MAI POATE AGVPSR ORGANIZA COMPETITII DE PESCUIT SPORTIV?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
lazarini
Mesaje: 81
Membru din: Mie Iun 22, 2005 11:56
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: MAI POATE AGVPSR ORGANIZA COMPETITII DE PESCUIT SPORTIV?

Mesaj de lazarini »

Stefan Popescu scrie:... fa tu socoteala cate din cele 39 de asa zise cluburi se pot afilia la federatie...
Hai sa incercam si invers: cate din cele 39 de asa zise cluburi ai dori tu sa afiliezi la federatie?

Si daca tot vorbim de afiliere, poate explici lumii concluziile raportului echipei de control a MTS privitoare la acest aspect:

"Privind legalitatea afilierii structurilor sportive de la obținerea CIS și până la data controlului, comisia a constatat că din cele 18 dosare de afiliere prezentate comisiei la sediul FRPS din Alba Iulia, nici unul nu conține toate documentele prevăzute la art. 29, alin 3 și 4 din 11G 884/2001 privind Regulamentul de punere în aplicare a dispozițiilor Legi educației fizice și spotului nr. 69/2000 și art. 14 din statutul FRPS. Menționăm că dosarele de afiliere a unui număr de 5 structuri sportive nu conțin nici cererile de afiliere ale acestora"....

"Comisia concluzionează că nu au fost respectate prevederile propriului statut privind: legalitatea afilierii structurilor sportive, având ca efect imposibilitatea stabilirii cu exactitate a numărului membrilor afiliați cu drept de vot ai federației la data controlului...."

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: MAI POATE AGVPSR ORGANIZA COMPETITII DE PESCUIT SPORTIV?

Mesaj de Alexandru Mihai »

Stefan Popescu scrie:
Alexandru Mihai scrie:
Stefan Popescu scrie:gorr,
Am avut tot timpul si am in continuare impresia ca esti mai bine mobilat intelectual decat clonele care ma injura pe aici.
In acesta ipostaza, fa tu socoteala cate din cele 39 de asa zise cluburi se pot afilia la federatie. Apoi putem discuta la amanunt.
E usor sa vezi paiul din ochiul altuia si sa nu vezi barna din ochiul tau.
Barna este in ochiul dumneavoastra de ceva ani, noi tot am participat la CN si la CM, dumneavoastra ati ramas cu buza umflata in fiecare an si cu barna in ochi.
Depinde din ce unghi privesti.
Privesc din unghiul pescarului de competitii, care din 2011, anul in care am auzit de dvs, am partipat nestingherit la toate CN-urile, plus colegii mei care au castigat CN-ul si au participat la CM-uri.
Colegii care au castigat CN-ul unii dintre ei au devenit si Campioni Mondiali si uite asa in afara de procese si amenintari nu ati realizat nimic.
Au trecut 8 ani si ati ramas la acelas nivel mediocru si insgnifiant presedinte de federatie.
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: MAI POATE AGVPSR ORGANIZA COMPETITII DE PESCUIT SPORTIV?

Mesaj de Anti FRPS »

ionut72 scrie:
Stefan Popescu scrie:Multumesc de intrebare si o sa va raspund la fel de sincer si cu onestitate. Intentia mea, de cand am intrat in acest fenomen, a fost sa asigur cadrul legal de organizare si desfasurare a activitatilor pe aceasta ramura sportiva.
Sigur, l-a asigurat de l-a omorat! :)

Are sediu de 12 m patrati, nu-si respecta propriile reguli si statute, face nereguli in contabilitate, nu poate justifica bani, n-a organizat nici un concurs pana acum, nu e membru CIPS, de la buget n-a primt nici un leu, il cauta portareii sa-si plateacsca datoriile, e procesoman, nu stie decat sa ameninte pescarii cu amenzi si procese. Am uitat ceva?

Stimate domn , ati uitat exact ceea ce era cel mai important pentru escroc :lol:
Adunarea Generala extraordinara a FRPS din data de 27.05.2017 a aprobat prin Hotarare modelul de licenta, taxele de examinare si valoarea taxei anuale pentru vizarea acestora.

Taxa de examinare este de 150 lei iar taxa pentru viza anuala este de 50lei .



25)Taxa– sumă de bani pe care o achită membrul FRPS, sportivii, antrenorii, arbitrii în schimbul unor servicii prestate sau al anumitor drepturi, în condiţiile şi la termenele stabilite de regulamentele FRPS.

