Intrebari despre CN

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

ioan sebastian scrie:Cine a spus ca e competitie sportiva? :D
Este o competitie intre membrii unei asociatii.
AGVPSR. E postata pe pagina lor de web.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de gor965 »

Stefan Popescu scrie:
ioan sebastian scrie:Cine a spus ca e competitie sportiva? :D
Este o competitie intre membrii unei asociatii.
AGVPSR. E postata pe pagina lor de web.
Impresionant! Uitati-va cum arata un program de intreceri sportive al unei asociatii de pescari recreativi...si intrecerile alea chiar se tin pe bune, cu cei mai multi si mai buni pescari din tara. Dupa aia uitati-va si la ce a facut Federatia pana acum si lamuriti-va de ce ii tin CIPS in brate pe AGVPS ... logica e simpla. :wink:

Programul Campionatului de Pescuit al AGVPS din România 2017
A. – PESCUIT SPORTIV STAȚIONAR

A. 1.- CALENDAR COMPETIȚIONAL
A.1.1. – Finale TINERET BĂIEȚI U 15, U 20 și U 25 – 28 – 30.07.2017 – Săcălășeni – org. A.J.V.P.S. Maramureș.
A. 1.2.- Finale TINERET FETE U 15, U 20, U 25 și SENIOARE – 11-13.08.2017 – Vârșolț – Salaj – org. A.J.V.P.S. Salaj + C.S.P.S.
A.1.3.- Etapa I – SENIORI – 08 – 11.06.2017 – Vârșolț – Sălaj – org. A.J.V.P.S. Salaj.
A.1.4.- Etapa a II-a – SENIORI – 17 – 20.08.2017 – Râul Olt – org. A.V.P.S. Silva Marpod Sibiu + C.S.P.S. În caz de viitură pe Olt sau secetă mare, pista de rezervă pentru desfășurarea etapei va fi Vârșolț – Salaj.
A.1.5.- Finala ECHIPE – 22 – 24.09.2017 – Râul Olt – org. A.V.P.S. Silva Marpod Sibiu + C.S.P.S. În caz de viitură pe Olt sau secetă mare, pista de rezervă pentru desfășurarea etapei va fi Vârșolț – Salaj.
A.1.6.- Finala VETERANI – 23 – 25.06.2017 – Scornicești – org. A.J.V.P.S. Olt

A.- PESCUIT SPORTIV CU MUSCA ARTIFICIALĂ
B.- 1.- CALENDAR COMPETIȚIONAL
1/I. OPEN “Câmpul Cetăţii”, Fly Fishing Dedicated (resp. Tătar Raul)
• 8-9 aprilie 2017;
• Incinta piscicolă Câmpul Cetăţii – jud. Mureş;
• concurs pe lac, la păstrăv curcubeu şi altele, de pe mal.
2/I. OPEN “Săcălaia”, Aqua Transilvae Club & Aqua Fishing Club & Clubul Muscarilor Baia de Arieş (resp. Roşca Cosmin şi Pop Adrian)
• 22-23 aprilie 2017;
• Lac natural Săcălaia – jud. Cluj;
• concurs pe lac, din barcă, la ştiucă şi altele.
3/I. OPEN “Râul Mare”, Fly Fishing Dedicated (resp. Buzea Constantin)
• 12-14 mai 2017;
• Râul “Râul Mare” Retezat – jud. Hunedoara;
• concurs pe râu.
4/I. OPEN “Păstrăvul de Aur”, Aqua Transilvae Club & Aqua Fishing Club, Romsilva (resp. Alin Hirişcău)
• 26-28 mai 2017;
• Râul Someşul Cald superior – jud. Cluj;
• concurs pe râu.
5/I. OPEN “Cupa Liliacului Carpatin” – Valea Iadului, APS Aqua Crisius (resp. Togor Andrei)
• 9-11 iunie 2017;
• concurs pe râul Valea Iadului – jud Bihor;
• concurs pe râu.
6/I. OPEN “Bărbat”, Fly Fishing Dedicated (resp. Buzea Constantin)
• 14-16 iulie 2017;
• Râul Bărbat; Retezat – jud. Hunedoara;
• concurs pe râu.
7/I. OPEN “Cupa celor 3 Lacuri”, Aqua Transilvae Club & Aqua Fishing Club, Romsilva (resp. Neamţ Marius)
• 28-30 iulie 2017;
• Lacul Beliş – jud Cluj;
• concurs pe lac.
8/I. OPEN “Someşul Rece”, Aqua Transilvae Club & Aqua Fishing Club, Romsilva (resp. Alin Hirişcău)
• 4-6 august 2017;
• Râul Someşul Rece – jud. Cluj;
• concurs pe râu.
9/I. OPEN “Bucovina”, Clubul “Fly Fishing Bucovina” (resp. Adrian Ignat şi Valerian Rebenciuc)
• 25-27 august 2017;
• Finala A.G.V.P.S. 2017;
• Râul Bistriţa Aurie – jud. Suceava;
• concurs pe râu.
10/I. OPEN “Albac”, Clubul Muscarilor Baia de Arieş (resp. Moga Luca)
• 1-3 septembrie 2017;
• Râul Albac, jud. Alba;
• concurs pe râu;
11/I. OPEN “Zetea”, AJVPS Mureş (resp. Trâmbiţaş Adrian)
• 15-17 septembrie 2017;
• Râul Târnava Mare – jud. Harghita;
• concurs pe râu, pe echipe de 3; punctează şi la individual.
12/I. OPEN “Mureş”, AJVPS Mureş (resp. Ceoarec Dan)
• 29 septembrie -1 octombrie 2017;
• Râul Mureş jud. Mureş.
• concurs pe râu, pe echipe de 3; punctează şi la individual;
13/I. OPEN “Delta Dunării”, Fly Fishing Dedicated (resp, Tătar Raul)
• 13 – 15 octombrie 2017;
• Delta Dunării jud. Tulcea;
• concurs pe lac, din barcă.
14/I. OPEN “San”, Fly Fishing Dedicated (resp. Tătar Raul)
• 27-29 octombrie 2017;
• Râul San – Polonia;
• concurs pe râu.

