Shimano Ultegra 14000 XTB VS Shimano Super Ultegra 10000 XSA

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Ciuchi
Mesaje: 859
Membru din: Mie Sep 09, 2009 22:40
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Shimano Ultegra 14000 XTB VS Shimano Super Ultegra 10000 XSA

Mesaj de Ciuchi »

@Tibi: Gresesti... Incepand cu anul acesta Romania are un importator Shimano, si anume SC NORMARK. Au si un showroom, unde au depozitul si anume in Popesti Leordeni, Str. Leordeni. Am fost personal acum vreo 2 saptamani acolo si am vazut o mare parte din produse. Si n-au nicio treaba cu Ungaria, ci sunt importatori directi. Intr-adevar, preturile lor ca importatori sunt destul de piperate fata de alte tari, insa unde ai gasit tu in Anglia produse Shimano cu 30-40% mai ieftine ca la noi ca sincer Anglia mi s-a parut tara cu cele mai mari preturi la Shimano. Mai degraba in Germania si Austria le gasesti mai ieftin dar in nici un caz cu 30-40%.
Daniel Ciuchendea

Tibi
Mesaje: 202
Membru din: Mar Feb 16, 2010 12:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Shimano Ultegra 14000 XTB VS Shimano Super Ultegra 10000 XSA

Mesaj de Tibi »

poti sa fi mai exact cu adresa lor din popesti leordeni,te rog frumos??cand intrii ln popesti,venind dinspre berceni(ira),e mult de mers pana la aceasta strada,leordeni?e pe stanga,pe dreapta,strada..aveau si super ultegra ln showroom??Anglia(UK),dupa SUA,e una din cele mai ieftine tari(raportam la europa,nu tarile africane,lumea a3-a)..mie unul asa mi se pare...mult mai ieftina ca romania,si ln unele privinte,preturi egale,dar totusi,uk tata=romania...sa fim seriosi...iar la mulineta Shimano super ultegra 10000 xsa,720 ron cum ti se pare??binelnteles,noi noute...si cand te gandesti ca la banii astia,mai castiga si comerciantul ceva(deoarece e pret de magazin,nu de importator..)..iar daca iau 4 bucati,mai lmi face si un discount de 10%,constand ln fir,sa pun pe mulinete,ace,produse ln valoare de banii aia...te astept cu detalii despre sediul Shimano Romania(showroom),si lti multumesc frumos...
CS Carp Zone

Avatar utilizator
Sionut
Mesaje: 963
Membru din: Joi Dec 11, 2008 22:15
Puncte: 0
Localitate: Popesti

Re: Shimano Ultegra 14000 XTB VS Shimano Super Ultegra 10000 XSA

Mesaj de Sionut »

@Tibi,
Str.Leordeni e simplu de gasit . Ajungi in centru la statuie in fata primariei. Parasesti Sos.Oltenitei facand stanga si intri pe Leordeni. Continui sa mergi lasand primaria pe partea dreapta mergi vreo 400 m si se face o curba de 90 grade la dreapta, continui sa mergi si dupa curba si undeva aproape de iesirea din Popesti se afla aceasta reprezentanta, am inteles ca pe stanga la o casa cu etaj dar nu-ti pot zice exact pt. ca inca nu am ajuns acolo.
CS APS

ceangau alexandru
Mesaje: 148
Membru din: Joi Mai 29, 2008 14:53
Puncte: 0
Localitate: sfantu gheorghe

Re: Shimano Ultegra 14000 XTB VS Shimano Super Ultegra 10000 XSA

Mesaj de ceangau alexandru »

.....STR.LEORDENI NR.161 et.3. ..tel...021 405 00 07...fax...021 467 30 36..

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Shimano Ultegra 14000 XTB VS Shimano Super Ultegra 10000 XSA

Mesaj de Vladut Mateianu »

Nu lucreaza cu publicul, nu am auzit pe nimeni sa achizitioneze produse Shimano de acolo ! Stiu eu gresit ? :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Ciuchi
Mesaje: 859
Membru din: Mie Sep 09, 2009 22:40
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Shimano Ultegra 14000 XTB VS Shimano Super Ultegra 10000 XSA

Mesaj de Ciuchi »

@Vladut: ai drepate, nu poti cumpara de acolo. Te duci, le vezi iar apoi faci comanda la un magazin care comercializeaza produse Shimano. Treaba e ca ei zic ca au cam 90% din catalogul pe 2010 dar sincer... Nu stiu daca au si 50% :(

@Tibi: 720 Ron e un pret chiar foarte bun la Super Ultegra 10000, daca deja mai obti si 10% si ai vreo posibilitate sa ti le aduca cineva... :wink:
Adresa depozitului este cea care a dat-o cineva mai sus: Popesti Leordeni, str. Leordeni, nr.161. Este o hala albastra parca si este si o firma cu instalatii sanitare si centrale parca.
Daniel Ciuchendea

Tibi
Mesaje: 202
Membru din: Mar Feb 16, 2010 12:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Shimano Ultegra 14000 XTB VS Shimano Super Ultegra 10000 XSA

Mesaj de Tibi »

multumesc...de adus le aduc eu...locuiesc cam 8 luni pe an ln UK... :wink:
CS Carp Zone

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”