SARULESTI - preturi pentru criza.

Moderator: Dan Mateianu

Încuiat
Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SARULESTI - preturi pentru criza.

Mesaj de razvan u. »

Acces auto pe balta interzis (sau doar insotit de personalul baltii la venire si plecare), deplasare in zona de pescuit doar cu barca, retur la masina la fel. Simplu, nu?
La platicari se fura peste. CRAP! :oops: Si se pescuieste la boiles.
Cine e de vina? Boul de paznic ca nu face control, nu casca ochii si isi ia niste bani degeaba.
C. S. PELICANUL

FloroiuCiprian
Mesaje: 348
Membru din: Lun Mai 26, 2008 20:30
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: SARULESTI - preturi pentru criza.

Mesaj de FloroiuCiprian »

Niste nemernici atat cei care fura peste,sa le stea in gat,dar si conducerea baltii care isi permitea auzi nu au voie cetatenii romani!!!Pe buletinul lor nu scrie tot faptul ca sunt romani?Sa se mute in Miserupia cu balta lor cu tot!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: SARULESTI - preturi pentru criza.

Mesaj de Vladut Mateianu »

La platicari se fura crap la greu ! Aveam clienti la magazin care doar ptr asta se duceau, existau multe momente in care putea fi pacalit (sau daruit !) singurul paznic din zona..... :wink:

Dar au existat si cazuri in care pescarii "profesionisti" si-au luat cateva "amintiri" in portbagaj.... :oops: chiar si in timpul concursurilor unii !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: SARULESTI - preturi pentru criza.

Mesaj de gor965 »

E dezamagitor sa auzi ca un roman din Romania ,in 2010 ,nu primeste alti romani pe balta sa (si macar de-ar fi construita acumularea aia cu mana lui , ca sa emita asa pretentii) ! In spiritul aceleiasi gandiri ar trebui ca toti ceilalti roamani care sunt patroni si conduc o afacere sa-si inchida proprietatile si sa excluda accesul la ele cetatenilor romani ,pentru ca la un moment dat ,a fost furat ,este furat sau poate fi furat de catre un romanash mai neaos ...si ca sa nu (mai) riste ,le taie macaroana la toti ! :?
P.S
Si la supermarket se fura in draci...dar aia nu trag obloanele ...aia isi pun camere de luat vederi prin toate colturile ! 8)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Danio
Mesaje: 173
Membru din: Lun Apr 17, 2006 12:22
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SARULESTI - preturi pentru criza.

Mesaj de Danio »

Cu toate ca hotararea de a nu permite romanilor sa pescuiasca acolo imi pare discriminatorie si radicala...si nu sunt deacord cu ea...il inteleg pe d-l Raduta. Pur si simplu isi protejeaza afacerea.

Ca alta este modalitatea pe care o consider eu corecta...adevarat si asta...

Imi vine,totusi, greu sa cred ca asta este sigurul motiv - romanii fura -

Cred insa ca mai sunt si alte motive...care tin de managementul afacerii... de ex. grupurile de straini care pe langa pescuit sunt nevoiti sa mai plateasca si alte facilitati (cazare, mancare...etc) si care aduc mai mult profit si mai multa siguranta...

Chiar si in conditiile astea nu pot fi de acord cu tratamentul discriminatoriu fata de propriul neam...!!!

D-le Raduta - daca cititi aici cumva - Chiar nu suntem toti niste hoti :D

Avatar utilizator
Saky
Mesaje: 872
Membru din: Mar Apr 01, 2008 0:10
Puncte: 0
Localitate: ARAD

Re: SARULESTI - preturi pentru criza.

Mesaj de Saky »

Danio scrie:Cu toate ca hotararea de a nu permite romanilor sa pescuiasca acolo imi pare discriminatorie si radicala...si nu sunt deacord cu ea...il inteleg pe d-l Raduta. Pur si simplu isi protejeaza afacerea.

Ca alta este modalitatea pe care o consider eu corecta...adevarat si asta...

Imi vine,totusi, greu sa cred ca asta este sigurul motiv - romanii fura -

Cred insa ca mai sunt si alte motive...care tin de managementul afacerii... de ex. grupurile de straini care pe langa pescuit sunt nevoiti sa mai plateasca si alte facilitati (cazare, mancare...etc) si care aduc mai mult profit si mai multa siguranta...

Chiar si in conditiile astea nu pot fi de acord cu tratamentul discriminatoriu fata de propriul neam...!!!

D-le Raduta - daca cititi aici cumva - Chiar nu suntem toti niste hoti :D
..........de exemplu pentru grupurile de straini s-au facut reduceri mult mai mari de cat va imaginati voi !!!
omu prefera sa castige mai putin dar sa ramana cu pestele in balta !!!
stie toata lumea ce a patit Albastroiu de la Peris, din 500 de crapi bagati in primavara i sau furat 200 de bucati peste 10 kg !! :!: :!: :!: :!: :!:

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: SARULESTI - preturi pentru criza.

Mesaj de Vladut Mateianu »

Pestele din balta nu pleaca DOAR in masinile pescarilor.... :wink: Cu 7 sate pe marginea lacului(din care 2 de tigani) si cu 4 paznici platiti cu 500 lei/luna tu crezi ca nu se intampla "minuni" ? :( Si ma refer la cantitati, nu la cativa crapi... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

sebas
Mesaje: 191
Membru din: Vin Ian 04, 2008 21:01
Puncte: 0
Localitate: Madrid-Bucuresti

Re: SARULESTI - preturi pentru criza.

Mesaj de sebas »

Asta se aplica si la International Carp Masters ?
lista tarilor invitate incepe cu Romania :wink:
Eu daca vin din partea Spaniei cu buletin romanesc, unde ma aseaza pe lista !?! :lol:

http://www.icmevent.com/index.php?optio ... &Itemid=61

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: SARULESTI - preturi pentru criza.

Mesaj de doru_croc »

Este de-a dreptul comic sa fi in capul listei de invitati la tine in tara.
Cred ca ar trebui sesizat CONSILIUL NATIONAL PENTRU COMBATEREA DISCRIMINARII, sau poate domnul Raduta a pus un afis prin vreo tufa prin care administratie isi rezerva dreptul de a selecta clientii, ca la carciumile mai bune, si nu l-a vazut nimeni, doar s-a auzit de el.
RUSINE. AR TREBUI BOICOTAT CONCURSUL DIN PARTEA PESCARILOR ROMANI, CHIAR DACA ORGANIZATORUL ESTE KURT GRABMAYER. Pana la urma tot Raduta este capul rautatilor. Cu asa tratament la noi in tara, ne vom trezi ca nu ne mai primesc nici ungurii pe baltile lor. Norocul nostru ca ungurii sunt niste cetateni europeni cu scaun la cap, nu parveniti ai Marii Revolutii dein decembrie. :lol:
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

fly
Mesaje: 276
Membru din: Lun Sep 10, 2007 23:39
Puncte: 0
Localitate: oradea

Re: SARULESTI - preturi pentru criza.

Mesaj de fly »

@doru croc
si in ungaria esti primit pe unele balti doar cu recomandare...

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “SARULESTI”