la magazin si am intrebat care este stadiul comenzii mele. Mi s-a raspuns ca nu au produsul pe stoc. Din partea mea... no comment.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Rusine big fish

Mesaj de gabi1 »

Aveți pârghii să-i disciplinați. Banii sunt la voi.
Când cineva te dezamăgește o dată e vina lui, dacă se repetă e vina ta.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Rusine big fish

Mesaj de nit_matias »

Rusine Dan Voiculescu, Rusine Antena 3!!!!
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Rusine big fish

Mesaj de zfcristian »

Eu nu inteleg de ce va bateti capul cu astia din tara cand poti fff bine sa iti iei scule din afara la preturi fff bune .
Big fish e recunoscut k are o atitudine de ....iar in perioadele astea de promotii pica in plasa plevusca nu cei care urmaresc de mult anumite produse iar plevusca e mai multa decat ...

Avatar utilizator
vasea
Mesaje: 385
Membru din: Mie Mai 12, 2010 9:24
Puncte: 0
Localitate: Iași

Re: Rusine big fish

Mesaj de vasea »

Reducerile de "Black Friday" sunt de regula masive, de cel putin 40-50 %, aplicate timp de cateva ore la majoritatea produselor, asa a fost gandit conceptul, astea de 1 leu aici 2 lei colo timp de 2 saptamani sunt reduceri obisnuite, unii comerciantii romani au pus bannere cu vineri negre si multa vrajeala, dar nu respecta in niciun fel acest concept.

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Rusine big fish

Mesaj de nit_matias »

Ideea e ca trebuie privit totul mai pragmatic, un cumparator bine informat isi da seama unde e reducere reala si unde nu. Intr-adevar si noi am vrea meccanica vadese cu reducere 40% sau ultegra XTD la pret de alerlex, dar nu se poate. Sunt reduceri reale la BF, pentru anumite produse.
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Avatar utilizator
vali s.
Mesaje: 450
Membru din: Mie Noi 04, 2009 17:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Rusine big fish

Mesaj de vali s. »

pescarusull scrie:
Oprea Marian scrie:Preturile multor produse pe care le vinde Big Fish sunt impuse strict de importatori.
Ar fi interesant de aflat ce ar avea de spus oficiul concurentei vis-a-vis de impunerile astea facute sa ardeti clientii.

Si eu am sesizat aceasta afirmatie, care e foarte periculoasa pentru business. Preturile pot fi doar recomandate, nu impuse.
Mr. Fish

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”