Crapmania.ro - certificat SSL

Comunicate, anunturi si informatii.

Moderatori: Dan Mateianu, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Crapmania.ro - certificat SSL

Mesaj de Dan Mateianu »

De astazi site ul Crapmania.ro, precum si forumul Crapmania.ro sunt securizate SSL.
Asta inseamna ca in partea stanga a browserului, inainte de url-ul Crapmania.ro va aparea cu verde Secure.

Certificatele SSL sunt folosite pentru a securiza schimbul de informatii prin Internet: informatii despre carduri bancare, parole si in general orice informatie care se doreste a ramane privata. Certificatele SSL pot fi folosite si pentru securizarea corespondentei (email).

Certificatele SSL cripteaza informatiile inaintea ca acestea sa circule prin Internet. Informatiile criptate nu pot fi decriptate decat de serverul caruia ii sunt adresate. Acest lucru garanteaza ca informatiile trimise catre un website nu vor fi furate sau modificate.

Avatar utilizator
florinalin
pescar de competitie
Mesaje: 1024
Membru din: Dum Dec 09, 2012 13:21
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Crapmania.ro - certificat SSL

Mesaj de florinalin »

salut

De cand ati introdus acest cerificat SSL, antivirusul meu in continuu ma avertizeaza cu mesajul de mai jos. (numai pe site-ul crapmania). Am reactualizat certificatul si l-am incarcat din nou....degeaba.
Fişiere ataşate
certificat.jpg
certificat.jpg (66.56 KiB) Vizualizat de 1352 ori
A bad days fishing is better than a good day at work...

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Crapmania.ro - certificat SSL

Mesaj de eugen dragnea »

Felicitari!
De cand mi s-a sters prima oara o postare pe Crapmania, constiinta mi-a deschis un pop-up cu :Atentie,acest site foloseste cookies cu gust de "cash"...poate mai lucrati si la demnitate daca tot s-a rezolvat cu securitatea!!!
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comunicate CRAPMANIA.RO”