26) Cotizaţie –sumă de bani pe care trebuie să o achite în fiecare an membrii FRPS, în condiţiile şi la termenele stabilite de regulamentele FRPS.

27)Penalitate– sancţiune pecuniară ce constă în sume de bani pe care cel care săvârşeşte o abatere disciplinară / o încălcare a prevederilor prezentului statut, a regulamentelor şi normelor FRPS, este obligată să o plătească în contul FRPS



De fapt, asta a si fost unicul scop pentru care a infiintat labareala aia trista din subsol . Avea nevoie de niste naivi buni de jumulit :lol:

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: MAI POATE AGVPSR ORGANIZA COMPETITII DE PESCUIT SPORTIV?

Mesaj de gor965 »

Stefan Popescu scrie:gorr,
In acesta ipostaza, fa tu socoteala cate din cele 39 de asa zise cluburi se pot afilia la federatie. Apoi putem discuta la amanunt.
De ce va uitati in gradina altora cand trebuie sa dati raspunsuri din propria ograda ?
Nu vad ce legatura au cele 39 de cluburi care vor sa-si faca propriul CN, cu federatia dumitale? De-aia nu merge federatia...ca sunt 39 de cluburi care nu indeplinesc conditii de afiliere? Bulibasala generala la capitolul membrii afiliati la federatie, e opera celor 39 de cluburi?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: MAI POATE AGVPSR ORGANIZA COMPETITII DE PESCUIT SPORTIV?

Mesaj de Stefan Popescu »

Stau si ma intreb daca vreodata o sa realizezi cat rau ati facut pescuitului sportiv si sportivilor prin aceasta politica a orbilor. O sa intelegeti asta odata si odata! Unii chiar au inceput sa priceapa.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: MAI POATE AGVPSR ORGANIZA COMPETITII DE PESCUIT SPORTIV?

Mesaj de gor965 »

Ce rau am facul noi domne' ? Dumneata vorbesti de rau facut pesuitului sportiv ?...care ameninti pescarii, care faci planegeri penale, chemi in judecata, anulezi campionate... uita-te domne' in curtea dumitale sa vezi ce balamuc este! Ai nenorocit notiunea de federatie sportiva...uita-te cum arata raportul corpului de control. Cine e de vina ptr. ce vrajeli ai facut dumneata acolo...noi de pe forum? :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: MAI POATE AGVPSR ORGANIZA COMPETITII DE PESCUIT SPORTIV?

Mesaj de gabi1 »

Stefan Popescu scrie:Stau si ma intreb daca vreodata o sa realizezi cat rau ati facut pescuitului sportiv si sportivilor prin aceasta politica a orbilor. O sa intelegeti asta odata si odata! Unii chiar au inceput sa priceapa.
Papamuyakis,
Au priceput de mult, doar tu nu te-ai prins că baţi ca surdu-n tobă!
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

florinw
Mesaje: 105
Membru din: Vin Noi 17, 2006 22:39
Puncte: 0

Re: MAI POATE AGVPSR ORGANIZA COMPETITII DE PESCUIT SPORTIV?

Mesaj de florinw »

[quote="kelu84"]Dle Popescu ce interes va mana in aceasta lupta pe care o duceti cu o abnegatie deja trecuta de limita intelegerii?
iti raspund eu.
FOAMEA :lol:

florinw
Mesaje: 105
Membru din: Vin Noi 17, 2006 22:39
Puncte: 0

Re: MAI POATE AGVPSR ORGANIZA COMPETITII DE PESCUIT SPORTIV?

Mesaj de florinw »

[quote="Stefan Popescu"]Multumesc de intrebare si o sa va raspund la fel de [u]sincer si cu onestitate[/u].
ia uite ce cuvinte frumoase a invatat popetele :lol:
Intentia mea, de cand am intrat in acest fenomen, a fost sa asigur cadrul legal de organizare si desfasurare a activitatilor pe aceasta ramura sportiva
:roll: si pentru asta a sterso cu premiile fraierilor participanti la braila oficiala,....
si zine si noua nea popica ce au cluburile afiliate in plus fata de cele respinse;resurse acvatice ,membri cu potential .palmares .potential financiar si uman,ops scuze aste le cam are opozitia :lol: :lol:

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: MAI POATE AGVPSR ORGANIZA COMPETITII DE PESCUIT SPORTIV?

Mesaj de Stefan Popescu »

:mrgreen:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”