C.– PESCUIT SPORTIV CU NĂLUCI – SPINNING
C.1.- CALENDAR COMPETIȚIONAL
C.1.1. SPINNING DIN BARCĂ

Etapa 1 – Cupa Lucky John – 5 – 7 mai – Sărulești – org. LRS & WSB – șalău și biban.
Etapa 2 – Cupa Heracles 2017 –16 – 18 iunie – Delta Dunării – org. LRS & TPC – știucă și
biban.
Etapa 3 – Cupa Rpala Storm –14 – 16 iulie – Bicaz – org. LRS – clean și biban.
Etapa 4 – Cupa Rapala Storm –22 –24 septembrie – Valea Argovei – org. LRS – șalău și
biban.
Etapa 5 – Cupa Deltei Dunării – 20 – 22 octombrie – Delta Dunării – org. LRS – știucă și
biban.
C. 1.2. SPINNING DE PE MAL

Etapa 1 – Cupa Rapture – Powerfishing – 19 –20 mai – râul Buzău – org. LRS & BST –
păstrăv.
Etapa 2 – Cupa Yo-Zuri –24 – 25 iunie – râul Lotru – org. LRS & IFC – păstrăv.
Etapa 3 – Cupa Romtravel –15 – 16 iulie – râul Crișul Repede – org. LRS & AFC – păstrăv.
Etapa 4 – Cupa Heracles –19 –20 august – râul Bistrița Aurie – org. LRS & TPC – păstrăv.
Ediția a 5-a – Cupa Ligii la Păstrăv – 9 – 10 septembrie – râul Mureș – org. LRS – păstrăv.
Etapa 5 – Cupa Bigfish – 30 sept. – 1 oct. – râul Târnava Mare – org. LRS & CRP – păstrăv.

D.– PESCUIT SPORTIV LA CRAP
D.1.- CALENDAR COMPETIȚIONAL

D.1.1. – Manșă de calificări – semifinala 1 – 25 – 28 mai – lac Corbu Constanța.
D.1.2. – Manșă de calificări – semifinala 2 – 8 – 11 iunie – lac Corbu Constanța.
D.1.3. – Faza finală – 22 – 25 iunie – lac Corbu Constanța.

