Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de oliviu orhei »

[/quote]

La sedinta de marti se voteaza mai intai BALTA, apoi taxa, apoi restul aspectelor legate de competitia in sine ! Dar cel mai bine ar fi sa vi si tu la sedinta, ai avut mereu idei bune ! :wink:[/quote]


Domnule Vladut,

In comunicat este stabilita urmatoarea sedinta:
In data de 24.11.2016 la ora 10.30 va avea loc sedinta Subcomisiei de Crap din cadrul AGVPS – Romania se vor prezenta decizile finale ale propunerilor facute.

Presedintele subcomisiei de pescuit la crap AGVPS din Romania
Oliviu Orhei

Tapu
Mesaje: 49
Membru din: Mar Noi 17, 2015 14:03
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de Tapu »

Buna dimineata!

Vladut...am citit raspunsurile tale. Sincer sa fiu, initial, am zis ca nu are rost sa iti raspund. Vad ca se merge pe principiul ca "pulimea" are voie doar sa ingenuncheze si sa accepte hotararile.

m-ai intrebat cand ma contrazic?
Iti raspund pe scurt: sunt nou in pescuitul competitional dar asta nu inseamna ca nu remarc "smechereala". Te-as invita sa iti recitesti postarile (cronologic) dar...am sa te scutesc de efort si am sa iti trimit concluziile trase chiar de tine:

"Cheltuielile legate de taxa balta+arbiraj sunt asemanatoare, reducere mare se face la nada, balta nu are f mult peste !
Si fara taxa de 4500 lei ptr "echipa nationala", nici pana acum nu a existat aceasta taxa si au fost bani.... poate chiar mai multi decat necesar...."

In rest....mi-a placut foarte mult fabula ta si iti mai lansez o tema de gandire:

" Un cioban statea intr-o zi cu turma sa pe o pajiste. La un moment dat el adoarme si cand se trezeste nu mai vede turma. Incepe el sa caute prin munti si da de un alt cioban pe care il intreaba:
- Bade nu ai vazut tu turma mea, viata mea stii vorba aia tundeam oaia aveam lana,mulgeam oaia aveam lapte,taiam oaia aveam carne?
Celalalt cioban ii raspunde:
- Nu ti-am vazut turma ta viata ta ca stii vorba aia tundeai oaia aveai lana,mulgeai oaia aveai lapte,taiai oaia aveai lapte. Dar hai in sat sa vorbim cu seful politist ca poate stie el ceva.
Si pleaca in sat. Ajung la politist si il intreaba:
- Domnule politist nu mi-ati vazut turma mea,viata mea ca stiti vorba aia tundeam oaia aveam lana,mulgeam oaia aveam lapte,taiam oaia aveam carne?
- Nu ma bade nu ti-am vazut turma ta, viata ta ca stii vorba aia tundeai oaia aveai lana,mulgeai oaia aveai lapte,taiai oaia aveai lapte.
Pleaca ei de acolo si merg in sat. Pe o ulita da de un om care statea langa un cal si il intreaba:
- Omule nu ai vazut tu turma mea, viata mea stii vorba aia tundeam oaia aveam lana,mulgeam oaia aveam lapte,taiam oaia aveam carne?
- Nu am vazut nici o turma.
Il mai intreaba inca o data celalalt cioban:
- Domnule va rog, nu ai vazut turma lui, viata lui ca stii vorba aia tundea oaia avea lana,mulgea oaia avea lapte,taia oaia avea carne?
- Nu v-am mai spus. Nu am vazut.
- Haide domne ,il intreaba iar primul cioban, nu ai vazut tu turma mea, viata mea stii vorba aia tundeam oaia aveam lana,mulgeam oaia aveam lapte,taiam oaia aveam carne?
Dupa ceva timp de cearta se enerveaza omul si le spune:
- Ba oamenilor eu cred ca voi vreti sa imi furati calul."

va pup!

