Claudiu Costache la prima partida de pescuit in Anglia.

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Avatar utilizator
Just Fish
Mesaje: 303
Membru din: Lun Noi 05, 2012 18:17
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: Claudiu Costache la prima partida de pescuit in Anglia.

Mesaj de Just Fish »

Felicitări Claudiu :wink:
Dacă l-ați fi cunoscut pe acest băiat poate nu ajungeati acum la fel și fel de comentari . Din punctul meu de vedere acest băiat pescuiește și își dorește sa pescuiască pe multe lacuri indiferent ca sunt in țara sau afara . Respect Claudiu Costache și întregi echipe pentru ca ai ajutat într-un fel lotul României la antrenamentul desfășurat pe Deseda și am câștigat mult mai multe informații .
Pentru restul :mrgreen: invidioșilor :mrgreen: duceți-vă și pe la alte bălți poate veți prinde mai mare și mult :roll:
Anton Adrian
CCC Club Crap Corbu
Campion National 2017
Vicecampion Mondial 2017

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Claudiu Costache la prima partida de pescuit in Anglia.

Mesaj de ionut72 »

DumiD scrie: Asta e abordarea care i-a basit mintea lu ionut, nu a mea. Abordarea mea e da-i tu prietene cu montura uiti pul daca tot esti plimbat, si nu-ti mai face probleme cum si unde dau eu. Este aceeasi explicatie care le-o dau somelierilor cand vin sa-mi zica cum sa beau vinul :multumesc prietene, dar eu il beau sprit, pentru ca-i mai bun asa, canta la alta masa. Deci, Costas sa cante la alta masa, ca dupa 7 pesti inca nu are dreptul sa scrie astfel de aberatii: "Nu ar strica din cand in cand sa mai schimbam si noi stilul nostru (tare si in fata) cu unul mai atent la detalii." Ba da, ar strica!
Zilnic imi calca pragul cate un DumiD. Ii explic, frumos, pe indelete, avantajele monturilor cu fir de par, cu un singur carlig, despre marker, despre pescuitul cu firul in clips etc. Ce-mi raspunde DumiD-ul?

Canta, bre, la alta masa, ca n-am timp de vrajelile astea, bombe ai? :D :D

On-topic:
Felicitari Claudiu Costache!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

carbocalm
Mesaje: 513
Membru din: Joi Mai 16, 2013 21:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Claudiu Costache la prima partida de pescuit in Anglia.

Mesaj de carbocalm »

Claudiu Costache, sughite si noaptea in somn .

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Claudiu Costache la prima partida de pescuit in Anglia.

Mesaj de DumiD »

carbocalm scrie:Claudiu Costache, sughite si noaptea in somn .
Eu cred ca se bucura ca se discuta despre ce a scris. Era mai bine sa-i citeasca lumea articolele si sa le uite dupa 5 minute? In plus articolul si-a atins si tinta, cand s-a mai discutat atat despre zig rig ultima data? :D

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Claudiu Costache la prima partida de pescuit in Anglia.

Mesaj de gabi1 »

ionut72 scrie: Zilnic imi calca pragul cate un DumiD. Ii explic, frumos, pe indelete, avantajele monturilor cu fir de par, cu un singur carlig, despre marker, despre pescuitul cu firul in clips etc. Ce-mi raspunde DumiD-ul?

Canta, bre, la alta masa, ca n-am timp de vrajelile astea, bombe ai? :D :D

On-topic:
Felicitari Claudiu Costache!
Ai scăpat ieftin. Dacă dădeai de unu' cu "Allahu Akbar"!? :)
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

magum
Mesaje: 110
Membru din: Sâm Apr 06, 2013 13:24
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare

Re: Claudiu Costache la prima partida de pescuit in Anglia.

Mesaj de magum »

Felicitari pentru frumoasa iesire.

:wink:

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Claudiu Costache la prima partida de pescuit in Anglia.

Mesaj de Dan Mitranescu »

ionut72 scrie:
gor965 scrie:La modul general vorbiind, in cazul Anglia vs. Romania, baltile sunt diferite, comportamentul pestilor e diferit, stilul pescarilor e diferit, nada folosita difera...cum la noi nu merge zig-rig asa nici la ei nu merge tare si-n fata.
Fixed:

cum la noi, pe majoritatea baltilor, nu merge zig-rig (ca sunt tulburi, ca sunt pline de novac etc), asa nici la ei, pe majoritatea baltilor, nu merge tare si-n fata.
Se confunda "tare si in fata" cu "locuri cat mai linistite".

Se confunda pescuitul de unul singur pe balta cu pescuitul pe balti aglomerate.

Se confunda crapii furajati in masa apei ( granule speciale care nu se pierd in namol ) cu crapii care isi gasesc hrana in mod natural.

P.S. daca pescuia in malul opus fac pariu ca in aceeasi perioada nu prindea 7 pesti, prindea 700kg.

Avatar utilizator
jdmishere
Mesaje: 714
Membru din: Dum Mai 01, 2011 11:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Claudiu Costache la prima partida de pescuit in Anglia.

Mesaj de jdmishere »

osc1or scrie:Daca te uiti prea mult la korda tv si te si increzi in ce acolo, ajungi sa platesti 15 20 lei la fiecare montura lasata prin pomi..
Acum inteleg...de acolo ai invatat lansatul in pomi :))))
Dragos MARDARE
CS APS

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”