FOX MXR+ sau Fox NTX-R

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Staticyoo
Mesaje: 318
Membru din: Joi Ian 02, 2014 18:16
Puncte: 0
Localitate: Targu Jiu
Contact:

FOX MXR+ sau Fox NTX-R

Mesaj de Staticyoo »

Nu stiu daca a mai fost deschis subiectul pe forum
As dori sa aflu parere despre aceste 2 seturi de senzori diferente defecte depistate
as dori sa achizitionez un set de 3+1 si dinc e am citit eu nu mi am facut o parere definitiva
Diferenta de bani este destul de mare si as dori sa stiu daca se merita
Multumesc am sa astept raspunsurile

Cristi88
Mesaje: 422
Membru din: Mar Noi 26, 2013 20:00
Puncte: 0
Localitate: Oradea

Re: FOX MXR+ sau Fox NTX-R

Mesaj de Cristi88 »

Am avut fox mxr+, niște senzori foarte buni ,simpli si eficienti,sunet tare clar, semnal avertizor stație perfect fără lag,nu am avut ce sa le reproșez,iar despre ntxr doar i-am văzut ,stația mult prea mare ,părerea mea ca nu merita investiția :)

Avatar utilizator
Ovidiu Bunea
Mesaje: 347
Membru din: Mie Iul 16, 2014 11:34
Puncte: 0
Localitate: Titu, Dambovita
Contact:

Re: FOX MXR+ sau Fox NTX-R

Mesaj de Ovidiu Bunea »

Detin NTX-R de o luna. Arata super bine, ledurile sunt puternice(pot lumina pontonul), modul nocturn iti va placea cu siguranta, mai multe trepte de sensibilitate fata de Mxr+. Primele loturi aveau ca defect materialul gumat care venea cu carcasa de protectie si care sub actiunea soarelui devenea lipicios, dar acum partea gumata nu mai exista. Plasticul din care este confectionat senzorul inspira calitate, butoanele prin care setezi volumul , tonul, sens, scot un 'click' specific, placut. Carcasa de la baterii se ataseaza cu suruburi(nu prea imi insipra incredere suruburile alea, se pot decalibra in timp, nu stiu daca se pot schimba). Sunet foarte puternic si distinctiv :D. Statia este destul de mare, vine cu o husa de protectie foarte rezistenta la stres, si pot sa spun ca mi se pare mai cu stil facuta decat cea de la Delkim (ca idee).

Dar, daca vrei sa-ti iei Mxr+, eu ti-as recomanda JRC Ds3, sunt mai buni in banii aia. Daca vrei ceva de top, mergi pe NTX-R.
We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget. Expect us.

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: FOX MXR+ sau Fox NTX-R

Mesaj de Claudiu Garlea »

Staticyoo scrie: As dori sa aflu parere despre aceste 2 seturi de senzori diferente defecte depistate
as dori sa achizitionez un set de 3+1 si dinc e am citit eu nu mi am facut o parere definitiva
Salut,

In primul rand facand o paralela intre seturile de MXR+ vandute (mult mai multe) si cele NTX-R la noi in magazin, nu imi aduc aminte de vreun defect. Nici cand au fost verificate in magazin dar nici dupa perioada de utilizare. Ambele au un sunet si o lumina puternica, mult mai multe trepte de sensibilitate pt. NTX-R, optiunea de a alege culorile pe NTX-R (5 la numar), fata de MXR+ unde acestea vin deja prestabilite (seturile albastre sau verde/galben/rosu/albastru) si lumina de veghe la lasarea intunericului. Materialele mi se par la fel de bune.

http://www.totalfishing.ro/advanced_sea ... ds=fox+ntx

Va recomand sa cititi recenziile si la JRC DS3: sensivitate, posibilitatea de a alege culoarea pe avertizor, functie drop back, vibratie pe statie.

http://www.totalfishing.ro/set-3-averti ... 34464.html

Avatar utilizator
Staticyoo
Mesaje: 318
Membru din: Joi Ian 02, 2014 18:16
Puncte: 0
Localitate: Targu Jiu
Contact:

FOX MXR+ sau Fox NTX-R

Mesaj de Staticyoo »

Mersi de sfaturi si păreri o sa mai citesc si sper sa ma hotărăsc
Încă aștept păreri pro si contra


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: FOX MXR+ sau Fox NTX-R

Mesaj de petre iulian »

eu am avut norocul sa pescuiesc cam cu toti senzorii de pe piata .....si ieftini si scumpi .

-Foxul NTX-R- ul dupa mine sunt cei mai reusiti senzori si nu ai ce sa le reprosezi pt. ca au detoate....

-JRC DS3- sunt si ei buni si nu le-am gasit defecte .... singurul minus gasit de mine a fost ca nu au lumina de veghe pe swingeri .
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Dan Draguloiu
Mesaje: 658
Membru din: Lun Apr 29, 2013 17:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: FOX MXR+ sau Fox NTX-R

Mesaj de Dan Draguloiu »

Tocmai am achizitionat Fox NTX-R………sper ca sunetul sa semnalizeze run-ri cat mai lungi
danezu
Nume utilizator schimbat din drdan

Avatar utilizator
Cristian Mitroi
Mesaje: 173
Membru din: Mar Dec 10, 2013 23:13
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

FOX MXR+ sau Fox NTX-R

Mesaj de Cristian Mitroi »

Salut ,
Mxr - avertizori simpli , fiabili la un preț decent .
Eu i am schimbat pentru ca nu aveau leduri multicolor si lumina de veghe .
NTX -R ii folosesc de peste un an si nu am ce sa le reproșez .
Ambele seturi au rezistența foarte buna la apa.
Un senzor Mxr a stat 3 h pe fundul lacului fără probleme ulterioare iar setul de NTX -R l am avut intr un garaj cu apa de 1,5m 24 h. A cedat doar stația , care am înlocuit-o ulterior.

Avatar utilizator
mircead
Veteran
Mesaje: 3076
Membru din: Dum Dec 12, 2010 15:29
Puncte: 0
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: FOX MXR+ sau Fox NTX-R

Mesaj de mircead »

Cristian Mitroi scrie:Salut ,
Mxr - avertizori simpli , fiabili la un preț decent .
Eu i am schimbat pentru ca nu aveau leduri multicolor si lumina de veghe .
NTX -R ii folosesc de peste un an si nu am ce sa le reproșez .
Ambele seturi au rezistența foarte buna la apa.
Un senzor Mxr a stat 3 h pe fundul lacului fără probleme ulterioare iar setul de NTX -R l am avut intr un garaj cu apa de 1,5m 24 h. A cedat doar stația , care am înlocuit-o ulterior.
Subscriu ,am MXR, NTXR si RX, daca nu esti pretentios cu super reglaje, lumini de veghe sau alte chestii care folosesc mai mult pescarului decat pescuitului in sine :wink: , daca banii conteaza mai mult decat placerea proprie, mergi pe cei mai ieftini si nu vei da gres.
Cele bune !
Nu sunt un pescar grozav , dar ma simt grozav pe balta !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”