Referitor cerere AVPS ACVILA

Moderator: andrei vladeanu

Avatar utilizator
Costel Stanila
Mesaje: 548
Membru din: Joi Mar 15, 2007 14:39
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Referitor cerere AVPS ACVILA

Mesaj de Costel Stanila »

Comisia Campionatului National , a luat act de documentele depuse de dl. Constantin Buhac , imputernicit AVPS Acvila , pentru inscrierea unui lot la Campionatul National de Pescuit la Crap 2010. Astazi 09.02.2010 , sub semnatura presedintelui Constantin Stanila , a fost trimisa o scrisoare de intampinare catre AVPS ACVILA , prin care se cer anumite lamuriri suplimentare , in vederea stabilirii unei decizii finale a CCN .

A.P.C.R. isi rezerva totodata dreptul de a raspunde solicitarii AVPS ACVILA, in baza raspunsului la solicitarea noastra facuta in scris, dupa data la care A.G.V.P.S. va raspunde memoriului depus de Liga de Crap prin reprezentantul acesteia, catre AGVPS.

Totodata, deoarece pe lista de pescari a asociatiei Acvila se regasesc, in proportie covarsitoare, membrii ai clubului sportiv Carp Zone, Consiliul Director al APCR lanseaza clubului Carp Zone o invitatie de aderare, cu toate drepturile si obligatiile ce decurg din aceasta. Precizez ca in cazul inceperii formalitatilor de aderare la APCR, clubul Carp Zone nu va mai avea nevoie de aprobarea Consiliului Director, aceasta aprobare fiind dinainte votata in unanimitate,considerandu-se ca este vorba de un caz exceptional. APCR asteapta un raspuns din partea presedintelui CS Carp Zone.

Aceasta este pozitia oficiala a A.P.C.R.
Costel Stanila
A.P.C.R.

Buhac
Mesaje: 297
Membru din: Mie Feb 27, 2008 11:18

Re: Referitor cerere AVPS ACVILA

Mesaj de Buhac »

Domnul PRESEDINTE
Raspunsul dumneavoastra ,scrisoare consider ca trebuia sa o primesc Eu .

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Referitor cerere AVPS ACVILA

Mesaj de EX-UL »

Scrisorile se adreseaza oficial celui care le-a depus , prin antet si semnatura , angajata public , chiar daca uneori nu stim ce semnam , .... si ne asumam responsabilitatea ...celor semnate ....

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Referitor cerere AVPS ACVILA

Mesaj de Dan Mitranescu »

Nu prea inteleg ce are de a face asociatia Acvila cu Liga de Crap si cu problemele APCR-ului cu aceasta.

Oare respunsul agvps la memoriul ligii schimba cu ceva actele depuse de Acvila catre apcr ...?

Daca ne cautati nod in papura si cu orice mijloace vreti sa ne inlaturati in vederea participarii cu Acvila la CN nu cred ca este un argument benefic atunci cand sustineti ca ne primiti cu bratele deschise daca ne numim CZ. Totusi suntem aceiasi oameni.

In fine ... asta este. Am sa transmit membrilor CZ mesajul...

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Referitor cerere AVPS ACVILA

Mesaj de EX-UL »

Nu transmite CZ ce INTELEGI tu din cele postate ci transmite EXACT ce s-a scris si s-a afisat public !

Totodata, deoarece pe lista de pescari a asociatiei Acvila se regasesc, in proportie covarsitoare, membrii ai clubului sportiv Carp Zone, Consiliul Director al APCR lanseaza clubului Carp Zone o invitatie de aderare, cu toate drepturile si obligatiile ce decurg din aceasta. Precizez ca in cazul inceperii formalitatilor de aderare la APCR, clubul Carp Zone nu va mai avea nevoie de aprobarea Consiliului Director, aceasta aprobare fiind dinainte votata in unanimitate,considerandu-se ca este vorba de un caz exceptional. APCR asteapta un raspuns din partea presedintelui CS Carp Zone.


Asteptam raspuns din partea CZ , din care inteleg ca tu nu faci parte , tocmai ai demisionat , pentru ca iti consolidezi cariera si adjectivele prin Acvila ! Zau asa , patetic ... Hai sa vorbim serios ! Ce dracu e asa greu de facut ...ca sa FIM Oameni ????????? Il rog pe Costel BUhac sa imi spuna sincer si pararea lui , vizavi de gafa facuta !!!
Alegem certitudinea de astazi sau promisiunea de maine ?? ( pe care culmea ! - nu o judecam noi .) Si cu asta m-am oprit , pentru ca vad ca eu sunt singurul care vorbesc serios si tu esti inca incarcat de egocentrism si nu accepti o realitate asa cum este ea si pe care noi te invitam sa o imbunatatesti prin propuneri , dezbateri , samd

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Referitor cerere AVPS ACVILA

Mesaj de Dan Mitranescu »

Bine !
...........................
Ce inseamna egocentrism ? Este de rau ?

Baboieru Jr.
Mesaje: 19
Membru din: Joi Apr 02, 2009 17:37
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Referitor cerere AVPS ACVILA

Mesaj de Baboieru Jr. »

Dan Mitranescu scrie:Bine !
...........................
Ce inseamna egocentrism ? Este de rau ?
am auzit ca unii au murit de-a binelea de la egoceasdfghjkl asta! :lol: :lol: :lol:
Baboieru' Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Referitor cerere AVPS ACVILA

Mesaj de EX-UL »

Dan Mitranescu scrie:Bine !
...........................
Ce inseamna egocentrism ? Este de rau ?

Dane ,

iar ma iei la misto , ori ..... Chiar iti doresti sa iti traduc cuvintul ? Macar colegului tau ? Stii bine ce reprezinta , pentru ca asta faci acum ..si te vad jucator de poker ... Altfel nu imi explic aplicatia ta ...... Si nu , nu este nici de bine si nici de rau - este pur si simplu legat de opinia FERMA a unui om , care poate face altora rau , doar pentru ca asa vrea el si restul nu il intereseaza ...In acest fel isi exprima egocentrismul .....si lasa alti colegi sa ii justifice actiunile ... ( gen Buhac - scuza-ma Costele dar te-au folosit ca o carpa, sau ca o capra! scuzati anagrama )
Ultima oară modificat Mar Feb 09, 2010 17:46 de către EX-UL, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Referitor cerere AVPS ACVILA

Mesaj de andrei vladeanu »

dan si vasilica

am notat observatia potrivit careia nu debitul verbal , nu cu gramatica ,geografia sau istoria trebuie sa ne diferentieze. (mi-am permis sa-l citez pe mitranescu)
dar totusi, sa facem din ignoranta sau subcultura o virtute, sau chiar un subiect de caterinca, este, totusi, un pic ca mult. va rog frumos...
The One Team

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Referitor cerere AVPS ACVILA

Mesaj de Dan Mitranescu »

Bine.
..................

Cat de serios pot :

La CZ trebuie convocata AG si o sa primiti un raspuns oficial.

Am rugamintea ca pana atunci sa luati in calcul propunerea facuta cu privire la comisia de disciplina pentru ca raspunsul CZ sigur o ia in calcul.

Nu in ultimul rand va rog sa transmiteti si celorlalte cluburi care nu sunt inscrise la cn organizat de apcr acelasi mesaj. CZ ia si acest lucru in calcul.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA”