Proiect prezentare balti/lacuri

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Rua
Mesaje: 14
Membru din: Vin Ian 20, 2017 11:05

Proiect prezentare balti/lacuri

Mesaj de Rua »

Salut,

In curand voi incepe un proiect de prezentare video a tuturor baltilor si lacurilor din si de pe langa Bucuresti. Voi filma din pasiune precum si pentru comunitatea pescarilor din Romania. Va rog sa imi spuneti ce informatii ati vrea sa aflati despre o balta/lac pe care nu ati mai fost niciodata? Stiu ca se gasesc destule informatii pe net, pe forumuri, pe grupuri de facebook, mai ales despre lacurile si baltile de TOP, dar eu voi incerca sa la strang pe toate intr-un video scurt de la locul cu pricina. Avantajul mai mare va fi la baltile mai putin cunoscute. Asadar care sunt cele mai importante informatii pe care ati vrea sa le vedeti intr-un video de prezentare al unei locatii de pescuit in care n-ati mai fost pana atunci?. Ce imagini ati dori sa surprind in video (imagini cu standurile? cu posibilitatile de cazare/campare? ce altceva?). Puteti adauga sugestii la aceasta lista :

1. Distanta din centrul bucurestiului
2. Adresa exacta cu indicatii de ajungere.
3. Usurinta acces.
4. Vechime - scurt istoric
5. Adancime min/max
6. Tipul substratului
7. Prezenta vegetatiei - detalii
8. Specii vizate
9. Cel mai mic peste tinut- Kg min si cel mai mare - kg max
10. Sugestii de nada si momeli – la ce au avut cele mai bune rezultate
11. Program
12. Pret acces
13. Regim de pescuit – C&R, cantitate care poate fi oprita
14. Posibilitati de cazare
15. Numar standuri/ locuri disponibile
16. Perioada recomandata (tot anul sau nu)
17. Posibilitate de pescuit la copca


PS - daca proiectul are succes, voi incerca sa-l extind la toate baltile din tara sau chiar de peste hotare (Ungaria, Bulgaria)..dar asta nu vom sti decat peste vreun an.

Rua
Mesaje: 14
Membru din: Vin Ian 20, 2017 11:05

Re: Proiect prezentare balti/lacuri

Mesaj de Rua »

Am inceput seria de video-uri cu prezentari ale locatiilor in care putem pescui. Scopul este sa ofer cat mai multe informatii despre o balta, lac sau loc de pescuit de pe Dunare. Acesta este primul video si puteti vedea lipsa de experienta atat in discurs cat si in editarea video. Dar ma voi perfectiona in timp, videourile vor deveni mai scurte, mai concise si sper eu, mai amuzante. Daca va place ideea si doriti sa vedeti urmatoarele prezentari de locuri de pescuit (tintesc cel putin unul pe saptamana), va rog sa vizionati clipul in YouTube si sa dati click pe Abonare!

Puteti viziona materialul aici :

Rua
Mesaje: 14
Membru din: Vin Ian 20, 2017 11:05

Re: Proiect prezentare balti/lacuri

Mesaj de Rua »

Al doilea video din seria de Prezentari de locuri de pescuit este gata.

Aici gasiti toate informatiile necesare despre balta Danesti 7:


Rua
Mesaje: 14
Membru din: Vin Ian 20, 2017 11:05

Re: Proiect prezentare balti/lacuri

Mesaj de Rua »

Un ghid despre cum putem sa scoatem singuri permisele de pescuit necesare pentru partidele din Delta Dunarii. Va puteti abona la canalul de youtube pentru mai multe astfel de prezentari:

[youtube]https://youtu.be/wpp8SmkX5lI[/youtube]

https://youtu.be/wpp8SmkX5lI

Rua
Mesaje: 14
Membru din: Vin Ian 20, 2017 11:05

Re: Proiect prezentare balti/lacuri

Mesaj de Rua »

Avizul de la Politia de Frontiera – cum sa faci rost de el de acasa, din fata calculatorului:


Rua
Mesaje: 14
Membru din: Vin Ian 20, 2017 11:05

Re: Proiect prezentare balti/lacuri

Mesaj de Rua »

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=wpp8SmkX5lI&t=60s[/youtube]

Un ghid despre cum putem sa scoatem singuri permisele de pescuit necesare pentru partidele din Delta Dunarii. Va puteti abona la canalul de youtube pentru mai multe astfel de prezentari:

Rua
Mesaje: 14
Membru din: Vin Ian 20, 2017 11:05

Re: Proiect prezentare balti/lacuri

Mesaj de Rua »

Despre Belciugatele 1 (La Manane) - imagini si informatii :



Rua
Mesaje: 14
Membru din: Vin Ian 20, 2017 11:05

Re: Proiect prezentare balti/lacuri

Mesaj de Rua »

Prezentarea completa a lacului din cadrul complexului touristic Laguna Verde. Am avut norocul sa fiu prezent acolo la cantarirea si eliberarea unui frumos crap de 11.600 kg. Imagini cu acesta precum si informatii despre promotiile si concursurile disponibile pe lac, gasiti in video. Daca doriti sa sustineti proiectul nu uitati sa va abonati. Fire intinse oriunde mergeti!


Rua
Mesaje: 14
Membru din: Vin Ian 20, 2017 11:05

Re: Proiect prezentare balti/lacuri

Mesaj de Rua »

In acest weekend am filmat la Colceag 2 si 3 din Movilita. Mi-a placut mult faptul ca sunt iluminate si pazite noaptea si au gratare aproape la fiecare loc de pescuit.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=9TX7SPFM474&t=0s[/youtube]

https://www.youtube.com/watch?v=9TX7SPFM474&t=0s

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Proiect prezentare balti/lacuri

Mesaj de gabi1 »

1100 vizualizări în patru luni. Cari apă cu ciurul...
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”