pareri cort decatlon

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Vali Secui
Mesaje: 52
Membru din: Vin Ian 31, 2014 19:21
Puncte: 0
Localitate: Constanta

pareri cort decatlon

Mesaj de Vali Secui »

Salut poate are cineva sau a folosit acest model de cort.
PANORAMAX BIVY este cort de la Decathlon ( caperlan) este 1299,99 Si mi sa parut ok din prezentările de pe site.

Vali Secui
Mesaje: 52
Membru din: Vin Ian 31, 2014 19:21
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: pareri cort decatlon

Mesaj de Vali Secui »

Sau ma poate îndruma cineva catre un cort bun, spatios, cu capula interioară , rezistent la connditii meteo mai urâte. Sa se încadreze intr-un buget cam de 2000 ron. Ms.

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: pareri cort decatlon

Mesaj de robyvan »

Vali Secui scrie:Sau ma poate îndruma cineva catre un cort bun, spatios, cu capula interioară , rezistent la connditii meteo mai urâte. Sa se încadreze intr-un buget cam de 2000 ron. Ms.
B.Richi sau Nash Double Top Extreme Mk III second hand. :wink:
slowly we rot- by Obituary

Avatar utilizator
Dan Arghirescu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 773
Membru din: Mar Dec 27, 2011 23:24
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: pareri cort decatlon

Mesaj de Dan Arghirescu »

Vali Secui scrie:Sau ma poate îndruma cineva catre un cort bun, spatios, cu capula interioară , rezistent la connditii meteo mai urâte. Sa se încadreze intr-un buget cam de 2000 ron. Ms.
Vali un cort extraordinar este http://www.totalfishing.ro/cort-fox-roy ... 45901.html .
Din pacate, modelul acesta, nu are capsula insa este foarte rezistent si foarte incapator: incap 3 paturi puse in forma de "U" si cu spatiu pe centru! Se incadreaza si in pret! :D
Cine are acest model poate confirma calitatea si spatiul.

mazi
Mesaje: 68
Membru din: Mar Ian 14, 2014 9:16
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: pareri cort decatlon

Mesaj de mazi »

Vali Secui scrie:Salut poate are cineva sau a folosit acest model de cort.
PANORAMAX BIVY este cort de la Decathlon ( caperlan) este 1299,99 Si mi sa parut ok din prezentările de pe site.
Salut.
Eu folosesc cortul asta de 1 an. Nu am avut nicio problema cu el si e super ok pt banii astia. Plus ca are si un winterskin la bani putini care te ajuta foarte mult.
Am prins si temperaturi de -6 grade iar cu un incalzitor in el nici nu iti dadeai seama ce vreme e afara.
Eu sunt f multumit de el...plus ca ai 2 ani garantie. poti sa-l schimbi oricand daca se intampla ceva cu el.

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: pareri cort decatlon

Mesaj de Claudiu Garlea »

Salut,

Iti recomand urmatoarele corturi, primul este un cort destul de folosit in tara si sunt o multime de recenzii favorabile din partea utilizatorilor (vezi si mai sus), fiind destul de spatios si rezistent la interperii.

http://www.totalfishing.ro/cort-fox-roy ... 45901.html

In cazul cortului Chub Cyfish Dome de 2 persoane, capsula se scoate cu tot cu groundsheet. Rezistenta hidrostatica este de 10.0000 fata de cei 5.000 ai Fox-ului.
http://www.totalfishing.ro/cort-chub-cy ... 68573.html

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2781
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: pareri cort decatlon

Mesaj de Alin Galbenu »

Vali Secui scrie:Salut poate are cineva sau a folosit acest model de cort.
PANORAMAX BIVY este cort de la Decathlon ( caperlan) este 1299,99 Si mi sa parut ok din prezentările de pe site.
Salut. Este cortul pe care il folosesc eu de un an. Iti pot da mai multe detalii, daca te intereseaza. Este destul de mare, priveliste panoramica, este foarte aerisit, poate prea aerisit. Are in fata plasa magnetica, poti sa stai linistit, pentru ca nu intra nimic in cort, nedorit. Groundsheet-ul se prinde de cort cu fermuar, deci nicio sansa sa intre ceva in cort.
Eu sunt foarte multumit de el. Daca erai in zona, te invitam la un pescuit, sa-ti faci o parere.


Imagine
Imagine

Avatar utilizator
Costin Tudora
Mesaje: 292
Membru din: Vin Iul 03, 2015 14:21
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: pareri cort decatlon

Mesaj de Costin Tudora »

intradevar arata bine, am vazut pe youtube prezentarea lui si arata intr-un mare fel.


o sa tre sa il vad intins pe la decathlon
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2781
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: pareri cort decatlon

Mesaj de Alin Galbenu »

Vezi in Baneasa..
Imagine

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: pareri cort decatlon

Mesaj de pescarusull »

Acum 2 ore am fost in Decathlon Baneasa si nu au panoramaxul montat.
Singurul cort montat e tanker.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”