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de Alexandru Mihai »

Tapu scrie:Buna dimineata!

Vladut...am citit raspunsurile tale. Sincer sa fiu, initial, am zis ca nu are rost sa iti raspund. Vad ca se merge pe principiul ca "pulimea" are voie doar sa ingenuncheze si sa accepte hotararile.

m-ai intrebat cand ma contrazic?
Iti raspund pe scurt: sunt nou in pescuitul competitional dar asta nu inseamna ca nu remarc "smechereala". Te-as invita sa iti recitesti postarile (cronologic) dar...am sa te scutesc de efort si am sa iti trimit concluziile trase chiar de tine:

"Cheltuielile legate de taxa balta+arbiraj sunt asemanatoare, reducere mare se face la nada, balta nu are f mult peste !
Si fara taxa de 4500 lei ptr "echipa nationala", nici pana acum nu a existat aceasta taxa si au fost bani.... poate chiar mai multi decat necesar...."

In rest....mi-a placut foarte mult fabula ta si iti mai lansez o tema de gandire:

" Un cioban statea intr-o zi cu turma sa pe o pajiste. La un moment dat el adoarme si cand se trezeste nu mai vede turma. Incepe el sa caute prin munti si da de un alt cioban pe care il intreaba:
- Bade nu ai vazut tu turma mea, viata mea stii vorba aia tundeam oaia aveam lana,mulgeam oaia aveam lapte,taiam oaia aveam carne?
Celalalt cioban ii raspunde:
- Nu ti-am vazut turma ta viata ta ca stii vorba aia tundeai oaia aveai lana,mulgeai oaia aveai lapte,taiai oaia aveai lapte. Dar hai in sat sa vorbim cu seful politist ca poate stie el ceva.
Si pleaca in sat. Ajung la politist si il intreaba:
- Domnule politist nu mi-ati vazut turma mea,viata mea ca stiti vorba aia tundeam oaia aveam lana,mulgeam oaia aveam lapte,taiam oaia aveam carne?
- Nu ma bade nu ti-am vazut turma ta, viata ta ca stii vorba aia tundeai oaia aveai lana,mulgeai oaia aveai lapte,taiai oaia aveai lapte.
Pleaca ei de acolo si merg in sat. Pe o ulita da de un om care statea langa un cal si il intreaba:
- Omule nu ai vazut tu turma mea, viata mea stii vorba aia tundeam oaia aveam lana,mulgeam oaia aveam lapte,taiam oaia aveam carne?
- Nu am vazut nici o turma.
Il mai intreaba inca o data celalalt cioban:
- Domnule va rog, nu ai vazut turma lui, viata lui ca stii vorba aia tundea oaia avea lana,mulgea oaia avea lapte,taia oaia avea carne?
- Nu v-am mai spus. Nu am vazut.
- Haide domne ,il intreaba iar primul cioban, nu ai vazut tu turma mea, viata mea stii vorba aia tundeam oaia aveam lana,mulgeam oaia aveam lapte,taiam oaia aveam carne?
Dupa ceva timp de cearta se enerveaza omul si le spune:
- Ba oamenilor eu cred ca voi vreti sa imi furati calul."

va pup!
Care este interesul tau referitor la acest subiect?

Daca esti nou te invit sa aderi la unul din cluburile existente in acest moment in Romania, iar in interiorul clubului la care aderi ai sa primesti informatiile dorite despre CN.

