fishmeal vs birdfood intr-o partida scurta

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
tudor1995
Mesaje: 22
Membru din: Sâm Oct 21, 2017 21:09

fishmeal vs birdfood intr-o partida scurta

Mesaj de tudor1995 »

ce tip de boilies recomandati intr-o partida de 12-24 ore, fishmeal sau birdfood, primavara, pe un lac cu o densitate foarte buna de peste (lacul sisterea, jud. bihor)? Ce arome si ce producatori ar merge?

Valerian
Mesaje: 128
Membru din: Lun Iun 12, 2017 19:53
Puncte: 0
Localitate: Cluj

Re: fishmeal vs birdfood intr-o partida scurta

Mesaj de Valerian »

Decathlon Pineaplle,Scopex,sau Monster Crab,ieftin si prinzător. :wink:

tudor1995
Mesaje: 22
Membru din: Sâm Oct 21, 2017 21:09

Re: fishmeal vs birdfood intr-o partida scurta

Mesaj de tudor1995 »

Valerian scrie:Decathlon Pineaplle,Scopex,sau Monster Crab,ieftin si prinzător. :wink:
ai incercat asa ceva pe sisterea? merg cele 3 arome primavara?

Avatar utilizator
adriancc
Mesaje: 33
Membru din: Sâm Aug 13, 2016 22:14
Puncte: 0
Localitate: Rosiori de Vede

Re: fishmeal vs birdfood intr-o partida scurta

Mesaj de adriancc »

Un fishmeal ramane tot un fishmeal,dar la fel de bune pot sa fie si birdfood`urile...Din pct meu de vedere nu exista bile super prinzatoare iar intr-o partida cred ca locarizarea( locul) face cel putin 70% din partida...Referitor la sugestia colegului Valentin eu ma abtin,exista o mare polemica referitor la bilele Dechatlon....Nu pot sa-ti spun ca sunt bune sau nu,pentru ca n-am folosit...singurele bile folosite in cele 3 sezoane de cand pescuiesc cu boilies in regim C&R su fost Cpk(1 sezon) si Source(2 sezoane)...diferente foarte notabile intre ele n-am gasit...N-am folosit bile pentru primavara sau vara diferit,pescuiesc cu aceasi bila de primavara pana toamna tarziu...Important e sa gasesti o bila in care ai incredere,care contine cam ce trebuie si sa fie la un pret cat mai corect...restul e marketing :D :D :D
C&R, un alt mod de a "savura" peștele.

shahjaban
pescar de competitie
Mesaje: 1377
Membru din: Vin Feb 08, 2013 15:00
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: fishmeal vs birdfood intr-o partida scurta

Mesaj de shahjaban »

adriancc , unde ai gasit bile source cu 35 de lei kg , te rog ?
Dragos C. - Brasov

Avatar utilizator
florinalin
pescar de competitie
Mesaje: 1024
Membru din: Dum Dec 09, 2012 13:21
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: fishmeal vs birdfood intr-o partida scurta

Mesaj de florinalin »

adriancc scrie:Un fishmeal ramane tot un fishmeal,dar la fel de bune pot sa fie si birdfood`urile...Din pct meu de vedere nu exista bile super prinzatoare iar intr-o partida cred ca locarizarea( locul) face cel putin 70% din partida...Referitor la sugestia colegului Valentin eu ma abtin,exista o mare polemica referitor la bilele Dechatlon....Nu pot sa-ti spun ca sunt bune sau nu,pentru ca n-am folosit...singurele bile folosite in cele 3 sezoane de cand pescuiesc cu boilies in regim C&R su fost Cpk(1 sezon) si Source(2 sezoane)...diferente foarte notabile intre ele n-am gasit...N-am folosit bile pentru primavara sau vara diferit,pescuiesc cu aceasi bila de primavara pana toamna tarziu...Important e sa gasesti o bila in care ai incredere,care contine cam ce trebuie si sa fie la un pret cat mai corect...restul e marketing :D :D :D

salut

ce bile de la cpk ai folosit?
A bad days fishing is better than a good day at work...

Avatar utilizator
adriancc
Mesaje: 33
Membru din: Sâm Aug 13, 2016 22:14
Puncte: 0
Localitate: Rosiori de Vede

Re: fishmeal vs birdfood intr-o partida scurta

Mesaj de adriancc »

shahjaban scrie:adriancc , unde ai gasit bile source cu 35 de lei kg , te rog ?
Da de unde pretul de 35 ron ?!! De ex este plina Anglia de bile source...cantitatile/preturile si discountul il discuti cu fiecare magazin ...in general preturile la raft nu sar de 35 ron ...cu ceva noroc poate mai prinzi si o reducere...
florinalin scrie:

salut

ce bile de la cpk ai folosit?
xxl de la cpk ...niste bile foarte bune...
C&R, un alt mod de a "savura" peștele.

Avatar utilizator
adyi01
Mesaje: 15
Membru din: Mar Iun 23, 2015 11:10

Re: fishmeal vs birdfood intr-o partida scurta

Mesaj de adyi01 »

adriancc scrie: xxl de la cpk ...niste bile foarte bune...
Chiar si cele care zac de saptamani bune in rafturile magazinelor ?
Intreb pt ca nu am cumparat niciodata CPK...

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”