Recomandare cutie portbagaj

Anunturi de vanzare, cumparare sau inchiriere orice altceva in afara articolelor de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2774
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Recomandare cutie portbagaj

Mesaj de Alin Galbenu »

Salut
As avea nevoie de o recomandare pt o cutie tip portbagaj. Masina este sedan, nu stiu daca are importanta.
Multumesc
Imagine

alinakes
Mesaje: 33
Membru din: Joi Noi 24, 2016 20:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandare cutie portbagaj

Mesaj de alinakes »

https://www.norauto.ro/cutii-portbagaj/ ... -240l.html

ceva de genul asta am gasit la Metro mai mare (parca 420L) si mai ieftina - o folosesc pe un Golf 6 de cativa ani pentru concedii ! Sunt mai importante barele ce le pui pe masina decat cutia in sine.

Cutia are o aerodinamica buna, testata si la 150km/h.

Barele sa fie din duraluminiu cu forma aerodinamica (ovale) si fara gauri, altfel fluiera in draci si cauti noaptea scoci pe la benzinarii sa acoperi gaurile :D !

Cutia asta se prinde dinspre plafonul masinii in cutie cu "sarme"in forma de U cu piulite fluture si are o serie lunga de gauri pre-pregatite. Are o incuietoare ce te asigura ca nu se deschide in mers. Recomand ceva in jur de 420L. Eu cu 2 copii mici am bagat in ea un patut tip umbrela si un carucior tip umbrela + o serie mare de maruntisuri, apoi portbagajul masinii a ramas la dispozitia geamantanelor ce pot fi mult mai usor asezate.

Avatar utilizator
Cosmin Ionescu
Mesaje: 447
Membru din: Vin Iul 20, 2012 15:41
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandare cutie portbagaj

Mesaj de Cosmin Ionescu »

vrei sa pui sculele de pescuit in ea?
Nume utilizator schimbat din ICSXX

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2774
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Recomandare cutie portbagaj

Mesaj de Alin Galbenu »

Nu, castraveti.
Imagine

alinakes
Mesaje: 33
Membru din: Joi Noi 24, 2016 20:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandare cutie portbagaj

Mesaj de alinakes »

Alin, nu te supara, dar intrebarea lui ICXX e pertinenta. In primul post nu se intelege ca vrei pentru pescuit si in concecinta eu ti-am facut o recomandare pentru o cutie total nefolositoare la pescuit dar destul de ok pentru concediu.

Daca vrei pentru pescuit, vrei sa intre lansetele echipate sau ne-echipate? Pentru ne-echipate era pe aici pe forum un baiat care facea la comanda tuburi de prins pe barele de portbagaj.

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2774
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Recomandare cutie portbagaj

Mesaj de Alin Galbenu »

Pt pescuit imi trebuie dar nu neaparat pentru lansete cat pentru restul bagajelor. Deja in sedan daca bagi pat , scaun, cort, saltea, lada, nu mai ramane loc pentru nimic.
Imagine

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandare cutie portbagaj

Mesaj de pescarusull »

"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2774
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Recomandare cutie portbagaj

Mesaj de Alin Galbenu »

Vazusem una de vanzare la un baiat prin bazar, parca de la Thule, ce parere aveti despre ele ?
Imagine

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 698
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: Recomandare cutie portbagaj

Mesaj de Simu Alexandru »

Alin Galbenu scrie:Nu, castraveti.
thule sunt doar pentru rosii ( asta referitor cum ai raspuns colegului de mai sus)
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

Avatar utilizator
Cosmin Ionescu
Mesaje: 447
Membru din: Vin Iul 20, 2012 15:41
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandare cutie portbagaj

Mesaj de Cosmin Ionescu »

alinakes scrie:Alin, nu te supara, dar intrebarea lui ICXX e pertinenta. In primul post nu se intelege ca vrei pentru pescuit si in concecinta eu ti-am facut o recomandare pentru o cutie total nefolositoare la pescuit dar destul de ok pentru concediu.

Daca vrei pentru pescuit, vrei sa intre lansetele echipate sau ne-echipate? Pentru ne-echipate era pe aici pe forum un baiat care facea la comanda tuburi de prins pe barele de portbagaj.
Asa le place unora sa se dea in stamba.
Te intrebam deoarece eu m-am pacalit cu o cutie . Scria ca are 210cm si de fapt la interior avea doar 190cm fapt pentru care nu pot baga lansetele in ea. Este vorba despre Thule Pacific 600 .Pentru bagajerie e foarte ok. Suporta pana la 70kg.
Am inteles ca cele de la Norauto sunt produse tot de Thule. Am vazut si eu la ei o cutie foarte mare, cred ca era pentru van dar se potrivea si pe berlina , care costa undeva la 1600 lei. Bagai jumatate de casa in ea.
In rest toate bune, fire intinse si nu te mai ambala asa usor. E plin forumul asta de astfel de "saritori".
Nume utilizator schimbat din ICSXX

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Bazar Diverse”