PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

http://www.hermes-peris.ro/

Moderatori: Dan Mateianu, iohann, florin masu, voicuionut

Scrie răspuns
Avatar utilizator
BigMomma
Mesaje: 22
Membru din: Lun Apr 24, 2017 20:16
Puncte: 0
Localitate: Bârlad

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de BigMomma »

Ovidiu Bunea scrie:Salut,

Nu ne-ai precizat doua lucruri importante: ce stand ai ales si daca plantezi sau nu ...
standul 2(fost 3) si pescuit doar lansat

Avatar utilizator
BigMomma
Mesaje: 22
Membru din: Lun Apr 24, 2017 20:16
Puncte: 0
Localitate: Bârlad

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de BigMomma »

O partida minunata intr-o locatie de vis, asta ca sa nu ma laud ca pe final am avut vecini de stand baietii de la Senzor(Adi Grajdan&Gabi Zotic) si care au "citit" din prima reteta castigatoare. Din pacate lipsa de experienta a facut ca primele 24h sa treaca experimentand si cautand solutia aducatoare de crapi mari, desi cel mai mic peste a avut 8,33kg :D
Multumesc si lui George Alexandru cu a carui bile(2*24 cioplite) mi-au imbunatatit recordul personal 8)
De retinut pe viitor, forface (mai) lungi, eventual fluorocarbon si nadirea mai precisa pe lansete

Imagine

Imagine

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de Vladut Mateianu »

Si baietii "aia" de la Senzor cati pesti au prins pana sa scoata lansetele din apa ca sa se poata culca ? Ca presupun ca la ce cunosti...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

carpdiem
Mesaje: 209
Membru din: Mar Noi 03, 2015 21:29
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de carpdiem »

Vladut Mateianu scrie:Si baietii "aia" de la Senzor cati pesti au prins pana sa scoata lansetele din apa ca sa se poata culca ? Ca presupun ca la ce cunosti...
V-au murit laudatorii? Omu isi povesteste partida lui nu a baietilor de la tine din club.
CarpDiem - Cezar Paunescu

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 699
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de Simu Alexandru »

in ce perioada a fost partida?
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

Avatar utilizator
BigMomma
Mesaje: 22
Membru din: Lun Apr 24, 2017 20:16
Puncte: 0
Localitate: Bârlad

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de BigMomma »

carpdiem scrie:
Vladut Mateianu scrie:Si baietii "aia" de la Senzor cati pesti au prins pana sa scoata lansetele din apa ca sa se poata culca ? Ca presupun ca la ce cunosti...
V-au murit laudatorii? Omu isi povesteste partida lui nu a baietilor de la tine din club.

nu e vorba de laude, poate suna ciudat dar cand mergi 2-300km sa ajungi la o asa balta, cand vii dintr-o zona unde c&r-ul e fita si se ia acasa pana la ultimul palmas, o astfel de iesire pentru mine nu e doar o "gura" de aer, e o fereastra spre o alta lume. vecinatatea celor de la senzor nu a facut decat sa incerc sa "fur" de la distanta putina meserie respectandu-le intimitatea.
poate locul, cu siguranta cunoasterea baltii, ca sa nu spun de timpul petrecut pe malul apei, nu ai cum sa nu recunosti de la o prima privire si sa apreciezi pescari dedicati, pasionati, adevarate modele de urmat si de ce nu de depasit. da, au prins poate dublu fata de ce am prins eu in 48h, insa privind la contraperformanta celor de la ajvps arges, zic ca m-am descurcat onorabil la prima partida pe o balta, fara sa imi amintesc ca nu aveam decat 2-3 informatii/sfaturi si ele contradictorii
avand in vedere ca am avut nada&momeala de la 4carp, nu cred ca e vorba de laude ci doar... bravo, felicitari pentru locul 1 si eu unul astept cu nerabdare(ce-i drept de la distanta) urmatoarele batalii din campionatul national, asa ca fire intinse tuturor participantilor

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de Florin Pata »

Vladut Mateianu scrie:Si baietii "aia" de la Senzor cati pesti au prins pana sa scoata lansetele din apa ca sa se poata culca ? Ca presupun ca la ce cunosti...
Eu am inteles ca echipele Senzor nu mai sunt primite pe balti ! Cica nu mai raman pesti si pentru altii :lol: !

Piper
Mesaje: 2
Membru din: Lun Mai 13, 2019 16:21

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de Piper »

Crap Oglinda 22 kg Hermes Peris

Pescuit de septembrie
Stand 14 / Pescuit plantat
Partida 36 h
Nou PB 22 kg

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Cu respect,
Radu Alecs.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “HERMES - PERIS”