E.– PESCUIT SPORTIV LA FEEDER
E.1.- CALENDAR COMPETIȚIONAL
E.1.1. CAMPIONAT INDIVIDUAL
Etapa I – 07 – 09.07.2017 – lac de baraj Zetea – org. AVPS Tarnava Mare Odorheiu Secuiesc + CSPS.
Etapa II – 15 – 17.09.2017 – râul Olt – org. AJVPS Sibiu și AVPS Silva Marpod Sibiu + C.S.P.S. În caz de viitură pe Olt sau secetă mare, pista de rezervă pentru desfășurarea etapei va fi Vârșolț – Salaj.
E.1.2. CAMPIONAT PE ECHIPE
Etapa finală – 29.09 – 01.10.2017 – râul Olt – org. AJVPS Sibiu și AVPS Silva Marpod Sibiu + C.S.P.S. În caz de viitură pe Olt sau secetă mare, pista de rezervă pentru desfășurarea etapei va fi Vârșolț – Salaj.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
kelu84
Mesaje: 371
Membru din: Dum Apr 08, 2012 9:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de kelu84 »

Este limpede ca exista jocuri de culise dincolo de intelegerea noastra a "muritorilor". In afara de lucian sv si marian constantin nu prea vad reprezentanti ai cluburilor care sa-l conteste pe dl presedinte. Au lasat-o toti piano. Aparent dl presedinte castiga teren. Insa va veni si ziua cand va fi luat de betelie si i se va insuruba un mare sut in bomflex din federatie. Este doar o chestiune de timp. Dl presedinte viseaza sa se capatuiasca grav cu aceasta federatie insa tot cu acelasi "flanel" si costum de haine kaki cazon va sfarsi. Limbajul si comportamentul nu sunt demne de un om care se vrea presedinte de federatie INDIFERENT de cum este abordat de membri sau posibili membri. Cata ura poate avea acest om in el rar mi-a fost dat sa vad. Sincer ma p-s pe federatia lui si pe agvps. Una suge banii pescarilor si alta viseaza sa-i suga. Daca cluburile chiar doreau o schimbare si o organizare exemplara, acest lucru se infaptuia. Dar cum la noi scandalul mascheaza metehnele, se continua in aceeasi maniera.

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

kelu84,
Nu ti se pare normal sa lupt pentru drepturile legitime ale federatiei? Pentru ce sunt presedintele ei? Sa stau sa ma uit cum niste impostori isi atribuie drepturi pe care nu le au?
Din pacate, nu pot posta aici Decizia ICCJ care stabileste definitiv ca AGVPSR nu are dreptul sa organizeze aceste competitii cu care se impauneaza. Dar, te asigur ca stiu exact ce treuie sa fac. Si o voi face. Cu riscul ca acesti mari pescari de competitie sa nu mai poata pescui in Romania. Eu i-am atentionat. Sa nu zica apoi ca nu au fost la curent cu faptul ca incalca Legea.

Avatar utilizator
viper28
Mesaje: 893
Membru din: Vin Noi 23, 2012 0:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de viper28 »

Stefan Popescu scrie: Cu riscul ca acesti mari pescari de competitie sa nu mai poata pescui in Romania. Eu i-am atentionat.
Tu realizezi ceea ce spui? Un om care nu realizeaza urmarile actiunilor sau vorbele sale, sigur nu mai este in deplinatatea facultatilor mintale.
Cu alte cuvinte, sa inteleaga toata populatia, ESTI NEBUN!

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Madalin Dirla »

Omul bate câmpii.......din cauza asta nu-l baga nimeni in seama.

kelu84 scrie:Este limpede ca exista jocuri de culise dincolo de intelegerea noastra a "muritorilor". In afara de lucian sv si marian constantin nu prea vad reprezentanti ai cluburilor care sa-l conteste pe dl presedinte. Au lasat-o toti piano. Aparent dl presedinte castiga teren. Insa va veni si ziua cand va fi luat de betelie si i se va insuruba un mare sut in bomflex din federatie. Este doar o chestiune de timp. Dl presedinte viseaza sa se capatuiasca grav cu aceasta federatie insa tot cu acelasi "flanel" si costum de haine kaki cazon va sfarsi. Limbajul si comportamentul nu sunt demne de un om care se vrea presedinte de federatie INDIFERENT de cum este abordat de membri sau posibili membri. Cata ura poate avea acest om in el rar mi-a fost dat sa vad. Sincer ma p-s pe federatia lui si pe agvps. Una suge banii pescarilor si alta viseaza sa-i suga. Daca cluburile chiar doreau o schimbare si o organizare exemplara, acest lucru se infaptuia. Dar cum la noi scandalul mascheaza metehnele, se continua in aceeasi maniera.

