Un sfat, vă rog...

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

carp_fisher
Mesaje: 246
Membru din: Sâm Mai 23, 2015 23:12
Puncte: 0
Localitate: Mitoc - Botosani

Un sfat, vă rog...

Mesaj de carp_fisher »

Salutare!!! :roll:
Întrucât m-am hotărât să îmi fac zilele petrecute pe apă mai confortabile, vă supun atenției următoarele două combo-uri de pat+sac de dormit și, v-aș ruga, ca niște meseriași ce sunteți, să vă dați cu părerea:
1. TF Gear Flat-Out 3 Leg Bed + Trakker Big Snooze Plus Sleeping Bag

2. Cyprinus Memory Foam Fishing Bedchair + Magmatex 5 Season Sleeping Bag

Vă mulţumesc şi aştept orice opinie de la cei care le-aţi folosit!

Filip Mihai
Mesaje: 227
Membru din: Mie Iul 01, 2015 14:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Un sfat, vă rog...

Mesaj de Filip Mihai »

Salut, dintre toate produsele de mai sus, am avut si inca am Trakker big snooze plus sleeping bag, daca nu faci partide de pescuit la -10 grade :D, e suficient, raport calitate-pret e foarte bun, eu am facut partide de pana la -3/-5 grade noaptea, fara incalzitor de cort, si m-am simtit destul de confortabil avand in vedere ca ocupa mai putin loc decat un sac pe care poti sa-l folosesti la temperaturi de -20grade, care au 2 straturi, ocupa toata bancheta din spate a masinii :)). Parerea mea !

carp_fisher
Mesaje: 246
Membru din: Sâm Mai 23, 2015 23:12
Puncte: 0
Localitate: Mitoc - Botosani

Re: Un sfat, vă rog...

Mesaj de carp_fisher »

Multumesc!
Pescuitul meu incepe dupa terminarea perioadei de prohibitie si poate dura pana la inceputul lui noiembrie. Voi lua in considerare sfaturile tale!
Referitor la pat, m-am gandit la unul cu spuma cu memorie.
Inca sunt nehotarat!

ilo
Mesaje: 478
Membru din: Joi Oct 16, 2014 9:07
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Un sfat, vă rog...

Mesaj de ilo »

Sacul de la trakker este suficient pentru perioda aleasa,restul nu am folosit din cele mentionate de tine

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Un sfat, vă rog...

Mesaj de Florin Pata »

carp_fisher scrie:Multumesc!
Pescuitul meu incepe dupa terminarea perioadei de prohibitie si poate dura pana la inceputul lui noiembrie. Voi lua in considerare sfaturile tale!
Referitor la pat, m-am gandit la unul cu spuma cu memorie.
Inca sunt nehotarat!
Vrei confort ...pat Fox Flatliner ! In perioada respectiva aproape orice sac de dormit e ok , preferabil tot Fox !

carp_fisher
Mesaje: 246
Membru din: Sâm Mai 23, 2015 23:12
Puncte: 0
Localitate: Mitoc - Botosani

Re: Un sfat, vă rog...

Mesaj de carp_fisher »

Bugetul alocat este maxim 1200 de lei. De aceea m-ar interesa combinatia ideala raportata la aceasta suma. Vara trecuta am probat la un coleg patul de la JRC Contact Lite Bedchair. O varianta ce se invarte in jurul sumei de 400 de lei. Mi s-a parut cam incomod. Personal, mi-as dori ceva care sa aiba o saltea mai groasa. Modelul de la TF Gear Flat-Out 3 Leg Bed are o salteluta destul de groasa si, banuiesc, comoda... Poate mai stiti si alte modele... Cu sacul m-am lamurit!
Multumesc!

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Un sfat, vă rog...

Mesaj de Florin Pata »

Eu nu pot recomanda decat Fox Flatliner si Nash Airbed 4 ! Apropiat de bugetul tau :
https://bigfish.ro/produse-crap/camping ... stem-14528
Mai scump dar totusi merita studiat :
http://foxfishing.ro/index.php?route=pr ... uct_id=933
Foarte important , din punctul meu de vedere la paturile de pescuit este asezarea/fixarea sacului de pat , altfel sacul formeaza niste "galme" sub corpul tau care cel putin pentru mine sunt extrem de inconfortabile . Din acest motiv am ales sacul Nash Frostbite sub 20 (varianta veche) care are niste chingi serioase pentru fixare pe(sub) pat si poti dormi in el confortabil in absolut orice conditii !

carp_fisher
Mesaje: 246
Membru din: Sâm Mai 23, 2015 23:12
Puncte: 0
Localitate: Mitoc - Botosani

Re: Un sfat, vă rog...

Mesaj de carp_fisher »

Multumesc pentru sfaturi!
Nu pot sari de 1200 pentru ca imi doresc si un sac de dormit acceptabil. M-am uitat si la Fox R2 Camo. Pare ok!
Greu sa te hotarasti cand sunt atatea modele pe piata si nu ai unde sa le probezi :(

Filip Mihai
Mesaje: 227
Membru din: Mie Iul 01, 2015 14:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Un sfat, vă rog...

Mesaj de Filip Mihai »

carp_fisher scrie:Multumesc pentru sfaturi!
Nu pot sari de 1200 pentru ca imi doresc si un sac de dormit acceptabil. M-am uitat si la Fox R2 Camo. Pare ok!
Greu sa te hotarasti cand sunt atatea modele pe piata si nu ai unde sa le probezi :(
Eu folosesc Senzor, cel cu 8 picioare, nu am probleme cu el, plus de asta rezista o greutate mult mai mare decat celelalte paturi, personal chiar dorm excelent in el si este destul de ieftin!

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Un sfat, vă rog...

Mesaj de Claudiu Garlea »

carp_fisher scrie: Vara trecuta am probat la un coleg patul de la JRC Contact Lite Bedchair.

Salut,

Eu unul detin un pat JRC Contact Lite, l-am achizitionat de cand a aparut cu mentiunea ca mi-a placut ca se pliaza ingust si nu ocupa foarte mult spatiu la transport. Pentru mine asta, a compensat faptul ca nu este cel mai confortabil pat pe care am dormit. Nu m-am trezit insa cu dureri de spate.

Acum daca ar fii sa schimb acest model, as alege de la Wychwood modelul Tactical Flatbed Wide, mie unul mi se pare mult mai rigid decat JRC-ul (nu te afunzi in el) si mai confortabil. http://www.totalfishing.ro/pat-wychwood ... 67039.html


Daca te ajuta cu ceva, eu il gandisem impreuna cu sacul de la Gardner ca si viitoare achizitie.
http://www.totalfishing.ro/sac-de-dormi ... 76206.html


Insa daca te stii o persoana friguroasa, poti pune pe el modelul Ultra 7.

http://www.totalfishing.ro/sac-de-dormi ... 67044.html
Fişiere ataşate
IMG-20171109-WA0018.jpg
IMG-20171109-WA0018.jpg (114.52 KiB) Vizualizat de 1818 ori

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”