Atfel nu vad rostul posturilor tale, ca si simplu pescar si la inceput de drum nu cred ca ai nevoie de informatiile din acest topic, ca sa intelegi, tu singur nu poti sa participi la un CN.
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de gor965 »

Adi Forest scrie:..... data de desfasurare a competitie: prima etapa 18-21 mai 2017, iar etapa finala 22-25 iunie 2017.
Datele astea sunt batute in cuie, indiferent unde se tine CN-ul ?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de Lucian SV »

Alexandru Mihai scrie: Care este interesul tau referitor la acest subiect?
Daca esti nou te invit sa aderi la unul din cluburile existente in acest moment in Romania, iar in interiorul clubului la care aderi ai sa primesti informatiile dorite despre CN.
Atfel nu vad rostul posturilor tale, ca si simplu pescar si la inceput de drum nu cred ca ai nevoie de informatiile din acest topic, ca sa intelegi, tu singur nu poti sa participi la un CN.
Nu ai luat în calcul că sunt persoane care aşteaptă să fie stabilite condiţiile de participare ale organizatorului şi apoi decid dacă se înscriu sau nu. cred că în acest moment nimeni nu a plătit cotizaţia de membru pe 2017 la AGVPS, care de fapt este condiţia de bază ca să poată participa lotul de 11 persoane, fie dintr-un club, fie independenţi.

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de Alexandru Mihai »

Lucian SV scrie:
Alexandru Mihai scrie: Care este interesul tau referitor la acest subiect?
Daca esti nou te invit sa aderi la unul din cluburile existente in acest moment in Romania, iar in interiorul clubului la care aderi ai sa primesti informatiile dorite despre CN.
Atfel nu vad rostul posturilor tale, ca si simplu pescar si la inceput de drum nu cred ca ai nevoie de informatiile din acest topic, ca sa intelegi, tu singur nu poti sa participi la un CN.
Nu ai luat în calcul că sunt persoane care aşteaptă să fie stabilite condiţiile de participare ale organizatorului şi apoi decid dacă se înscriu sau nu. cred că în acest moment nimeni nu a plătit cotizaţia de membru pe 2017 la AGVPS, care de fapt este condiţia de bază ca să poată participa lotul de 11 persoane, fie dintr-un club, fie independenţi.
Tu nu ai luat in calcul ca el este un incepator si vorbeste in numele lui nu in numele unui club?
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
Dan Arghirescu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 773
Membru din: Mar Dec 27, 2011 23:24
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de Dan Arghirescu »

Maxxx, Tapu este membru al unui club ... probabil club interesat de circoteca din 2017!

oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de oliviu orhei »

Lucian SV scrie:
Alexandru Mihai scrie: Care este interesul tau referitor la acest subiect?
Daca esti nou te invit sa aderi la unul din cluburile existente in acest moment in Romania, iar in interiorul clubului la care aderi ai sa primesti informatiile dorite despre CN.
Atfel nu vad rostul posturilor tale, ca si simplu pescar si la inceput de drum nu cred ca ai nevoie de informatiile din acest topic, ca sa intelegi, tu singur nu poti sa participi la un CN.
Nu ai luat în calcul că sunt persoane care aşteaptă să fie stabilite condiţiile de participare ale organizatorului şi apoi decid dacă se înscriu sau nu. cred că în acest moment nimeni nu a plătit cotizaţia de membru pe 2017 la AGVPS, care de fapt este condiţia de bază ca să poată participa lotul de 11 persoane, fie dintr-un club, fie independenţi.

La sedinta Subcomisiei de pescuit la crap participa numai cluburile care sunt afiliate si asociatiile AVPS care sunt membre AGVPS.
La Campionatul AGVPS pot participa numai cluburile afiliate sau AVPS care sunt membre AGVPS.

Presedintele subcomisiei de pescuit la crap AGVPS din Romania
Oliviu Orhei

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de Vladut Mateianu »

Dan Arghirescu scrie:Maxxx, Tapu este membru al unui club ... probabil club interesat de circoteca din 2017!
Poti sa detaliezi te rog ? De ce consideri tu (sau clubul din care faci parte) ca este "circoteca" CN 2017 ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Dan Arghirescu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 773
Membru din: Mar Dec 27, 2011 23:24
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de Dan Arghirescu »

Vladut nu trebuie sa dau nici o explicatie nimanui, nu am aceasta obligativitate!
Iti multumesc pentru intelegere!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”