Discutii diverse lansete

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Select Baits Elite-D 13’

Mesaj de gabi1 »

Dan Serban scrie:
gabi1 scrie:" Dacă cineva ne face un cadou, suntem “programaţi” să ne simţim datori şi să căutăm să ne revanşăm cât mai curând.Generozitatea functionează, de obicei, bine şi are utilitatea ei socială: cine nu-şi respectă obligaţiile nu este o persoană pe care se poate conta, şi cine nu restituie favorurile este rapid catalogat ca ingrat". :wink: :D
Pai aia zic si io, ca TX5-urile e mai bune.. :D :D
Îmi pare rău, la mine nu-i loc cu d-astea...
" Pai nu ti-am spus ca n-am? Ce sa-ti fac eu daca n-am? De unde sa dau? N-am!" :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Oprea Marian
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 77
Membru din: Mar Mar 13, 2007 22:58

Re: Select Baits Elite-D 13’

Mesaj de Oprea Marian »

Asa cum spunea si Dan Mitranescu, comparatia cu produsele concurentei este lipsita de bun simt, mai ales din pozitia producatorului. Eu ma voi feri de orice discutie in sensul asta.

Nu promovam lansetele Select Baits ca fiind cele mai bune din partea asta de Univers, nici cele mai ieftine sau cele mai aratoase. Sunt ceeea ce sunt.
Incercam sa demonstram prin feedback-ul pescarilor cu experienta ca sunt produse de calitate. Ca isi au locul lor in lista de optiuni a celui care doreste sa isi cumpere un set de lansete. Dincolo de asta, fiecare e liber sa aleaga. Clientul e suveran.

Select Baits Elite-D e o lanseta de top. Punct. Pot combate oricand pe cel care spune contrariul. Tehnic, cu cifre, fara povesti de marketing.

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Select Baits Elite-D 13’

Mesaj de osc1or »

Oprea Marian scrie:Asa cum spunea si Dan Mitranescu, comparatia cu produsele concurentei este lipsita de bun simt, mai ales din pozitia producatorului. Eu ma voi feri de orice discutie in sensul asta.

Nu promovam lansetele Select Baits ca fiind cele mai bune din partea asta de Univers, nici cele mai ieftine sau cele mai aratoase. Sunt ceeea ce sunt.
Incercam sa demonstram prin feedback-ul pescarilor cu experienta ca sunt produse de calitate. Ca isi au locul lor in lista de optiuni a celui care doreste sa isi cumpere un set de lansete. Dincolo de asta, fiecare e liber sa aleaga. Clientul e suveran.

Select Baits Elite-D e o lanseta de top. Punct. Pot combate oricand pe cel care spune contrariul. Tehnic, cu cifre, fara povesti de marketing.
Stii cum e aia? A mea e mai mare! Punct, cea mai mare!

P.s. nu ai cum sa te confrunti tu cu nonamurile tale scumpe cu unul care vinde pe rupte pescarilor de competitie din Romania scule bune de 10 ani...

P.s. eu sunt curios ce lansete "tari" foloseste Catalin cand nu pescuieste cu astea ale tale de fitza

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Critic echilibrat

Avatar utilizator
viper28
Mesaje: 893
Membru din: Vin Noi 23, 2012 0:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Select Baits Elite-D 13’

Mesaj de viper28 »

Salut baieti,

Dl Dan, daca maine se va deschide un topic lanseta x vs lanseta y dumneavoastra veti recomanda MTX..direct pe acel post.
Ati tinut mortis sa mentionati de punctele de articol din lege, in conditiile in care dumneavoastra ati prezentat lansetele comercializate pe postul altei lansete apartinand altui brand.
Cand am scris cele citate de dumneavoastra, a fost pur si simplu sa imi exprima parerea. Parerea unui simplu utilizator (nu field tester, nu promoter, nu pion, nu nimic). De aia suntem la sectiunea "COMENTARII ECHIPAMENT CRAP".

Prefer sa inchiei orice postare pe acest subiect aici. Sincer as prefera ca toate postarile "pe langa" din acest topic sa fie mutate! Mi se pare mai corect asa.

Legat de intrebarea ta, Osc1or: ca lansete de rezerva le folosesc pe ale lui Jugaru si pe ale lui Chivu!

georgeRO
Mesaje: 109
Membru din: Dum Mai 03, 2015 16:44
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Select Baits Elite-D 13’

Mesaj de georgeRO »

Lanseta cu actiune rapida, usoara, permisiva in drill, senzationala cu pesti de 2kg, usor de incarcat de orice pescar... Cineva minte.

