Cantitate maxima la un cantar de 12 ore

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Cucu Ionel
Mesaje: 475
Membru din: Vin Ian 20, 2006 19:25
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Cantitate maxima la un cantar de 12 ore

Mesaj de Cucu Ionel »

Ptr. cei care au fost arbitri, poate George sau altcineva, am o intrebare: care a fost cea mai mare cantitate de peste cantarita de o echipa la un cantar de 12 ore, fie cantar de noapte fie de zi, la un concurs din Romania? Este pe undeva vreo statistica? Multumesc!
Fir intins

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Cantitate maxima la un cantar de 12 ore

Mesaj de Dan Mitranescu »

Cucu Ionel scrie:Ptr. cei care au fost arbitri, poate George sau altcineva, am o intrebare: care a fost cea mai mare cantitate de peste cantarita de o echipa la un cantar de 12 ore, fie cantar de noapte fie de zi, la un concurs din Romania? Este pe undeva vreo statistica? Multumesc!
Au fost mai multe cantare de aproximativ 400kg in 12 ore. Eu unul am prins de cateva ori asa.
Cel mai bun randament l-am avut cand am prins 300kg in 6 ore pe Tamcabesti, la o cupa Acvila. Atunci am trecut de 400kg in 12 ore.

carpdiem
Mesaje: 209
Membru din: Mar Noi 03, 2015 21:29
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Cantitate maxima la un cantar de 12 ore

Mesaj de carpdiem »

Doar ce am vazut saptamana trecuta daca nu ma insel la Sacosul Turcesc o echipa care a prins vreo 470 de kg, dupa 12 ore la cantarul de seara...
CarpDiem - Cezar Paunescu

Romanurobert
Mesaje: 352
Membru din: Mar Feb 24, 2015 15:11
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Cantitate maxima la un cantar de 12 ore

Mesaj de Romanurobert »

Da! Elit Bait la Cupa DOVIT!!

Cucu Ionel
Mesaje: 475
Membru din: Vin Ian 20, 2006 19:25
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Cantitate maxima la un cantar de 12 ore

Mesaj de Cucu Ionel »

Da, rezultatul celor de la Elit il stiu, ma gandeam la rezultatele obtinute cu ceva ani in urma la Doripesco, cand s-a castigat cu 2 tone si ceva concursul, sau parca pe acolo, sau ceva concursuri de pe Moara Vlasiei. Nu are nimeni o evidenta a concursurilor castigate cu cantitati mari s-au trebuie sa rasfoiesc arhiva forumului la rubrica competitii?
Fir intins

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”