pareri mulinete daiwa,wychwood

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

marian_popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1080
Membru din: Lun Iul 20, 2009 23:28
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: pareri mulinete daiwa,wychwood

Mesaj de marian_popescu »

Cum Scope nu sunt lansete pentru oricine, nici SS 2600 s-ar putea sa nu placa oricui. Dar eu pe astea le-as lua!
avantaje tehnologice si desingn modern la daiwa si whichwood, dar tineti cont ca fiabilitatea SS-ului nu o gasesti la pre multe mulinete. Si dintre toate, cred ca nu intra in discutie care e mai `tanc`(ca tot ziceati de whichwood). Plus ca astea old school au ceva aparte
Oricare din variantele astea, cred ca alegerea tine mai mult de gust

croaca
Mesaje: 230
Membru din: Dum Mar 13, 2016 14:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: pareri mulinete daiwa,wychwood

Mesaj de croaca »

Multumesc pentru raspunsuri,o sa ajung in tara si o sa revad wychwood din nou ,atunci o sa iau o decizie spre ce produs ma indrept, inca odata multumesc or cum daiwa va trebui sa o comand de afara ,ca in Romania nu aduce cineva

Avatar utilizator
mircead
Veteran
Mesaje: 3076
Membru din: Dum Dec 12, 2010 15:29
Puncte: 0
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: pareri mulinete daiwa,wychwood

Mesaj de mircead »

Salut,
Cred ca SS 2600 sunt mulinetele perfecte pentru betele tale, gust, anduranta si de ce nu practice pentru scopul in sine.
Eu folosesc Emblem BR 25 dar si Tournament 5000 TS pe Scope 3 m si 3,5 lbs si OBLIGATORIU SS 2600 pe Scope Black Ops de 2,70 m si 3 lbs, puse pe un rodpod Jag compact si cu avertizori RX (vechi) - un vis, tartle tackle :wink:
Nu stiu de Wychwood mai nimic dar ce stiu este ca modelele de la Daiwa SS rezista cu brio de ani si ani buni, au mecanismul simplu, fara super slow oscilation, insa extrem de precis si bobineaza super frumos.
Mihai stie ca modelul Tournament TS sunt facute dupa modelul SS si sunt la fel de rezistente si bine facute :wink:
Nu sunt un pescar grozav , dar ma simt grozav pe balta !

croaca
Mesaje: 230
Membru din: Dum Mar 13, 2016 14:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: pareri mulinete daiwa,wychwood

Mesaj de croaca »

lanetele au fost cumparate prin prizma faptului ca se fac foarte mici (112 stranse cele de 2,7) si in al doilea rand faptul ca nu o sa arunc nicodata unde se hranesc pesti(unde hraneste administratori pesti) arunc undeva la 70-80m in legatura cu mulinta inclin spre daiwa ,dar inti sa ajung acasa multumesc pentru sfaturi o sa tin cont de toate comentarile fata de cele doua mulinete

Avatar utilizator
mircead
Veteran
Mesaje: 3076
Membru din: Dum Dec 12, 2010 15:29
Puncte: 0
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: pareri mulinete daiwa,wychwood

Mesaj de mircead »

croaca scrie:lanetele au fost cumparate prin prizma faptului ca se fac foarte mici (112 stranse cele de 2,7) si in al doilea rand faptul ca nu o sa arunc nicodata unde se hranesc pesti(unde hraneste administratori pesti) arunc undeva la 70-80m in legatura cu mulinta inclin spre daiwa ,dar inti sa ajung acasa multumesc pentru sfaturi o sa tin cont de toate comentarile fata de cele doua mulinete
Poti veni la mine sa vezi 2 seturi de Scope de 2,70 m si 3 m, pe care putem monta vreo 5 seturi de mulinete Daiwa din dotare, fara sa afecteze functionalitatea sau estetica ansamblului.
Nu sunt un pescar grozav , dar ma simt grozav pe balta !

croaca
Mesaje: 230
Membru din: Dum Mar 13, 2016 14:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: pareri mulinete daiwa,wychwood

Mesaj de croaca »

multumesc pentru invitatie o s-ai dau curs dar cand ajung in tara la sfarsitu luni pentru ca o sa fac un pescuit pe Florea P.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”