O intrebare serioasa am: Ce diferenta este intre un ansamblu lanseta 400g+mulineta 700g si alt ansamblu lanseta 450g+mulineta 600g?

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Select Baits Elite-D 13’

Mesaj de ionut72 »

DumiD scrie:
ionut72 scrie:
DumiD scrie:Catalin, eu nu am zis ca nu vad rostul si unor lansete mai moi.
Pai, spune-ne care e ala, in opinia ta!
Am zis deja, ai probleme de dioptrii?
DumiD scrie: Inteleg ca lanseta sa te ajute in aruncare daca nu ai o tehnica buna, inteleg sa te ajute in partidele lungi, ca nu te oboseste, inteleg chiar si sa te ajute in lupta cu pestele daca esti strain de mecanismul numit frana de la mulineta
Pai, si atunci, cum iti explici ca exista destui pescari, care au cate 2 seturi de lansete: unele super rapide si unele mai moi?

Ca, detinand si folosind setul de lansete rapide, e evident ca nu poti spune despre ei ca nu au o tehnica buna de lansare, ca nu pierd pestele ca nu stiu sa foloseasca frana etc.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Select Baits Elite-D 13’

Mesaj de ionut72 »

georgeRO scrie:Lanseta cu actiune rapida, usoara, permisiva in drill, senzationala cu pesti de 2kg, usor de incarcat de orice pescar... Cineva minte.

O intrebare serioasa am: Ce diferenta este intre un ansamblu lanseta 400g+mulineta 700g si alt ansamblu lanseta 450g+mulineta 600g?
De 50 de grame! :D

Altfel privind, diferentele pot fi destul de mari.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Select Baits Elite-D 13’

Mesaj de Dan Mitranescu »

ionut72 scrie: Pai, si atunci, cum iti explici ca exista destui pescari, care au cate 2 seturi de lansete: unele super rapide si unele mai moi?

Ca, detinand si folosind setul de lansete rapide, e evident ca nu poti spune despre ei ca nu au o tehnica buna de lansare, ca nu pierd pestele ca nu stiu sa foloseasca frana etc.
Iti spun eu cum. Alea mai moi au apucat sa le cumpere inainte si cum nu intotdeauna ai nevoie de distanta maxima, le tii si pe alea dupa tine pentru pescuitul aproape.
Niciodata nu si-a cumparat nimeni lansete tari si pe urma unele mai moi ( sau foarte rar, in cine stie ce situatie ). Vorbim de cei pentru care pescuitul este privit de la varful lansetei spre inainte.

Asa ca alea moi sunt de umplutura, iar daca vor avea de ales, vor merge numai cu cele tari. ( si usoare )

Avatar utilizator
romanraul
Mesaje: 541
Membru din: Mar Sep 10, 2013 23:41
Puncte: 0
Localitate: Focsani

Re: Select Baits Elite-D 13’

Mesaj de romanraul »

Nu neaparat...
Iti cumperi lansete sau orice in viata asta pentru ce ai nevoie... Daca pescuiesti pe balti gen Corbu unde esti nevoit sa iesi mai in fata cumperi lansete cu actiune rapida daca pescuiesti pe bati gen Hermes Peris sau care au max 150 m pana in mal cumperi ce vrei dar iesi pe camp si lucrezi la tehnica...
Membru Fondator - Enjoy Fishing Team
Web : www.enjoyfishing.ro
Facebook : Enjoyfishingclub

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Select Baits Elite-D 13’

Mesaj de Lucian Manea »

osc1or scrie:P.s. nu ai cum sa te confrunti tu cu nonamurile tale scumpe cu unul care vinde pe rupte pescarilor de competitie din Romania scule bune de 10 ani...
Salut,

Te-as ruga daca se poate sa intram un pic in profunzime cu privire la ce ai afirmat mai sus.

Pe ce te bazezi cand afirmi asa ceva ?
Ce anume te-a facut sa interpretezi ca este o "confruntare" ?
Defineste ce intelegi si ce inseamna pentru tine un "noname". Acelasi lucru pentru termenul "scump".
Exista doar pescari de competitie in Romania ?

Multumesc,
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”