shimano tx5

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: shimano tx5

Mesaj de Alexandru Mihai »

robyvan scrie:Alt ZEU. :lol: :lol: :lol:
Gramatician si lingvist.
Daca ai observat nu m-am bagat in discutie si am acceptat tacit greseala colegului meu Alin G si faptul ca tu l-ai certat, dar obraznicia lui alex0613 nu a mai putut sa o trec cu vederea. Daca tot sa dat cocos si a vrut sa il puna intr-o lumina proasta pe Alin ar fi trebuit sa fie mai atent.

ps: muritorii de rand nu ar trebui sa comenteze!...sti ce zic? :wink:
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: shimano tx5

Mesaj de robyvan »

Mihai, nu l-am certat, mi-am spus si eu parerea pe un forum liber.
Bine ca astea le vedeti atat de rapid, iar altele, mult mai grosolane, le lasati asa....sa musteasca.
Zicea George zilele trecute intr-o postare ca de aceea-i place acest forum ca-i ca si in familie, ba o cearta, ba exprimari gresite, ba ineptii, ba o gluma, contre, etc....toate-s permise, fata de alte forumuri mult mai stricte....ma rog, logic ar fi ca Alin sa-si ceara scuze pentru gluma aia idioata.
slowly we rot- by Obituary

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: shimano tx5

Mesaj de gor965 »

Domnilor, va aprindeti aiurea, zau. E plin internetul de modalitati de-astea de postare in viteza, fara acorduri, fara semne de punctuatie...s-a cam obisnuit lumea cu ele. De fapt, e "semnatura'' unei generatii mereu pe fuga. Ceilalti, mai in varsta, ori trecem cu vederea lucrurile astea ori reactionam la un moment dat. Acum, daca atragi cuiva atentia ca-ti pierzi timpul incercand sa ghicesti ce a vrut sa scrie nu se cheama ca esti nesimtit...basca, unuia care-i reprosezi ca nu scrie corect in limba materna ar trebui sa-i fie rusine, chiar daca i-a fost atarasa atentia "la misto". Mie personal mi-ar fi rusine sa-mi spuna cineva ca nu stiu sa scriu si n-as incerca sub nici o forma sa polemizez pe treaba asta. Asa am fost crescuti unii dintre noi...si-am invatat sa scriem cat putem de corect indiferent de context. Pe vremuri citeai o postare o singura data si intelegeai tot, acum cand incepi sa citesti un post de-asta mai fara punctuatie, unde nu stii cand incep fraze, cand se termina, la inceput intelegi una si la sfarsit alta. Evident trebuie sa recitesti postarea. Nu e cazul in acest topic dar am mai vazut postari "confuze". Revenind la subiect, eu n-am inteles in ce sens s-au miscat inelele...s-au deplasat intro parte anume a blank-ului, s-au strambat sarmele spre inainte...? Cate/care inele au suferit modificari ?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

alex0613
Mesaje: 66
Membru din: Mar Iun 23, 2015 7:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: shimano tx5

Mesaj de alex0613 »

alexandru mihai ma bucur ca tu scrii corect eu sunt mai analfabet ma bucur fffff mult ca mai exista oamenii ca tine academici ... puteti inchideti am fost ajutat destul zi buna!!!

alex0613
Mesaje: 66
Membru din: Mar Iun 23, 2015 7:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: shimano tx5

Mesaj de alex0613 »

gor965 scrie:Domnilor, va aprindeti aiurea, zau. E plin internetul de modalitati de-astea de postare in viteza, fara acorduri, fara semne de punctuatie...s-a cam obisnuit lumea cu ele. De fapt, e "semnatura'' unei generatii mereu pe fuga. Ceilalti, mai in varsta, ori trecem cu vederea lucrurile astea ori reactionam la un moment dat. Acum, daca atragi cuiva atentia ca-ti pierzi timpul incercand sa ghicesti ce a vrut sa scrie nu se cheama ca esti nesimtit...basca, unuia care-i reprosezi ca nu scrie corect in limba materna ar trebui sa-i fie rusine, chiar daca i-a fost atarasa atentia "la misto". Mie personal mi-ar fi rusine sa-mi spuna cineva ca nu stiu sa scriu si n-as incerca sub nici o forma sa polemizez pe treaba asta. Asa am fost crescuti unii dintre noi...si-am invatat sa scriem cat putem de corect indiferent de context. Pe vremuri citeai o postare o singura data si intelegeai tot, acum cand incepi sa citesti un post de-asta mai fara punctuatie, unde nu stii cand incep fraze, cand se termina, la inceput intelegi una si la sfarsit alta. Evident trebuie sa recitesti postarea. Nu e cazul in acest topic dar am mai vazut postari "confuze". Revenind la subiect, eu n-am inteles in ce sens s-au miscat inelele...s-au deplasat intro parte anume a blank-ului, s-au strambat sarmele spre inainte...? Cate/care inele au suferit modificari ?
. multumesc de ajutor dar am sunat la totalfishing de unde le am
cumparat..

alex0613
Mesaje: 66
Membru din: Mar Iun 23, 2015 7:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: shimano tx5

Mesaj de alex0613 »

Alexandru Mihai scrie:
robyvan scrie:Alt ZEU. :lol: :lol: :lol:
Gramatician si lingvist.
Daca ai observat nu m-am bagat in discutie si am acceptat tacit greseala colegului meu Alin G si faptul ca tu l-ai certat, dar obraznicia lui alex0613 nu a mai putut sa o trec cu vederea. Daca tot sa dat cocos si a vrut sa il puna intr-o lumina proasta pe Alin ar fi trebuit sa fie mai atent.

ps: muritorii de rand nu ar trebui sa comenteze!...sti ce zic? :wink:
doamne ce as vrea sa va cunosc pe voi astia din spatele calculatorului...daca si eu sunt obraznic!!!

Avatar utilizator
Bogdan Zaharia
Moderator
Mesaje: 5358
Membru din: Dum Oct 03, 2010 21:54
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: shimano tx5

Mesaj de Bogdan Zaharia »

...si cum te au ajutat Alex, povesteste ne si noua, ca poate scapam de probleme ;)
ImagineImagine
BÂZ

alex0613
Mesaje: 66
Membru din: Mar Iun 23, 2015 7:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: shimano tx5

Mesaj de alex0613 »

Bogdan Zaharia scrie:...si cum te au ajutat Alex, povesteste ne si noua, ca poate scapam de probleme ;)
nu este problema ta ... si nu mai fi asa ironic ....

Avatar utilizator
Bogdan Zaharia
Moderator
Mesaje: 5358
Membru din: Dum Oct 03, 2010 21:54
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: shimano tx5

Mesaj de Bogdan Zaharia »

Intrebarea era chiar foarte serioasa, mi am achizitionat si eu TX5 si chiar eram curios sa vad ce probleme au, si insist, sau sa raspunda Mihai sau Claudiu cei de la TotalFishing
Multumesc
ImagineImagine
BÂZ

alex0613
Mesaje: 66
Membru din: Mar Iun 23, 2015 7:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: shimano tx5

Mesaj de alex0613 »

Bogdan Zaharia scrie:Intrebarea era chiar foarte serioasa, mi am achizitionat si eu TX5 si chiar eram curios sa vad ce probleme au, si insist, sau sa raspunda Mihai sau Claudiu cei de la TotalFishing
Multumesc
nu au probleme

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”