19-21 Martie Green Lake-Chiroiu 4

Moderatori: petre iulian, George-Alexandru

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: 19-21 Martie Green Lake-Chiroiu 4

Mesaj de Vladut Mateianu »

exact ca la chiroiu, nu ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
sandu p
Mesaje: 175
Membru din: Sâm Feb 18, 2006 20:24
Puncte: 0

Re: 19-21 Martie Green Lake-Chiroiu 4

Mesaj de sandu p »

pe chiroiu se merge numai cu bile,se pescuieste numai cu bile,se...numai cu bile! 8)
CARP IS NOT CRAP.

Avatar utilizator
a1mer
Mesaje: 250
Membru din: Sâm Mar 17, 2007 2:31
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: 19-21 Martie Green Lake-Chiroiu 4

Mesaj de a1mer »

S-a spurcat crapul la bile incredibil...cel mai bine merge la bilele..... :mrgreen:
Trofim Cristian

CS Green Lake

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: 19-21 Martie Green Lake-Chiroiu 4

Mesaj de andrei vladeanu »

la ce fel de bile merge cel mai bine?
The One Team

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: 19-21 Martie Green Lake-Chiroiu 4

Mesaj de petre iulian »

Eu am incercat si la porumb dar nu am prins nici macar o bucata :wink: . O nadire la inceput cu solubile si faci ravagii. Pestii sunt salbatici si unul de 4-5 kg iti da batai de cap pana-l scoti pe saltea. Saptamana trecuta am fost la pescuit de sambata dimineata pana duminica dimineata . Am fost vineri seara si am nadit 1 kg de solubile de 18 si sambata dimineata inca un kilogram.Dupa circa 2 ore a inceput sa prind . Am pescuit cu 3 lansete efectiv cred ca 12 ore (noaptea nu am pescuit) si am avut in jur de 14 prezentari din care am scos 9 pesti intre 4 si 7 kg.... ! 1016 si Planeturile solubile merg bine pe aceasta balta ca ,cu aceste bile au fost "drogati" anul trecut. Am facut si testat niste bile asemanatoare cu ce au fost "drogati" deja si le-am denumit GY1 si cu alea am pescuit eu si Cristi anul asta.Mai bine veniti sa vedeti cu ochii vostrii cu ce se prinde ca taxa este de bun simt 60 ron/24 ore/4 lansete/2 pescari pentru pescarii din cluburile partenere.
Ultima oară modificat Mie Apr 07, 2010 23:25 de către petre iulian, modificat 1 dată în total.
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: 19-21 Martie Green Lake-Chiroiu 4

Mesaj de George-Alexandru »

Sincer vorbind din ce am vazut de peste un an de zile,aroma la care raspunde cel mai bine,probabil si din cauza ca s a impus datorita faptului ca sa pescuit la inceputuri cu ea este celebra combinatie S&O-Stropeala.Sunt ceva motive intemeiate pt care bila a castigat teren in fata porumbului.

ps.revenind la intrebarea principala,de mix nu stiu ce sa spun pt ca am vazut multi pescari care sigur nu foloseau toti accelasi mix,numai ca de fiecare data cei mai multi crapi erau contabilizati de bilele in care a fost introdusa combinatia de arome amintita mai sus.
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

Avatar utilizator
a1mer
Mesaje: 250
Membru din: Sâm Mar 17, 2007 2:31
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: 19-21 Martie Green Lake-Chiroiu 4

Mesaj de a1mer »

In stanga mea au fost 2 baieti care au pescuit cu Senzor Planet si 1016 si au avut cateva prezentari....din pacate au stat doar 12 ore si nu au tras o concluzie clara.Daca stateau ca mine 72 ore sigur altul era rezultatul.
ps:inca nu am reusit sa prind cu bilele tari facute cadou de catre vladutz....dar inca insist :P
Trofim Cristian

CS Green Lake

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: 19-21 Martie Green Lake-Chiroiu 4

Mesaj de andrei vladeanu »

a1mer scrie:In stanga mea au fost 2 baieti care au pescuit cu Senzor Planet si 1016
senzor planet 1016, fara si
:D scuze pt observatie


ps dar cu planet vali bonto a dat cineva?
The One Team

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: 19-21 Martie Green Lake-Chiroiu 4

Mesaj de George-Alexandru »

Dragos Dimache(tedy)a avut la el,poate intra el si spuna daca a folosit si daca da ce rezultate a avut.
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

Avatar utilizator
Teddy
Mesaje: 358
Membru din: Mie Feb 04, 2009 18:27
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: 19-21 Martie Green Lake-Chiroiu 4

Mesaj de Teddy »

Da, eu am folosit. Am prins vre-o 2 si la talente si la bile Planet VB, primul din serie chiar a fost la talente cu popup. Si vre-o 2 ratati in agatatura. De nadit am dat cam juma de kil sambata seara, si inca jumate din alte bile tot solubile. Iar la fiecare lansare, pe meltex 2-3 bile
Dar ca observatie, se topesc foarte greu, am avut bila solubila in apa de la ora 22 la 5, cand a intrat pe ea. Era bila cat o mazare :lol:
Dragos Dimache - Pescar sportiv

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “CHIROIU 4”