Pescuitul din nou la radio!

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Pescuitul din nou la radio!

Mesaj de petre iulian »

pai ....nici eu nu am :lol:
deci nu exist dupa unele zicale :D
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
tibi_m
Mesaje: 501
Membru din: Joi Iul 29, 2010 11:45
Puncte: 0
Localitate: Cluj Napoca

Re: Pescuitul din nou la radio!

Mesaj de tibi_m »

Luni 23 ianuarie, de la 20:00 va asteptam la editia a doua a emisiunii Carpfishing Show​. Realizatorii, Tibi Manascu din studioul de la Cluj, si Florentin Iuga la Bucuresti va promit subiecte interesante si actuale. Si de aceasta data o sa avem prin telefon invitati de seama din fenomen, iar in studioul de la Cluj o sa fie invitat Dorin Farcas.

Invitatul nostru din aceasta editie este pasionat de pescuit inca din copilarie. Pescuieste la lanseta de la 7 ani. La inceput la toate speciile iar apoi, preponderent la crap si somn. A pescuit si la spinning si la pluta, ii plac aproape toate stilurile de pescuit , intr-un cuvant ii place pescuitul in sine.
Incepand cu anul 2000 s-a orientat doar spre pescuitul cu boilies , la inceput ready-made iar apoi doar cu boilies conceptie si fabricatie proprie. Ca urmare, in ultimii 10 ani pescuieste pe lacuri doar cu boilies .
Cu trecerea timpului a trecut la stiluri de pescuit mai sedentare dar nu refuza nici acum o plimbare pe rau la clean si pastrav sau o partida in Delta.
In decursul timpului a facut parte din 3 cluburi de pescuit : Carp Cluj Society, Nord Crap iar in prezent este presedinte al Art Crap Maramures .
A participat la numeroase concursuri atat in tara cat si in strainatate.
A participat la primul Campionat National organizat pe echipe individuale de 2 pescari, iar apoi cu Carp Cluj Society.
Au urmat participari sub sigla Nord Crap Club, iar de anul trecut pescuieste sub sigla Art Crap Maramures.
A organizat si organizeaza concursuri de pescuit la crap atat in tara cat si in strainatate .
Recordul personal ( omologat in concurs) : 29,455 kg pe lacul Harsany din Ungaria.
Foloseste lansete Hi S 200 echipate cu mulinete : BBLC si DAIWA BASIA.
Nada folosita este exclusiv productie proprie, respectiv Art Baits.
Fişiere ataşate
1897773_719454094744251_7372562275073021766_n.jpg
1897773_719454094744251_7372562275073021766_n.jpg (119.06 KiB) Vizualizat de 994 ori

Avatar utilizator
tibi_m
Mesaje: 501
Membru din: Joi Iul 29, 2010 11:45
Puncte: 0
Localitate: Cluj Napoca

Re: Pescuitul din nou la radio!

Mesaj de tibi_m »

Gata Vladut, m-am conformat :)
Iulian, nici eu nu stiam de facebook pana acum cativa ani. Acum se pare ca stau mai mult pe facebook decat cu nevasta :)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”