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Intrebari despre CN

Mesaj de osc1or »

Madalin Dirla scrie:Omul bate câmpii.......din cauza asta nu-l baga nimeni in seama.

kelu84 scrie:Este limpede ca exista jocuri de culise dincolo de intelegerea noastra a "muritorilor". In afara de lucian sv si marian constantin nu prea vad reprezentanti ai cluburilor care sa-l conteste pe dl presedinte. Au lasat-o toti piano. Aparent dl presedinte castiga teren. Insa va veni si ziua cand va fi luat de betelie si i se va insuruba un mare sut in bomflex din federatie. Este doar o chestiune de timp. Dl presedinte viseaza sa se capatuiasca grav cu aceasta federatie insa tot cu acelasi "flanel" si costum de haine kaki cazon va sfarsi. Limbajul si comportamentul nu sunt demne de un om care se vrea presedinte de federatie INDIFERENT de cum este abordat de membri sau posibili membri. Cata ura poate avea acest om in el rar mi-a fost dat sa vad. Sincer ma p-s pe federatia lui si pe agvps. Una suge banii pescarilor si alta viseaza sa-i suga. Daca cluburile chiar doreau o schimbare si o organizare exemplara, acest lucru se infaptuia. Dar cum la noi scandalul mascheaza metehnele, se continua in aceeasi maniera.
Exact asta voiam si eu sa spun. Omul e pe aratura grav... nici nu mai merita atentie...
Mai sunt cativa care il mai obstructioneaza verbal pe aici, dar majoritatea a ajuns la concluzia ca individul trebuie ignorat.
Haideti sa il lasam sa treaca la fapte.. acolo scartaie el cel mai tare defapt :).

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Critic echilibrat

cristianpopacs
Mesaje: 34
Membru din: Dum Mar 20, 2011 13:38

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de cristianpopacs »

Stefan Popescu scrie:kelu84,
Nu ti se pare normal sa lupt pentru drepturile legitime ale federatiei? Pentru ce sunt presedintele ei? Sa stau sa ma uit cum niste impostori isi atribuie drepturi pe care nu le au?
Din pacate, nu pot posta aici Decizia ICCJ care stabileste definitiv ca AGVPSR nu are dreptul sa organizeze aceste competitii cu care se impauneaza. Dar, te asigur ca stiu exact ce treuie sa fac. Si o voi face. Cu riscul ca acesti mari pescari de competitie sa nu mai poata pescui in Romania. Eu i-am atentionat. Sa nu zica apoi ca nu au fost la curent cu faptul ca incalca Legea.
Sincer nu ma pot abtine.Ai luat-o BRAILA daca poti gandi asa.

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Lucian SV »

Stefan Popescu scrie:kelu84,
Nu ti se pare normal sa lupt pentru drepturile legitime ale federatiei? Pentru ce sunt presedintele ei? Sa stau sa ma uit cum niste impostori isi atribuie drepturi pe care nu le au?
Din pacate, nu pot posta aici Decizia ICCJ care stabileste definitiv ca AGVPSR nu are dreptul sa organizeze aceste competitii cu care se impauneaza. Dar, te asigur ca stiu exact ce treuie sa fac. Si o voi face. Cu riscul ca acesti mari pescari de competitie sa nu mai poata pescui in Romania. Eu i-am atentionat. Sa nu zica apoi ca nu au fost la curent cu faptul ca incalca Legea.
Da luptă f...-ți m..ți m...i în dreptul tău! Fă ceva la coșmelie! Ai tu treabă cu pescarii care pescuiesc și ei cum pot, gunoiule? Marș sub bordură zoiosule!

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de ionut72 »

Stefan Popescu scrie: Cu riscul ca acesti mari pescari de competitie sa nu mai poata pescui in Romania. Eu i-am atentionat. Sa nu zica apoi ca nu au fost la curent cu faptul ca incalca Legea.
Asta e cu dedicatie pentru cei 6 "mari pescari de competitie", care, la sondaj, au fost de partea jegului astuia!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”